مجله خودرو ایران – امسال مرسدس بنز مدل جدید و در عین حال با اصالت کلاس جی خود را در یک مراسم شخصی و با حضور آرنولد شوارتزینگر معرفی کرد؛ حضور آرنولد در مراسمی پر از ژورنالیست‌های دنیای اتومبیل حقیقتاً جای سؤال دارد ولی مهم برای ما تغییرات فنی کلاس جی جدید است.

مرسدس جی کلاس 2018

مرسدس بنز جی کلاس 2018

درسته ظاهر جی کلاس در طول این سالها تغییر چندانی نکرده است ، اما خب انتظار طراحی انقلابی و متفاوت از مرسدس برای جی کلاس همانند انتظار ظاهری مدرن برای جیپ رانگلر است، دور از ذهن. به همین خاطر ، کار مرسدس بنز برای ارتقا و معرفی هر جی کلاس جدیدی بسیار سخت است، زیراکه باید تمامی انتظارات را در بخش فنی خودرو پاسخ دهد؛ که به نظر می‌رسد با قرار دادن سیستم تعلیق تمام مستقل برای محور جلو و نیز قرض گرفتن پیشرانه ۸ سیلندر AMG GT برای جی کلاس جدید، به خوبی بتواند پاسخگوی انتظارات طرفدارانش باشد.

جی کلاس ۲۰۱۸

مرسدس بنز جی کلاس 2018

انتظار دیدن مرسدس جی کلاس در لیست محصولات شرکت ستاره ایران بشدت از واقعیت دور است؛ چون مرسدس-بنز حتی جی کلاس با پیشرانه ۸ سیلندر را برای بازار بریتانیا نخواهد فرستاد.

یکی از جذاب‌ترین تغییرات وارد شده توسط مرسدس، قرار دادن گیربکس ۹ سرعته روی جی کلاس جدید است که رفتار رانندگی خودرو را در مسیرهای شهری بشدت بهتر خواهد کرد. یکی دیگر از تغییرات این جی کلاس، افزایش ۶ میلیمتری ارتفاع آن است که به رانندگی خارج جاده‌ای آن توانایی بیشتری می‌افزاید.

جی کلاس ۲۰۱۸

مرسدس بنز جی کلاس 2018

استفاده بیشتر از آلومینیوم در بدنه به کم کردن ۱۷۰ کیلوگرمی وزن جی کلاس کمک کرده ، اما همچنان می‌توانید لولا‌های در را روی بدنه به وضوح مشاهده کنید که یکی دیگر از جزئیات ظاهری همیشگی جی کلاس بعلاوه گلگیرهای اقرار آمیزش است. همانطور که گفتیم ، ظاهر جی کلاس در طول تاریخش تغییر انقلابی نداشته است و به احتمال زیاد نخواهد داشت. اما بدون شک نسبت به اجدادش بزرگتر شده است؛ ۵۳ میلی‌متر در طول و ۱۲۱ میلی‌متر در عرض بزرگتر شده است که نتیجه آن افزایش ۳۸ میلی‌متری جای پا برای سرنشینان جلو و ۱۵۰ میلی‌متر جای پای بیشتر برای سرنشینان عقب و نیز فضای قرار گیری آرنج هم برای راننده و سرنشین جلو ۶۸ میلی‌متر افزایش پیدا کرده‌است. که به جای ثبت نام باشگاه می‌توانید جی کلاس جدید را ثبت نام کنید.

جی کلاس ۲۰۱۸

مرسدس بنز جی کلاس 2018

به همان میزان که جی کلاس در جاده متمدن است خارج از جاده کاملا عکس این قضیه برقرار است. بدون بروز هیچ نگرانی برای سرنشینان ، شیب ۴۵ درجه را همانند یک مسیر صاف طی می‌کند و اگر چسبندگی لازم را داشته باشد، توانایی تن به آب زدن در استخری به عمق ۷۰ سانتی‌متر هم دارد و در هیچ کدام از این شرایط مقداری شک به دلتان راه نخواهد داد چرا که این حفظ مسیر هم به کمک سیستم فرمان جدید الکترومکانیکی مرسدس میسر شده است.

در کنار چهار حالت کلیشه‌ای رانندگی راحت ، اسپرت ، اکو و مجزا ، مرسدس حالت پنجمی هم برای جی کلاس جدید در نظر گرفته است که G-Mode نام گرفته است و به انتخاب خود راننده انتخاب می‌شود اما با درگیر کردن گیربکس کمکی و یا قفل صد در صد هر کدام از سه قفل دیفرانسیل‌ها (جلو، مرکزی، عقب) اتومبیل حالت G-Mode را به طور خود کار انتخاب می‌کند.

جی کلاس ۲۰۱۸

مرسدس بنز جی کلاس 2018

طراحی داخلی جی کلاس به طرز خنده داری لوکس است، و در خودروی جدیدشان بیشتر از هرزمانی لوکس‌تر طراحی و ساخته شده است. گرمکن صندلی برای تمام سرنشینان در نظر گرفته شده و حتی امکان ارتقا به صندلی‌های تهویه دار هم وجود دارد و برای سرنشینان جلو پهلو صندلی در هنگام رانندگی و پیچیدن خودرو قطعه‌ای در نظر گرفته شده است که از تکان بیش از حد و لیز خوردن سرنشینان جلوگیری می‌کند.

چندی پیش از مراسم رونمایی مرسدس به دوستداران پشت آمپر آنالوگ قول داده بود که ناامیدشان نخواهد کرد… همانطور که در تصویر مشخص است مرسدس از دو صفحه نمایش ۱۲ اینچی تمام دیجیتال که یک صفحه شیشه‌ای هر دو را پوشش داده است برای راننده و سرنشین جلو (همانند کلاس اس) استفاده کرده است. هر دو صفحه تمام دیجیتال هستند و ۳ حالت انتخابی نمایشی اسپرت، کلاسیک و پروگرسیو را جلوی شما می‌گذارد. خیلی پشت آمپر آنالوگی به نظر نمی‌رسد.

جی کلاس ۲۰۱۸

مرسدس بنز جی کلاس 2018

جای خوشحالی دارد که مرسدس همچنان ظاهر کلاسیک جی کلاس را حفظ کرده و با گذر زمان تغییر انقلابی در ظاهرش با در نظر گرفتن اینکه این طراحی متعلق به سال ۱۹۷۹ است، ایجاد نمی‌کند. تنها ایرادی که از ظاهر جی کلاس ۲۰۱۸ می‌توان گرفت چراغ‌های ال‌ای‌دی جلویی آن است. اما در کل ظاهر خارجی کاملاً هماهنگ است. هنوز قیمت جهانی از سمت مرسدس بنز اعلام نشده ، اما قیمت پایه‌ای جی کلاس در آلمان ۱۰۷,۰۴۰.۵۰€ اعلام شده است.

سوال اصلی اینجاست که چند ساعت جلسه و چه میزان محاسبه توسط مدیران و حسابدار‌های مرسدس گذاشته شد تا ۵۰ سِنت آخر روی قیمت پایه قرار گیرد؟