موتو جی پی ایرانمارک مارکز، موتورسوار اسپانیایی تیم رپسول هوندا، سریع‌ترین موتورسوار تست رسمی برنو 2018 بود. این تست در روز دوشنبه ششم آگوست 2018 برگزار شد.

مارکز در آخرین دورهایی که در این تست داشت موفق شد تا زمان فوق‌العاده‌ی 1:55.209 را ثبت کند. بنا به گفته‌های مارکز تمرکز رپسول هوندا در این تست روی قطعات بسیار مهمی بوده است اما اسمی از این قطعات برده نشد. هم‌تیمی وی، دنی پدروسا، نفر سوم سریع‌ترین‌های تست بود، هیروشی آئویاما نیز برای هوندا و به جای استفان برادل در تست شرکت کرد. مجموع این سه نفر بیش از 150 دور در پیست برنو زدند.

مارک مارکز، تست برنو 2018

مارک مارکز، تست برنو 2018

مارکز علاوه بر تست روی قطعات، از تایرهای جدید میشلین برای تست نیز استفاده کرد. کال کراچلو، موتورسوار بریتانیایی ال‌سی‌آر هوندا، وظیفه‌ی تست قطعات را بر عهده داشت و تایرهای جدید را تست نکرد. هم‌تیمی کراچلو، تاکاکی ناکاگامی، نیز بر روی تنظیمات موتور کار کرد و موفق شد جلوتر از کلیدی‌ترین رقیب خود، یعنی فرانکو موربیدلی از تیم مارک وی‌دی‌اس، کار را به پایان ببرد. این دو موتورسوار به ترتیب جایگاه‌های چهاردهم و پانزدهم را به خود اختصاص دادند.

اما در طرف اصلی‌ترین رقیب هوندا، این یوهان زارکوی فرانسوی بود که توانست سریع‌ترین باشد. او نیز همانند مارکز در دورهای آخر موفق به ثبت سریع‌ترین دور در بین موتورسواران یاماها شد و جایگاه دومی خود در مجموع را تثبیت کرد. زارکو بیش از 70 دور زد. هم‌تیمی وی، حافظ سیارین، سریع‌ترین سال اولی تست شد. وی موفق شد در 10 نفر برتر قرار گیرد. ولنتینو روسی در جایگاه هفتم و به عنوان دومین یاماهای سریع به کار خود پایان داد. برخلاف انتظارات، تیم اصلی یاماها چیز جدید قابل توجهی برای تست نداشت و به نظر می‌رسد بازهم روند برنده نشدن آن‌ها ادامه داشته باشد. ماوریک وینالس، موتورسوار دیگر تیم یاماها، به دلیل تصادفی که در مسابقه‌ی روز یکشنبه داشت و درد شانه‌ی ناشی از آن، در تست شرکت نکرد.

ولنتینو روسی، تست برنو 2018

ولنتینو روسی، تست برنو 2018

دو موتورسوار دوکاتی، آندره دویزیوسو و خورخه لورنزو، بعد از مارکز، زارکو و پدروسا، چهارم و پنجم شدند. نفرات اول و دوم مسابقه‌ی موتو جی پی چک 2018، در حال تست قطعات ایرودینامیکی و بدنه‌های مختلف بودند اما چیز زیادی برای تست وجود نداشت و بیشتر روی بهترین تنظیمات کار کردند. با این حال این دو نفر روی هم بیش از 100 دور در پیست زدند، و فقط 0.092 ثانیه کندتر بودند. دنیلو پتروچی نیز بعد از 30 دور هشتم شد، اما هم‌تیمی وی، جک میلر، فقط 13 دور زد و بعد از تصادفی که داشت، به خاطر مشکلی که برای موتورش پیش آمد به تست ادامه نداد. جک میلر هم اکنون در سلامتی کامل به سر می‌برد.

آندره دویزیوسو، تست برنو 2018

آندره دویزیوسو، تست برنو 2018

الکس رینز از تیم سوزوکی نیز توانست بالاتر از آندره یانونه، موتورسوار دیگر سوزوکی، کار خود را به پایان ببرد. رینز در 60 دوری که در پیست زد بر روی قطعات کربنی اضافه شده به شاسی، قطعات الکترونیکی و شاسی 2019 تست انجام داد. یانونه اما روز کوتاه‌تری داشت. اوایل تست به زمین خورد و بقیه‌ی زمان تست را در گاراژ سپری کرد. راننده‌ی تست سوزوکی، سیلوین گینتولی، عملکرد خوبی برای آن‌ها داشت و با وجود شکستگی دنده‌ای که پشت سر گذاشته بود در 37 دور به سوزوکی کمک کرد.

الکس اسپارگارو، موتورسوار دیگری بود که به تازگی از مصدومیت برگشته است. وی در رده‌بندی کلی دوازدهم و سریع‌ترین آپریلیای تست شد. الکس قبل از به زمین خوردنش که باعث شد از ادامه‌ی تست انصراف بدهد، بر روی محافظ زنجیر کربنی تست‌هایی انجام داد. اسکات ردینگ، دیگر موتورسوار آپریلیا بر روی مخزن بنزین دستکاری شده‌ و صندلی موتورش تمرکز داشت.

اسکات ردینگ، تست برنو 2018

اسکات ردینگ، تست برنو 2018

بردلی اسمیت از تیم کی‌تی‌ام نیز سیزدهم شد و نزدیک به 70 دور را کامل کرد. تنها موتور کی‌تی‌ام حاضر در پیست نیز اسمیت بود، زیرا موتورسوار تست آن‌ها، میکا کالیو، به دلیل تصادف در گرندپری آلمان و پول اسپارگارو به دلیل تصادف در گرندپری چک تست را از دست دادند.

نتایج کامل تست برنو 2018، جمهوری چک

نتایج کامل تست برنو 2018، جمهوری چک

یک دیدگاه

  1. McLaren F1

    5

    2

    حیف که سال های آخر روسی خورده به یاماهای غیر رقابتی