موتو جی پی ایرانآندره دویزیوسو، موتورسوار ایتالیایی تیم دوکاتی، چهارمین برد خود در این فصل را در گرندپری بریتانیا به دست آورد.

وی با این برد صدر جدول امتیازات قهرمانی سال را از مارک ماکز موتورسوار تیم رپسول هوندا پس گرفت و اختلافی 9 امتیازی با او ایجاد کرد. بسیار خوب در رقابت برای پیشتازی ماند و در بهترین لحظه حمله‌ی خود را آغاز کرد، در دور آخر نیز تمام توان خود را به کار بست تا از حملات ماوریک وینیالس، موتورسوار تیم یاماها، در امان باشد. آندره با اختلافی ناچیز و دهم ثانیه‌ای موفق به کسب این پیروزی شد.

دویزیوسو در این باره گفت:

کمی به خاطر مسابقه‌ام متعجبم. احساس خوبی داشتم اما فکر نمی‌کردم قادر به بردن باشم. انتظار داشتم هوندا بسیار رقابتی عمل کند اما اینگونه نشد. در طول مسابقه باید نحوه‌ی سواری خودم را نسبت به آن چیزی که در تمرینات کار کرده بودم تغییر می‌دادم، که این تغییر همه چیز را عوض کرد. با وجود رقابت با مارک و ماوریک، از لاستیک‌ها به خوبی مراقبت کردم و این مسئله باعث شد تا در دورهای پایانی چسبندگی بهتری داشته باشم. همچنین توانستم در بعضی از پیچ‌ها سرعتم را بهبود بخشم زیرا نحوه‌ی گذشتن مارک و ماوریک از این پیچ‌ها را زیر نظر داشتم. سریعتر نبودم اما در لحظه‌ی مناسب در موقعیت درست بودم و این کلید موفقیتم بود. اتفاقی که امروز رخ داد بسیار برایمان خاص است. در صدر جدول امتیازات هستیم، اما نشان داده‌ایم که شانس این را داریم که باز هم برای قهرمانی رقابت کنیم. فصلی طولانی است و رقبا بسیار قدرتمندند، هم خودشان و هم موتورهایشان، پس هنوز هیچ چیز قطعی نیست، اما ما 4 مسابقه را با شرایط مختلف برده‌ایم و  در طول این هفته‌ها عملکرد خوبی داشتیم. وقتی سریعترین نیستیم دست از تلاش برنداشتیم، و در مسابقه نهایت توان خود را به کار بستیم. من توانستم برای پیروزی‌ای رقابت کنم که انتظارش را نداشتم. موتورم نقاط ضعف و قوتی دارد اما سعی کردم روی نقاط قوت تمرکز کنم و از آنها بهره بگیرم.

دویزیوسو، وینیالس و روسی، گرندپری بریتانیا 2017

دویزیوسو، وینیالس و روسی، گرندپری بریتانیا 2017

وی ادامه داد:

به وضعیت مارک نگاه کنید. هر مسابقه می‌تواند همه چیز را تغییر دهد. شش مسابقه در راه است و امتیازات زیادی باقی مانده. باید مسابقه به مسابقه پیش برویم. در مسابقه به قهرمانی سال فکر نمی‌کردم، به راحتی موتورسواری می‌کردم و وقتی شما احساس راحتی داشته باشید می‌توانید رقابت کنید. وقتی روی تابلو نام مارک را دیدم استراتژی‌ام را تغییر ندادم. مسابقه‌ی جالبی بود. درک وضعیت بقیه موتورسواران و اینکه چه اتفاقی در حال رخ دادن است کمی برایم سخت بود. در یکی از دورها مارکز را دیدم اما نمی‌دانستم 4 موتورسوار دیگر هم هستند. دیدم که ولنتینو روسی کمی سرعت از دست داده است پس فکر کردم که باید از این فرصت نهایت استفاده را بکنم، پس با تمام توان کار را ادامه دادم.

یک دیدگاه

  1. Peyman

    2

    0

    پیست چانگ تایلند برای 2018 و 2019 و 2020 میزبان موتو جی پی شده فکر کنم فنلاند هم برای 2019 میزبانیش رو قطعی کرده یه صحبت هایی بود که پیست هرمانوس رودریگز هم به تقویم موتو جی پی اضافه بشه

دیدگاه خود را بیان کنید