Register

1 × 4 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانرومن گروژان راننده‌ی 31 ساله‌ی فرانسوی تیم فرمول یک هاس در یکی دیگر از قسمت های سریالی دی‌ان‌اف شدن، نه‌تنها خود را از دور مسابقه کنار گذاشت بلکه رانندگان دیگری را نیز از رقابت محروم کرد.

طبق اعلام و نامه‌ی رسمی فیا رومن گروژان راننده‌ی شماره‌ی 8 تیم هاس، سه رده پنالتی برای گرند پری موناکو دریافت کرده است و هر جایگاهی که در تایم گیری موناکو به دست آورد با نزول سه رده‌ای همراه خواهد بود.

سه رده پنالتی – رومن گروژان گرند پری موناکو 2018

گروژان طی استارت بارسلونا به دلیل آنچه خود اذعان داشت، هم تیمی‌اش یعنی کوین مگنوسن او را منحرف کرده و باعث اسپین او شده است، در ادامه نیز گروژان اهرم گاز را رها نکرد و با این حرکت در صدد این بود که خود را با دریفت به داخل پیست بکشد به همین علت او کنترل خود را از دست داد و باعث برخورد شدید با نیکو هالکنبرگ و پیر گسلی شد.

گروژان روزهای خوبی در فرمول یک نمی گذراند و مسابقه ها یکی پس از دیگری برای او کابوس وارانه تمام می شوند، او در آذربایجان وقتی در جایگاه ارزشمند ششم قرار داشت، در زمان حضور خودروی ایمنی مشغول گرم کردن لاستیکهایش بود که چسبندگی لازم را از دست داد و به دیواره‌ی پیست باکو برخورد کرد او در همان حین نیز مدعی بود که اریکسن به او برخورد کرده و او را به بیرون انداخته است.

این بهانه گیری های عجیب گروژان بسیاری از کارشناسان را نیز عصبانی کرده است، او نه‌تنها مسئولیت اشتباهات خود را برگردن نمی گیرد بلکه مقصر شکست های خود را دیگران می داند.

البته او و تیم هاس یک روز فاجعه بار نیز در ملبورن داشتند و نتوانستند در آن روز نیز از موقعیت خوبشان استفاده کنند.

آیا این جریمه ها برای گروژان کافی خواهد بود یا او دوباره به اینگونه اشتباهات زنجیر وار ادامه خواهد داد، فراموش نکنیم که احتمال دارد امسال سال آخر او در فرمول یک باشد.

 

3 دیدگاه

 1. سجاد

  6

  0

  حیف امسال ورلاین و کوبیکا.

 2. cfz

  3

  1

  کویاتو جاش بیارن خیلی بهتره چیه این

 3. Behrooz

  5

  1

  اصلا از نحوه رانندگیش و اخلاقش خوشم نمیاد خیلی از خود راضی و یکدنده هست .