فرمول یک ایران – به نظر می رسد که تغییرات لیبرتی مدیا در قوانین و مقررات فرمول یک همچنان ادامه داشته باشد و ممکن است که در فصل 2019، مراحل تعیین خط از سه به چهار تغییر پیدا کند.

در حال حاضر 5 عدد از کندترین ماشین ها در مرحله ی اول و دوم تعیین خط (Q1 و Q2) حذف می شوند و در مرحله ی سوم (Q3) و نهایی، 10 ماشین با ثبت زمان، جایگاه خود را برای مسابقه ثبت می کنند.

اما مجله اتو موتور آلمان معتقد است که با اضافه شدن مرحله ی چهارم تعیین خط، ممکن است تمام قوانین حال حاضر تعیین خط تغییر کند.

Q2 is underway

تعیین خط

ممکن است که تعداد چهار ماشین در مراحل اول تا سوم تعیین خط حذف شوند و در انتها هشت راننده برای کسب پول پوزیشن به رقابت بپردازند.

با اضافه شدن مرحله جدید برای تعیین خط، زمان این جلسه نیز می تواند دستخوش تغییرات شود اما هنوز هیچ نشانه ای برای این امر از طرف مدیران فرمول یک مطرح نشده است.

قوانین مربوط به انتخاب لاستیک در مرحله دوم (Q2) و ابتدای مسابقه می تواند بحث برانگیز باشد، زیرا رانندگان علاوه بر Q3، یک Q4 نیز برای ثبت سریع ترین زمان و کسب پول پوزیشن خواهند داشت.

مجله آلمانی همچنین گزارش داد که هیچ تغییری در سیستم امتیاز دهی فعلی بوجود نخواهد آمد و ده راننده ی برتر هر یک شنبه از 1 تا 25 امتیاز مانند قبل امتیاز دریافت خواهند کرد.

12 دیدگاه

  • Omid

   21

   3

   منظورت Absolutely بود؟
   :)))))) آخه مگه مجبوری…!!!

   • Fastboy 44

    1

    1

    استاد اعظم
    نمیدونم که تو کیبورد مینویسی یل نه
    ولی موقعی که تو گوشی مینویسی و دستت مثل …. عرق کرده انتظار نداشته باش که.

 1. mazroid7

  6

  5

  ? ? ?
  زمانشو چجور میخوان تنظیم کنن؟
  یعنی تعیین خط بیشتر از یک ساعت طول میکنه ؟

 2. Behrooz

  9

  1

  اصلا جالب نیست به نظرم ، 4 تا تعیین خط چه خبره ، فقط دوتا ماشین تو آخرین مرحله فرقشه و ترافیک تقریبا مثل قبله

 3. Hamed

  10

  3

  این کش دادن قضیه ” اصلن ” برای بیشتر دیده شدن تبلیغات و اسپانسرا نیستا
  فقط بعد ورزشی و جذابیت

 4. محمد.ج

  13

  5

  آقای آبتین فرمانفرما نمیخواد بیاد با توجه به 33 سال خارج بودن و کلی دانش فرمول یک و … که داره چیزایی که ما نمیدونیم و بخاطر ضعفمون در زبان و خارج نبودنمون ازش اطلاع نداریم رو بگه؟
  از ایشون عاجزانه خواهسمندم در اسرع وقت بیان و ما رو از دانش فراوانشون مستفیض کنند.

  • --

   9

   2

   تو وان حمام خونشون نا خدا هستن چه ايرادي داره

 5. Ssj 110

  8

  0

  به نظر من به این دلیله که خود مدیران هم فهمیدن که با توجه به شرایط فعلی ماشینا و ریس خود تعیین خط جذاب تره و به فکر این ایده افتادن.

 6. Ssj 110

  6

  0

  تو مسابقه دلمون خون میشه تا یه سبقت ببینیم!!!

 7. Behzad

  5

  0

  به جای افزودن هیجانات قبل مسابقه بهتره فکری به حال تایرها کنن و تا زمانی که یک پیت استاپ کارساز هست نمیشه به یک مسابقه ایده آل و تماشایی رسید.
  تقریبا مسابقات بدون تصادف و سیفتی کار حالت روتین پیدا کرده.
  حداقل انتخاب نوع تایر برای شروع را اختیاری قرار بدن.

 8. Nohed3339

  6

  0

  بنظرمن کلا تعیین خط این مدلی ، منظورم همین تعیین خط سه مرحله ایی کار به 2019 ندارم . خیلی مزخرفه. چرا؟ به چند دلیل. تعیین خط یعنی سنجش سرعت ماشین و راننده برای قرار گرفتن در خط مورد نیاز. حالا تو تعیین اول یه راننده زمانی بهتر از همه تو تعیین دوم و سوم میزنه ولی میبینی که تو تعیین سوم رتبه سوم یا چهارم میشه. مثلا فتل تو Q2 مجارستان ترکوند. ولی لوییس تو Q3زمان خیلی بدتری زد ولی اول شد. باران بکنار. تعیین خط به نظر من باید زمانی بشه. یک ساعت مستمر ، ۲۰ دقیقه اول ۵ راننده حذف میشن ۲۰ دقیقه دوم هم ۵ راننده و ۲۰ دقیقه آخر واسه دهتا آخری. هرکز زمانش تو این یک ساعت بهتر بود اول تا بیست مشخص میشه. میبینی یه راننده تو همون دقیقه اول بهترین زمان میزنه و تا آخر یک ساعت کسی نمیتونه زمانشو بهبود بده پس اون اوله. همانند تمیرین سوم. ولی اینجا چند راننده حذف میشن تا ترافیک بوجود نیاد.