فرمول یک ایران – توتو ولف ، رئیس تیم مرسدس اذعان کرد که نقص فنی موتور سرجیو پرز در گرندپری فرانسه باعث شد تا درباره آینده راننده ها و مشتری هایش نگران شود.

لوئیس همیلتون توانست به راحتی هر چه تمام تر پول پوزیشن پائول ریکارد را برای خودش کند، در جایی که مرسدس از آپدیت 2.1 موتور خود رونمایی کرد.

یکی از مشتری های مرسدس، یعنی فورس ایندیا، مجبور شد که به دلیل نقص فنی موتور پرز را از مسابقه کنار بگذارد. اتفاقی که باعث شد تا ولف درباره سرنوشت دو راننده خود و راننده های ویلیامز نگران شود.

در ادامه مسابقه به دلیل مشکل موتور کسی کنار نرفت و فورس ایندیا هم بیان کرد که علت مشکل پرز نشتی در پمپ آب او بوده است.

از ولف پرسیدیم که وقتی پرز کنار رفت نگران شدی؟ او پاسخ داد:

بله، چون با وجود یک پیشرانه جدید، شما باید حواس تان به همه چیز باشد و با توجه به اطلاعات به دست آمده بفهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. وقتی یکی از شش موتور دچار مشکل می شود، که فهمیدیم مشکل از پمپ آب بوده است… باید با دقت گوش دهید که بفهمید چه اتفاقی برای موتور خودتان می افتد.

مرسدس بهترین موتور عصر جدید فرمول یک را در سال 2014 ساخت، یک موتور شش سیلندر هیبریدی. ولی فراری در شروع فصل جدید قدرتمند ظاهر شد و نشان داد که می تواند تهدیدی برای این تیم آلمانی باشد.

ولف فکر می کند بیان این موضوع که بروزرسانی 2.1 مرسدس آن ها را جلو خواهد انداخت کار سختی است.

ولف بیان کرد:

وقتی به داده ها نگاه می کنید، سریع ترین ماشین در مستقیمی برای کیمی بود، ولی ما فکر می کنیم که او تنظیمات آئرودینامیکی متفاوتی داشت.

در حال حاضر سه پیشرانه نزدیک به هم داریم، رنو، فراری و برای خودمان. کلید موفقیت در این است که بدون به خطر انداختن پایداری موتور را ارتقاء دهید. این رقابت تا پایان فصل تمام نخواهد شد.

مرسدس در گرندپری فرانسه 2018

مرسدس در گرندپری فرانسه 2018

همیلتون قانع نشد که موتور جدید علت عملکرد خوب مرسدس در فرانسه و بازگشتش به صدر بوده است. در طرف دیگر ولف می گوید که تیمش ناکامی های کانادا را به موفقیت در فرانسه بدل کرد.

او ادامه داد:

ما در مونترآل ناکام بودیم چون نتوانستیم بروزرسانی پیشرانه را به موقع برسانیم و برای هفتمین مسابقه پیاپی از پیشرانه اول خود استفاده می کردیم، در حالی که بقیه بروزرسانی خود را ارائه کرده بودند.

ما در حال یادگیری بهتر تنظیم کردن ماشین و هماهنگ کردنش با لاستیک ها هستیم. و مطمئنا بروزرسانی هایی را به ماشین اضافه کردیم. هر کدام از این پیشرفت ها به نوبه خود تاثیر مهمی در قدم رو به جلو ما در فرانسه داشتند.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید