Register

2 × 5 =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – امروزه برندهای کوچک و بزرگ خودروسازی با عرضه ابرخودروهای مدرن خود گامی جدید در صنعت خودروسازی برداشته‌اند. بااینکه خریداران این دسته از خودروها بسیار محدودند اما این دلیلی نیست که سبب شود خودروسازان دست از طراحی و تولید این دسته از خودروها بردارند. شرکت خودروسازی اتریشی میلان اتوموتیو(Milan Automotive)، به‌عنوان یکی از جدیدترین برندهای فعال در زمینه تولید ابرخودروها، این بار با عرضه محصول جدید خود تحت عنوان رد(Red) نظرها را به خود جلب کرده است.

میلان رد الهام گرفته از شاهین استرالیایی

میلان رد الهام گرفته از شاهین استرالیایی

گرچه این شرکت برای ایجاد “نیروی رو به پایین” مناسب از سیستم آئرودینامیکی ابرخودرویی چون مکلارن سنا و فورد جی تی  پیروی نکرده و در طراحی ظاهری از ابرخودروهایی چون پاگانی و یا آپولو الگو نگرفته است اما ایده جدید میلان رد با طراحی الهام گرفته از شاهین استرالیایی بی‌گمان قابل‌چشم‌پوشی نیست. البته قابلیت‌های میلان رد به این طراحی ختم نمی‌شود و شرکت میلان رد با افزودن سه حالت رانندگی بیشتر توانسته است برخی از کمبودها را جبران کند. افزون بر رانندگی در حالت‌های ریس یا مسابقه‌ای، امکان انتخاب حالتی بین رانندگی سبک(Glide)، تیز و شکاری(Hunt) و رانندگی در حالت حمله(Attack) وجود دارد که دست رانندگان علاقه‌مند به‌سرعت را باز می‌گذارد.

ابرخودرو میلان رد

ابرخودرو میلان رد

بررسی فنی

ازنظر فنی می‌توان به موتور 6.2 لیتری 8 سیلندری آن اشاره کرد که دارای 4 توربوشارژر است و توانایی تولید قدرتی در حدود 1306 اسب بخار را دارد. به دلیل ساختار تشکیل‌شده از فیبر کربن وزن نامشخصی در حدود 1300 کیلوگرم دارد. این بدان معناست که با تولید هر یک اسب بخار تقریباً یک کیلوگرم از وزن خودرو حمل می‌شود. بدین سبب انتظار می‌رود که این ابرخودرو سرعت بالایی داشته باشد. گرچه خروجی 1306 اسب بخار و گشتاور 1400 نیوتن متر به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود اما شتاب ایجادشده در ایجاد سرعت‌بالا در این ابر خودرو بسیار مؤثر است. شرکت میلان اتوموتیو همچنین ادعا می‌کند که شتاب صفرتاصد این ابرخودرو 2.5 ثانیه است. این ابرخودرو سریع همچنین می‌تواند در عرض 5.5 ثانیه به‌سرعت 200 کیلومتر بر ساعت و در عرض 9.9 ثانیه به‌سرعت 300 کیلومتر بر ساعت دست یابد. اگر این ارقام در عمل نیز ثابت شوند بی‌گمان میلان رد رقیب اصلی بوگاتی شیرون خواهد بود که شتاب صفرتاصد آن 0.1 ثانیه سریع‌تر از میلان رد است. بااین‌حال میلان رد دررسیدن به‌سرعت 200 کیلومتر بر ساعت یک ثانیه از بوگاتی شیرون سریع‌تر است و همچنین 3.7 ثانیه زودتر از ابرخودرو فرانسوی به‌سرعت 300 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

ابرخودرو میلان رد

ابرخودرو میلان رد

 

سایر ویژگی‌ها

گرچه شرکت میلان رد در طراحی ظاهری ابر خودروی جدید خود چندان موفق نبوده است اما استفاده از فیبر کربن در ساختار و به‌تبع آن کاهش چشم‌گیر وزن کلی این ابر خودرو، ایده‌ای نو برای افزایش سرعت به‌حساب می‌آید. مانیتور نشان‌دهنده ضربان قلب و سپری که از چشمان یک شاهین خشمگین الهام گرفته‌شده از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجهی هستند که می‌توان به آنها اشاره کرد.

ابرخودرو میلان رد

ابرخودرو میلان رد

ارزش ابرخودرو میلان رد

مارکوس فوکس مدیرعامل شرکت میلان اتوموتیو در توصیف این ابرخودرو بیان کرده است:

اکنون با تولید میلان رد ابرخودرویی هنری با تکنولوژی پیشرفته خلق‌شده که همانند تخت پادشاهی روی 4 چرخ است.

بااین‌وجود تنها 18 دستگاه از 99 دستگاه ابرخودروی رد با قیمت پایه 2 میلیون یورو پیش‌فروش شده که شاید به دلیل طراحی نه‌چندان جذاب آن بوده است.

 

3 دیدگاه

 1. سجاد

  4

  1

  عجب غولیه.حجم هر سیلندرش خیلی بالاست.اینطوری که باید گفت از بوگاتی خفن تره.

  • بهزاد زمانی

   5

   3

   جناب سجاد, بوگاتی دارای ویژگی هایی است که سایر ابرخودروها ندارن, برای مثال موتور w16 اون و امکانات داخل اتاق بوگاتی است. مقایسه ای بین وزن دو خودرو داشته باشید متوجه اعجاب بوگاتی خواهید شد.

   • سجاد

    5

    0

    کسی منکر بوگاتی نشد.از لحاظ مقایسه ای که انجام شد و اینجا بیان شد گفتم.در ثانی بوگاتی ۱۶سیلندره و این ۸.حجم هر سیلندرش خیلی بالاست.