فرمول یک ایران – هنوز ساعاتی تا رونمایی رسمی مرسدس W09 که ماشین فرمول یک 2018 تیم مرسدس خواهد بود زمان باقی است. اما والتری بوتاس چندین دور با این ماشین زد و عکس هایی از این تست کوتاه منتشر شده است.

جزئیات خیلی زیادی را نمی توان از این عکس ها متوجه شد، اما یکی از آن ها تغییرات در بال پشت و روی موتور مرسدس است. طراحی ای که کمی برجسته تر از تغییرات ماشین های هاس، ویلیامز و رنو است.

ولی در نگاه اول همه می فهمیم که این ماشین نسخه بروزرسانی شده ماشین قبلی است، W08 قهرمان، مسئله ای که توسط توتو ولف، رئیس تیم مرسدس تایید گردیده است.

توتو ولف گفت:

ما تلاش کردیم که طبق فلسفه طراحی خود درست پیش برویم و یک طرح پیشین را تقویت کنیم. ما امیدواریم که شخصیت و خصایص آن شاهکار را حفظ کرده باشیم.

ما همه آن را دوست داشتیم ولی بعضی اوقات فهمیدن آن سخت می شد و این چیزی است که ما این بار به روی آن کار کردیم، تلاش برای فهمیدن چگونگی داشتن سرعت و یافتن راحتی بیشتر در رانندگی.

چون قوانین بدون تغییر باقی مانده اند خیلی فرقی نکرده است. تغییری که واضح است مربوط به آئرودینامیک است و این که چه قدر مجموعه جمع و جورتر شده است.

والتری بوتاس - مرسدس W09

والتری بوتاس – مرسدس W09

در اوایل سال بود که ولف از هالو انتقاد کرده بود و نظر او هنوز تغییر نکرده است.

ولف ادامه داد:

من کلا از هیچ چیزش خوشم نمی آید، اگر همین الان به من یک اره برقی بدهید آن را جدا خواهم کرد.

ما باید ایمنی راننده ها را بیشتر کنیم ولی چیزی که ما برای این کار قرار دادیم از نظر زیبایی اصلا مناسب نیست. ما باید آن را جدا کرده و به دنبال شکل بهتری باشیم.

13 دیدگاه

 1. Omid

  6

  4

  حداقل اون هالو رو مثل بقیه تیم ها همرنگ بدنه ماشین میزدن که انقدر توی ذوق نزنه

  توتو جان نمیخواد با اره برقی نابودش کنی
  از ایتالیایی ها یاد بگیر که چقدر قشنگ هالو رو قرمز کردن و آرم فراری هم روش زدن کاملا با ماشین هارمونی داره.

  • max verstapen

   1

   2

   چه توقعاتی داری! ایتالیا مهد طراحی هستش وآلمان مهد مهندسی . یه کمپانی پینین فارینا که کارش طراحیه ماشین هستش به تنهایی ازنظر وسعت ونیرو و تجهیزات طراحی خودرو برابری میکنه با کل کمپانی های طراح خودرو درآلمان. مرسدس ها بیشتر رفتن سراغ انجین چون به خوبی میدونن که از نظر شاسی وآیرودینامیک حریف ردبول و فراری نمیشن

   • DR.ARDALAN

    0

    2

    شما دوست گرامی ، اطلاعاتی که میدهی را حتما بررسی کن.
    تمام شد زمانی که شما میفرمایید.
    مهد طراحی دنیا ایتالیا است؟ شما گویاسالیان سال است که به جلو حرکت نکردید.
    حتما یک تحقیقی بکنید.
    در ضمن لطیفه خوبی بود.
    کل قول ایتالیا همین فراری براش مانده.
    لامبورگینی که نزدیک به چهل سال است دست المانیها است.اخه اصلا یگ چیزهایی شما در نظراتت میگویی ،که واقعا ادم را متحیر میکند که همبنطوری لدم باید بیاد و هر چی خواست بگوید. مهد طراحی چند تا ماشین در کشورش طراحی میکند،؟
    لامبورگینی را حذف کنید چون اینجا در المان است، اتاق طراحی لامبورگینی اینجا است .
    و اکثرا مهندسین المانی نظارت دارند. اصلا در صنعت خودرو سازی شما نمیتوانی ایتالیا را حتی مقایسه کنی .

  • سجاد

   3

   2

   درگ در حقیقت به اصطکاک هوا میگن با ماشین در حال حرکت.یعنی جریان هوایی که بر خلاف جهت جریان ماشین تولید میشه و طبیعتا سرعت رو در خط مستقیم کم میکنه و هر چیزی که این اصطکاک رو کم کنه باعث افزایش سرعت میشه.پس رابطه مستقیم باید باهم داشته باشن چون drs هم که باعث افزایش سرعت میشه به خاطر کم کردن مقاوت هوا هست.

  • max verstapen

   2

   1

   Dragنیرویی مقاوم است که در اثر حرکت ماشین در پیست و مقاومت آن در برابر مولکول های هوا بوجود می آید.
   Drag همان نیروی مقاومت کننده در برابر حرکت ماشین بسمت جلو است.
   اگر جهت این نیرو را بررسی کنیم نیرویی است مخالف جهت حرکت ماشین و بدلیل آنکه اندازه آن درحالت عادی از نیروی Lift کمتر است. درنتیجه نیروی درگ از جلو به سمت عقب و نیروی دوان فورس از بالا به سمت پایین میباشد یعنی افزایش نیروی درگ باعث افزایش نیروی دوان فورس میشود ورابطه مستقیم دارند فقط جهت نیروها باهم متفاوت است درگ از جلو به عقب و دوان فورس از بالا به پایین

   • سجاد

    1

    0

    دقیقا همینه و شما بهتر از من توضیح دادی.در حقیقت نیروی هوا که از جلو به عقب میاد در حالت معمولی به باله عقب میخوره و باعث تغییر مسیر هوا و افزایش دانفورس میشه.فقط نمیدونم چرا جواب سوال کسی رو آدم میده منفی میخوره.واقعا جالبه

   • akrh78

    2

    0

    ممنون از هر دو شما دوستان
    یه موضوعی بود که قاطی کرده بودم اونم رابطه اندازه شون باهم ، و مفید و مضر بودنشون بود که با توضیحات شما حل شد.

  • akrh78

   3

   0

   لایک و دیسلایک که الان دیگه تو هیچ سایتی اعتبار نداره.نمونش اینجا و پدال و هزار جای دیگه…فقط نمیدونم چرا هنوز وجود داره
   اهمیت نده عزیز

 2. ...m6...

  5

  2

  واقعا طراحی قشنگ و فوق العاده ایی داره امیدوارم این فصل رو به خوبی شروع و با موفقیت تموم کنه به امید قهرمانی مرسدس و لوئیس کبیر

دیدگاه خود را بیان کنید