فرمول یک ایران – تیم های فورس ایندیا و هاس در حالی که با درخشش راننده های خود جایزه بزرگ آستین را به پایان رساندند، جریمه محدودیت استفاده از سوخت گریبان هر دو تیم ها را گرفت.

تیم فورس ایندیا موفق شد هر دو خودرو خود را در بین ۱۰ خودرو برتر ببیند و‌ تیم هاس نیز بهترین نتیجه خود در مسابقه خانگی خود در آمریکا به ثبت رساندند. اما کمی بعد از مسابقه و با بررسی خودرو هر دو تیم رای به پس گرفتن رده و امتیاز استبان اکون از تیم فورس ایندیا و کوین مگنوسن از تیم هاس دادند.

بررسی ها نشان می داد که هر دو راننده از محدودیت حمل سوخت در ابتدا مسابقه تجاوز کرده اند و سوخت بیشتر از ۱۰۵ کیلوگرم به همراه داشتند. این تصمیم به این معنی بود که برای دومین بار در پنج مسابقه اخیر تیم هاس به دلیل تخلف از کسب امتیاز محروم می شود.

در جایزه بزرگ ایتالیا نیز رده ششم رومن گروژان بدلیل تخلف از او گرفته شد. پس از این تصمیم تیم هاس از فدراسیون درخواست جلسه ای برای بررسی تخلف تیم در ۱ نوامبر داشت و پیش بینی می شود تا تیم فورس ایندیا نیز به رای صادره به همراه تیم هاس اعتراض کند.

کوین مگنوسن - تمرینات جمعه گرندپری چین

کوین مگنوسن

امتیازات گرفته شده از دو تیم اوضاع را کمی در جدول رده بندی تیمی دشوار کرده است. در حالی که تیم هاس در رقابت با تیم رنو در رده چهارم بود بدون کسب امتیاز در امریکا باقی ماند در حالی که دو راننده رنو ۱۴ امتیاز با کسب رده های ششم و هفتم به دست آوردند. تیم فورس ایندیا نیز با یک امتیاز به تیم مک لارن نزدیک شد. سرجیو پرز مسابقه را در رده دهم به پایان رساند اما با توجه به پنالتی ها در رده هشتم این مسابقه قرار گرفت. در حال حاضر تیم هاس ۱۱ امتیاز از تیم رنو و تیم فورس ایندیا ۱۱ امتیاز از تیم مک لارن عقب است. اما این نتیجه بر خلاف تیم های هاس و رنو به نفع دو تیم تورو روسو و سائوبر شده است.

برندون هارتلی مسابقه را در رده یازدهم به پایان رساند اما در حال حاضر به رده نهم رسیده است. مارکوس اریکسون نیز بعد از لحاظ شدن دو پنالتی به رده دهم رسید. این به این معنی است که هارتلی برای بار سوم و مگنوسن برای پنجمین مسابقه در طول فصل ۲۰۱۸ قادر به کسب امتیاز شده اند.

یک دیدگاه

  1. Akbar (Ghasemi)

    2

    0

    خط آخر مگنوسن اشتباس و اریکسون صحیحه