Register

یک + بیست =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – BMW در نمایشگاه فرانکفورت از خودروی مسابقه ای جدید خود M8 GTE رونمایی کرد. این خودرو بر اساس BMW M8 ساخته شده و از یک پیشرانه 4.0 لیتری توئین توربو بهره میبرد این پیشرانه 500 اسب بخار قدرت دارد که 100 اسب بخار از M8 ضعیف تر است. دلیل این کاهش قدرت هم قوانین مسابقات GTE میباشد. این خودرو دارای یک گیربکس ترتیبی می باشد که نیرو را به چرغ های عقب می رساند.

بی ام و M8 GTE

بی ام و M8 GTE

BMW با استفاده کردن از فیبر کربن و پلیمر تقویت شده ( CFRP) در بدنه این خودرو  وزن آن را به 1200 کیلوگرم رسانده. این کاهش وزن دینامیک بسیار خوبی را به این خودرو میدهد. علاوه بر این موارد BMW با این خودرو تکنولوژی های جدیدی و زیادی را وارد مسابقات GT خواهد کرد. تکنولوژی هایی مثل چاپ 3 بعدی که در ساخت قطعات از آن استفاده می شود و هم زمان درست شدن این قطعات کم میشود و هم کیفیت قطعات بالاتر میرود و هم دست مهندسان را در طراحی این قطعات باز تر میکند. کنترل کشش جدیدی که با استفاده از هوش مصنوعی برنامه ریزی شده.

بی ام و M8 GTE

بی ام و M8 GTE

این خودرو در مسابقات لمانز سال آینده نماینده BMW خواهد بود. آخرین حضور BMW در مسابقات لمانز به سال 2011 بر میگردد. این خودرو علاوه بر مسابقه لمانز در مسابقه 24 ساعته دیتونا و سری مسابقات IMSA و WEC شرکت خواهد کرد.

جنر مارکو ورات. مدیر BMW اسپورت در باره این ماشین می گوید:

این خودرو تکنولوژی های زیادی را به مسابقات GT میبرد. M8 GTE هم چنان در حال ارتقا است. و ما امید واریم که این خودرو در سال بعد برای ما افتخارات زیادی را به ارمغان بیاورد.

بی ام و M8 GTE

بی ام و M8 GTE

میتوان در طراحی آن سه رنگ معروف کیت M بی ام و  را دید. چراغ های جلو و عقب هردو با M8 یکسان هستند. ورودی های سپر جلو بزرگتر شده اند. سپر های عقب هم برای خارج کردن هوا تغییراتی به خود دیده اند و یک بال عقب بزرگ هم به این خودرو اضافه شده. آینه های بغل هم برای حرکت بهتر هوای در کنار خودرو تغییر کرده اند. ولی میتوان گفت که سقف هیچ تغییری نسبت به M8 نداشته. وجود این خودرو و تغییرات آن نسبت به M8 نشان از هماهنگی کامل بین بخش خودرو های خیابانی و مسابقه ای BMW میدهد آن هم هنگامی که هنوز فروش M8 آغاز نشده است. حالا باید منتظر رقابت بی ام و با فراری، فورد، استون مارتین، پورشه و شورولت در مسابقات GT باشیم و باید ببینیم بی ام و بعد از 6 سال نبودن در مسابقه لمانز چه عملکردی از خود نشان خواهد داد.