مجله خودرو ایران – کمپانی آمریکایی هنسی رقیب ارزان تر مرسدس بنز G 63 6×6 را به نمایشگاه سما 2017 می آورد. این هیولای 6 چرخ بر اساس فورد F-150 رپتور ساخته شده و با فلسفه چرخ های بیشتر، بازدهی بیشتر به میدان می آید. نام آن ولاسی رپتور(نام یک دایناسور گوشتخوار) 6×6 است و ادامه راه کانسپتی با همین نام است که چند سال قبل ارائه شد.

کیت هنسی شامل سیستم تعلیق تقویت شده، رینگ های 20 اینچی، تایر های آفرود غول پیکر، فنر های جهنمی در جلو و عقب، رول بار جدید و چراغهای LED خیره کننده است. به نظر می رسد ولاسی رپتور به بلوغ رقابت با G 63 6×6 رسیده، با این حال تنها 260.000 پوند قیمت دارد که بسیار ارزان تر از رقیب 370.000 پوندی است.

هنسی ولاسی رپتور 6x6

هنسی ولاسی رپتور 6×6

البته که بخش اعظم تغییرات در قبل تپنده رپتور رخ داده. توربو های بزرگ هنسی باعث شده قدرتی که روی دستگاه داینو از موتور 3.5 لیتری V6 تویین توربوی اکوبوست ولاسی رپتور استخراج می شود، 600 اسب بخار باشد. با اینکه این جهش بزرگی نسبت به قدرت 450 اسب بخاری رپتور است، اما همچنان وظیفه انتقال قدرت به دوش گیربکس 10 سرعته فورد است.

علاوه بر تمام اینها، امکان سفارش امکاناتی همچون ترمزهای تقویت شده برمبو در جلو و عقب، تایر ها و رینگ های بزرگتر، چراغهای LED لوکس تر و حتی سپر دفاعی نظامی هم وجود دارد! اگر راضی شده اید دست بجنبانید، چون تیراژ رپتور های 6 چرخ هنسی تنها 50 عدد است که 6 دستگاه از آنها هم ساخته شده اند.

دیدگاه خود را بیان کنید