فرمول یک ایران – پت سیمندز آشکار ساخت که مدیران فرمول یک در حال ارزیابی تغییراتی بر روی نحوه قرارگیری بر روی خط استارت مسابقات هستند و در نظر دارند که این تغییرات را در آینده و در یک گرندپری اجرا کنند.

مدیر فنی سابق تیم ویلیامز در سال گذشته به تیم متخصصین مدیر ورزشی فرمول یک، راس براون پیوست تا به تعیین مسیر آینده فرمول یک کمک کند.

پت سیمندز - مدیر فنی تیم فرمول یک ویلیامز

پت سیمندز – مدیر فنی تیم فرمول یک ویلیامز

سیمندز در کنفرانس MIA اعلام کرد که فرمول یک با کمک ای اسپورتز در حال آزمایش بر روی بعضی تغییرات قوانین در دنیای مجازی است تا درصد موفقیت آن را بسنجد:

ما علاقمند به استفاده از محیط های مجازی برای آزمایش برخی از این مقررات هستیم. پس از آن نیز می توانیم به آمار بدست آمده بنگریم.

این به شما فرصتی برای انجام کارهایی خواهد داد که نمی توانید به شیوه ای ساده شبیه سازی کنید.

من نمونه ای از چیزی را که امسال به آن فکر کرده ایم را به شما نشان می دهم. برای چندین سال است که ما خط استارت های مشابه ای در فرمول یک داشته ایم.

ما می دانیم که یکی از مشکلات ما این است که ما سریع ترین ماشین ها را روی خط استارت داریم و  آنها را از دیگر ماشین ها جدا می کنیم.

زمان هایی نیز بوده که ماشین ها دو به دو و پهلو به پهلوی یکدیگر قرار داشتند و زمان های دیگری مثل مونزا که چهار ماشین در ردیف نخست و در یک خط قرار داشتند و ما از این زمان ها (برای ارزیابی) استفاده نکردیم.

چه اتفاقی رخ می داد اگر ما می خواستیم دوباره چنین چیزهایی را داشته باشیم؟ این چیزی نیست که شما بتوانید به راحتی شبیه سازی کنید.

اما می توانیم به گروه ای اسپورتز (eSports) برویم و بگوییم”ببینید بچه ها، بیایید تغییراتی در خط استارت ایجاد کنیم و 20 مسابقه را شبیه سازی کنیم”.

ما فقط به انجام سه دور ابتدایی علاقه مند هستیم و با انجام این کار  به طور آماری آن را درک می کنیم.

3 دیدگاه

 1. Mehrdad

  10

  0

  مثل هالو مثل لوگوی جدید
  اگه قرار گند بزنین به مسابقات اقا دستش نزنین
  اگه قراره جذاب شه استقبال میشه

 2. TRANS AM

  6

  0

  حقیقتش من از این نوشته چیزی دستگیرم نشد، اگر کسی از دوستان می‌تونه یخورده واضح تر توضیح بده ، ما هم متوجه بشیم. متشکرم.

  • max verstapen

   3

   0

   ماهم مثل تو دوست عزیز چیزی متوجه نشدیم
   اگه بخوان هر ردیف رو سه تایی کنن بخاطر عرض کم پیستها مشکل بوجودمیاد وامکان برخورد هست اگرم بخوان مثل قدیم ماشینهای هرردیف درکنارهم مسابقه رو شروع کنن اینجوری دیگه تعیین خط از ارزش و اهمیت میوفته یعنی تایم ۱ و۲ تعیین خط کنارهم تایم ۳و۴ تعیین خطو کنارهم والی آخر.‌‌.‌.. واین رقابت و فشار رو درتعیین خط کم میکنه. حالت سوم که خیلی بعیده اینکه چینش شروع مسابقه کاملا برعکس بشه یعنی تایم های ۱ و۲ از آخرین رده شروع کنن و تایم های آخر از اولین رده شروع کنن این حالت هم اشکالش اینه که گریدپنالتی یا پنالتی شروع مسابقه دیگه انجام نمیشه یعنی نمیشه که بشه. پس مطمعنم تا۲۰۱۲ به همین شکل فعلی جلومیرن.