فرمول یک ایران – مارتین براندل پس از قطعی شدن جابجایی کیمی رایکونن و چارلز لکلرک اعلام کرد پیوستن راننده ی فنلاندی به سائوبر راننده های جوانی که قصد ورود به فرمول یک را دارند را آزرده است.

خبر هایی از بازنشستگی رایکونن به گوش می رسید که امضاء قرارداد دو ساله راننده محبوب فنلاندی با اولین تیمش در فرمول یک همگان را در بهت فرو برد.

شاید به راحتی بتوان انتقال لکلرک را به فراری یک تصمیم درست دانست. با توجه به سن کم لکلرک و استعدادی که او از خود نشان داده فراری برنامه ریزی چند ساله ای برای این استعداد تازه وارد دارد اما رفتن رایکونن به تیم سائوبر با توجه به مهارت بالا رایکونن یک تصمیم خوب برای تیم سائوبر باشد اما در طرف دیگر راننده های جوان زیادی در تلاش برای یافتن صندلی خالی در فرمول یک هستند که با این وجود ما شاهد رقابت رایکونن در فرمول یک تا سن ۴۱ سالگی خواهیم بود. براندل در مصاحبه با اسکای گفت:

گاهی اوقات تغییرات عجیبی در فرمول یک بوجود می آید. انتقال لکلرک یک تصمیم منطقی است.

او به فتل و تیم فراری انرژی تازه ای تزریق کرده است. او تنها ۲۰ سال سن دارد و آنها ( فراری ) می توانند برنامه ریزی خوبی برای آینده او داشته باشند چیزی که فراری واقعا به آن نیاز دارند.

رایکونن یک راننده فوق العاده و البته بسیار محبوب است. من امید داشتم او از فرمول یک کناره گیری کند چون راننده های جوان و با استعداد زیادی در حال حاضر بدون صندلی هستند.

جرج راسل و اوکون، فورس ایندیا

جورج راسل و اکون، فورس ایندیا

شاید استبان اکون یک نمونه بسیار خوب برای این موضوع باشد. همچنین افرادی مانند وندورن و جورج راسل، پیشتاز رقابت های GP2، در صف انتظار هستند.

پس می توان گفت شاید الان وقت مناسب برای کناره گیری او بود که با رفتن به سائوبر و رانندگی تا سن ۴۱ سالگی همه را شگفت زده کرد. اما من او را تحسین می کنم که هنوز تشنه رقابت است فقط امیدوارم این یک اقدام اشتباه برای او نباشد.

با توجه به انتقال رایکونن و لکلرک تیم مرسدس به تنها تیمی تبدیل شد که ترکیب راننده های خود را برای فصل ۲۰۱۹ تغییر نداده است.

9 دیدگاه

 1. محمد.ج

  25

  8

  مرسدس چی میخواد. یک راننده ی اول عالی بهمراه یه سپر بلای فوق العاده.
  خخخ
  ببخشید یه خورده بد بینانه بود اما خب تا حد زیادی دقیق و درست بود.

 2. Arman.LH44

  16

  1

  منطق پشت انتقال کیمی به سائوبر تجربه بالا و فیدبک های مهندسی که می‌دونه به سائوبر برای رسیدن به رقابت میانه جدول حیاتی باشه.
  ولی از یه طرف حرف مارتین درسته. اگر FIA و لیبرتی فکری به حال راننده های پولی نکنن وضعیت راننده های جوان از این هم که می‌بینید خراب تر میشه و در نهایت به فرمول یک ضربه میزنه

  • امید نورمحمدی

   5

   2

   همونقدر که آلونسو برای مک لارن مفید بود؟! بنظر من رایکونن برای کسی در این زمان نمیتونه مفید باشه و اگه بی ثباتی رفتاریش نبود بهترین حالت براش موندن توی فراری و کمک به تیمش بود. حتی فصل بعد هم میتونست توی فراری باشه و به افتخارات خودش و تیمش اضافه کنه.

 3. cfz

  15

  1

  سال بعد کلی جابجایی داریم سال هیجان انگیزی در پیش هست
  البته ادمین جان هاس هم به احتمال زیاد سال اینده به ترکیبش دست نمیزنه

 4. Behrooz

  5

  1

  احتمال زیاد همون سال اول که تموم شد خداحافظی میکنه ، خصوصا اگر ماشین رقابتی در مقایسه با مابقی میان جدولی ها نداشته باشه ، اگر سال دومم موند یعنی فقط برای پول هست وگرنه خودشم میدونه هیچ امیدی نداره جزو پنج شش نفر برتر باشه درست مثل الونسو .

 5. Behnam380

  7

  0

  تو یکی از پیجهای خارجی یه عکس از لنس استرول تو بچگیهاش پشت فراری دیدم که زیرش نوشته بود «اگه ویلیامز و فورس ایندیا زیادی کند هستن خوب فراری رو برات میخرم»

 6. احمد

  7

  2

  لکرک 4 سال آینده با این پیشرفتی که فراری شروع کرده دیدن داره….اگر فتل هم در فراری بمونه تا 4 سال آینده میتونه به شوماخر فقید برسه و لکرکو برای اینده فراری رشد بده تا سال ها پرچم ایتالیا به احتزاز درمیاد. اونورم دوکاتی همپای فراری حرکت میکنه و بی رقیب میشه

دیدگاه خود را بیان کنید