فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون با موتور مرسدس که بطور قطع قوی‌تر از موتور فراری است، پاسخ صدای گاو و سوتی را که تیفوسی‌ها سر داده بودند را داد و همین باعث شد که او پیروزمندانه بر روی مونزا قدم بردارد.

همیلتون اولین راننده در سال 2017 است که دو مسابقه متوالی برنده شده است و همینطور پیشتازی مسابقات را نیز برای اولین بار امسال بدست آورد.

این بریتانیایی با صدای گاو از جانب جمعیت ایتالیایی احساساتی بدرقه شد زیرا او با اختلاف 30 ثانیه نسبت به فتل که سوم شد، پیروز گردید. اما او با این حرکت به این آدمها پاسخ داد. همیلتون گفت:

می‌دانید چی هست؟ من عاشق همین چیزهای ایتالیا هستم.

من عاشق هیجان طرفداران بخصوص طرفداران ایتالیایی هستم. انرژی – شما این انرژی را هرگز در جایی جز سیلوراستون نمی‌بینید. بخاطر همین عاشقشون هستم.

من خیلی خوشحال هستم. تیم کار فوق العاده‌ای انجام داد.

موتور مرسدس به مراتب بهتر از موتور فراری است. این موضوع به خوبی در این مسابقه مشهود بود.

استارت کمی سخت شد چون کمی کند بود. امروز یک روز بزرگ و نتیجه خوب برای ما هست.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - مسابقه گرندپری ایتالیا 2017

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – مسابقه گرندپری ایتالیا 2017

همیلتون از اینکه بخواهند این پیروزی را به نام او تنها ثبت کنند خشنود نبود زیرا که او برای تیمی که پشت او قرار دارند تا به این موفقیت برسد احترام بسیاری قائل است.

او اضافه کرد:

امروز تماماً نتیجه همکاری حداکثری تیم و ماشین بود. فوق العاده بود. من منتظر بازگشت به اینجا در سال آینده و همچنین ادامه فصل هستم.

30 دیدگاه

 1. Meysam..LaFerrari

  21

  7

  خیلی برای فراری افت داره که بهترین موتورهای تاریخ فرمول یک رو ساخته و موتور خودروهای جاده ایش هر سال جایزه ی بهترین موتور سال رو میگیرن اما اینجا اینجوری از مرسدس عقب مونده ، نمایش امروز فراری چیزی جز فاجعه و آبروریزی نبود. همه میدونستیم که مرسدس تو این پیست بهتره ولی دیگه نه انقدر فاصله ! البته دوستان فراموش نکنید تمرین سوم که تعیین کننده ی اصلی ستاپ ماشین هاست بخاطر بارون از دست رفت و این هم مزید بر علت شد ولی خب باز هم این نمایش ضعیف فراری رو توجیه نمیکنه.

  اگه فراری قهرمانی راننده هارو بعد از 10 سال میخواد “باید” دو مستبقه ی بعدی رو ببره و هیچ راهی جز این نیست.

 2. Hammerton

  12

  16

  شکسته نفسی نکن لوئییس جان♥
  چقدر این کیمی رایکونن راننده ضعیفیه خدایی!
  اکون و
  یعنی هم تو مرسدس همیلتون عجیب از بوتاس سره هم تو فراری فتل از رایکونن!
  بوتاس بهتره تو پیستهای آینده برای قهرمانی همیلتون تلاش کنه وگرنه بهتره بره تیم دیگه…
  مرسدس اکون رو برای سال بعد جای بوتاس بیاره خیلی خوب میشه!
  راجبه اول مسابقه بازم ماسا برادریشو به فتل نشون داد!…

  • Mehrdad

   13

   9

   مگه امروز نکرد؟
   بوتاس امروز کاملا از همیلتون دفاع میکرد تو یه فاصله خاصی ازش رانندگی میکرد
   امروز روزبرگ بود میدیدین چطور تا اخرین پیچ نفس همیلتون رو میگرفت

   • Naeim

    8

    4

    چقد بی منطق و از روی سوزش بود نظرت

   • Naeim

    3

    4

    خب نابغه تو چرا اینجایی.حیفی ک
    کاملا از همیلتون دفاع میکرد?

   • Naeim

    6

    4

    اتفاقا اگه روزبرگ بود آره الان داشت با لویس سره قهرمانی مبارزه میکرد.برین دعا کنین ک نیستو شما همین دومیو صدقه سر اون دارین

 3. S5

  20

  4

  هفته قبل SINA گلو خودش پاره کرد که همیلتون فشار نمی آورد تو پیست، بعضیها میگفتن همیلتون مگه دیوونه هست که فشار نیاره و فاصله نندازه. یعنی مرسدس تو یه هفته اینقدر پیشرفت داشته؟!!!

 4. mazroid7

  16

  10

  قدرت موتور مرسدس کاملا مشهود بود
  من در نظرات دیدم یه سری گفته بودند برای این مرسدس انقد سریع بود چون میتونست از روغن بیشتری استفاده کنه

  دوستان این موتور مرسدس همونه که در اسپا بود همونقد که موتور اسپا مرسدس از روغن استفاده میکرد موتور مونزای مرسدس از روغن استفاده میکنه
  علت این فاصله در مونزا اینه که اسپا دارای پیچ های متعدد و فنی است که مخصوصه خودروی فراری است اما مونزا فقط تخته گازه و چند پیچ معدود
  در ضمن سه پیست آینده از جمله سنگاپور و سوزاکا مخصوص فراریه
  ولی تا پسر سریع رو داریم غم نداریم
  #fastboy

   • Hamed

    3

    0

    سوزوکا low دانفورسه !!؟؟ یه نگاه به سکتورای این پیست بندازید خواهشاً نیروی جیفورس وارده تو بعضی پیچا به 5 G میرسه . سکتور 1 این پیست بنچمارک شاسی ماشینه
    البته از الان هیچ تضمینی نیست فراری اونجا برنده باشه مرسدس و حتی ردبولم تو اونجا شانس برد دارن
    اینم در نظر بگیرید هم مرسدس هم رنو آپدیت موتوری خوبی داشتن تو نیم فصل ولی فراری نه هنوز رنو که دوتا آپدیت پشت هم داد تو اسپا و تو مونزا و تا حدی نقاط ضعفشو برطرف کرده تازه خیلی کم پیستی داریم تو فرمول 1 در حد مونزا اینقدر به موتور بستگی داشته باشه

 5. milad-mhd

  12

  6

  یعنی خداییش داشتیم ادمی رو کره زمین که فکر کنه بدون پیشامد خاصی ممکنه هیچ راننده ای تو این اتوبان بتونه پا به پای ماشین های مرسدس بیاد (ماشین ها نه راننده هاشون چون تیم مهندسی کار اصلی رو انجام دادن راننده های مرسدس صرفا گاز دادن تو این پیست حالا یکی دستور داشت که تیم از یکی دیگه حمایت میکنن)! از اول هم معلوم بود مسابقه ماله تیم مرسدسه فقط دوستان فراری فن ناراحت نباشید این یه مسابقه بود همونطوری که راننده های فراری هم داشتن به اسونی تو مجارستان فاصله باز میکردن که بعدش اون مشکل پیش اومد این جا هم ماشین مرسدس فاصله باز میکرد ! امسال ما شاهد رقابت مهندسای مرسدس با راننده های فراری هستیم. اپدیت موتور فراری هم بیاد شاید برنامه خاصی دارن، اگرم میگن ماشین مرسدس موتورشون رو زودتر رو کردن حالا به این معنی نیست حتما تبانی خاصی بوده از نظر خودم که فراری فن هستم غیر ممکنه بدون انجام معامله خاصی پشت پرده فراری با قدرت و نفوذی که داره بذاره اینقدر راحت تبانی بشه حالا خوش شانس باشیم معامله ای اگه انجام شده به سود نتیجه تیمی فراری هم باشه نه فقط منافع برخی اشخاص ، به هرحال رقابت یکی میبره یکی میبازه مهم اینه که از این مسیری که طی میشه تا قهرمانی لذت ببریم اخرش ما با هم تویه یه مملکتیم پول و سرمایه و غیره حاصل از رقابت برای مملکت های دیگه ای به جز ما

 6. SV5

  12

  7

  اینجا کامنت میذارم چون پست مسابقه خیلی شلوغ شده.
  بعضیا اومدن عملکرد فراری رو نقد کردن که چرا با مرسدس این قدر اختلاف داره، این چیز عجیبی نبود، اصلا و ابدا کاملا انتظارشو داشتم. حواستون باشه مونزا با هیچ پیست دیگه ای تو زمینه سرعتی بودن قابل مقایسه نیست نه سیلوراستون، نه اسپا نه مکزیک نه هیچ جای دیگه پس انتظارشو داشتم مرسدس یه 1-2 راحت بکنه. ولی نکته عجیب سرعت وحشتناک ردبول بود، به نحوی ریکیاردو از 16 شروع کرد و فتلی که از ششم شروع کرده بودو تهدید کرد. اونم تو پیستی که شانس ردبولو به اندازه ویلیامز و فورس ایندیا میدونستم. مکس هم اگه تصادف نمیکرد احتمالا از سب هم سبقت میگرفت. این یعنی پیشرفت رنو داره خطرناک میشه و حالا میگم اختلاف رنو با فراری کمتر از فراری با مرسدسه.
  در مورد قهرمانی راننده ها، بعد سیلوراستون هم همه اومدن گفتن قهرمانی از دست رفت و همیلتون قهرمانه، اون موقع هم گفتم الانم میگم قهرمانی امسال قطع به یقین تو دستای فتله، سنگاپور اگه فراری بلایی سرش نیاد 1-2 میکنه و همیلتون حداکثر سوم شه اگه ردبول بذاره. مالزی و ژاپن هم شانس فراری بیشتره از نظر من و تا اون موقع انتظار دارم اختلاف امتیازی فتل و همیلتون 20 امتیاز بشه مگه اینکه dnf بشه این خط این نشون:) میمونه چهار مسابقه آخر که شرایط تقریبا برابره و اون موقع فتل به اندازه همیلتون نتیجه بگیره کار تمومه.

  • S5

   7

   0

   در تایید صحبتای شما در مورد ردبول؛ کریستین هورنر تو تعطیلات نیم فصل مصاحبه کرده بود و گفته بود هدف ما تو نیم فصل دوم گرفتن فراریه و فکر میکنیم توان این کارو داریم.
   اما در مورد پیستها باید یادآوری کنم برخلاف باور خیلیها، پیست سوزوکا ژاپن پیست سرعتی محسوب میشه و مرسدس تو اون دست بالا داره و همینطور پیست آستین تگزاس.

   • Reza

    5

    1

    امروز بعد مسابقه مصاحبه هورنر می دیدم و گفت ۳ مسابقه آینده در حیطه فراری هست منظورش این بود ۳ پیست آینده، فراری قوی تر از بقیه میتواند عمل کند

  • josef6565

   7

   0

   آفرین . تو پیست هایی که قدرت موتور تنها عامل نیست ردبول میتونه مرسدس ها رو بد جوری به چالش بکشه. خوبی ردبول اینه که هر چقدر دشمن فراری هست همون اندازه دشمن مرسدس هم هست. گر صبر کنی ز گوره حلوا سازی.

 7. JBjb

  9

  3

  قال همیلتون : “موتور مرسدس به مراتب بهتر از موتور فراری است. این موضوع به خوبی در این مسابقه مشهود بود.”

  این جمله رو بزنید هدر سایت چون چند روز دیگه دو سه تا فراری فن و دو سه تا همیلتون فن یادشون میره!

 8. naviiiiid

  13

  4

  وقتی دیدم ماشین بوتاس، ماشین رایکوننو اونجوری خورد !!! اشکم در اومد …
  هر چند بوتاس رو یک راننده کامل میدونم ، حالا هر چقد بگین ماشینش خوبه، خودشم خوبه . کاملا حرفه ای و در اختیار تیم .
  و در آخر به امید قهرمانی فتل جان ❤️

 9. ...m6....

  4

  1

  منصور جون داداشم فعلا همیلتون ۳ امتیاز تو جدول قهرمانی جلو افتاده بعد تایم گیری گند افتضاح فراری که از صدقه سری پنالتی اون دو تا بدبخت ۵و۶ شروع کردن باز هم حرفی برای گفتن نداشتن یعنی کشته مرده ی ۳۰ دور اولم مخصوصا اوکون و رایکونن?? تو سنگاپور میبینمتون پارسال که کاملا گند زدین تو سنگاپور امسال ببینیم چی میشه والا یکی بود میگفت فراری اول کار ۱.۲ میکنه اسمشم نمیارم که میگفت از عمد اینکارو کرد?الان نمیدونم چرا صداش در نمیاد احتمال بدید یقین نداشته باشید اینطور بهتره?

  • saeidkimi7

   1

   2

   رایکونن ماشینش مشکل داشت دوست عزیز این مونزا برای مرسدس پیستش ساخته شده بود رایکونن سر استارت از بوتاس سبقت گرفت بوتاس با قدرت موتور جاش گزاشت وگرنه اگه یک موتور داشتن تو مونزا قطعا کیمی و سب سر استارت لوییسو میگرفتن وایسا تا سنگاپور

  • cfz

   0

   0

   بنظر من ادمینا باید نظراتو کلا باز بذارن. کل کل به همینش قشنگه کلا حال میده کل کل. سایت طرفداری ببینید چقد آزادن کاربرا. ادم از نظرات خوندن روحش تازه میشه. من ک خیلی حال میکنم کامنت بخونم شمارو نمیدونم :))))

   • رضا عظیم

    0

    0

    این جو رو بارها گفتیم که حفظش کنید، ولی این اتفاق نیافتاد و حالا متاسفانه برمیگردیم به همون حالت قبل، قرار بود دیگه کامنت ها رو بدون تایید بذاریم درج بشه ولی یه سری از کاربران محترم خراب کاری کردن

دیدگاه خود را بیان کنید