فرمول یک ایران: با اینکه نیمی از فصل 2017 را پشت سر گذاشته‌ایم اما مدیریت تیم هاس هنوز سرگرم یافتن مناسب‌ترین پکیج ترمز برای خودروهایش است.

تیم آمریکایی حدودا یک سال است که با این مشکل دست‌و‌پنجه نرم میکند. رومن گروژان، از این ضعف ضربه ی زیادی خورده است اما به نظر میرسد هم تیمی‌اش، کوین مگنوسن، بهتر از او با این مشکل کنار آمده باشد.

در گرندپری بریتانیا، مرد فرانسوی از ترمزهای جدید این تیم که توسط شرکت کربن اینداستری تامین میشود استفاده کرد؛ اما مگنوسن که در تمرین اول جای خود را به راننده‌ی تحقیق و توسعه‌ی تیم یعنی آنتونیو جیوویناتزی داده بود همچنان از ترمزهای برمبو –تامین کننده‌ی اصلی تیم هاس-  استفاده کرد.

کار راحتی نیست که ترمزهای خود را ظرف یک مسابقه عوض کنید. تاثیر ترمز بیش از آنکه فکر میکنید است. از مپینگ (بررسی داده‌های خودرو) گرفته تا رسیدن به تنظیمات مناسب. تغییر ترمز همه چیز را تحت الشعاع قرار میدهد.

از ترمزهای شرکت سی‌آی نتایج خوبی گرفتیم اما خب برمبو هم مشکل خاصی نداشت. از لحاظ دما و سایر شاخصه‌ها به آنچه که میخواستیم رسیدیم.

کوین مگنوسن که زمان زیادی برای تمرین در گرندپری بریتانیا نداشت، با تردید در مورد پکیج ترمز خود در جایزه بزرگ مجارستان گفت:

در حال کار کردن روی آن هستیم.

مدیر تیم، گانتر استاینر هم گفت که برای رسیدن به نتیجه باید همه‌ی تیم در بررسی داده‌ها شرکت کنند:

در مورد ترمزها یک گام به جلو برداشته‌ایم. اما یک قدم دیگر لازم است چون سیلوراستون پیستی نیست که نیازمند ترمزگیری شدید باشد. در مقایسه با دیگر پیست ها، در سیلوراستون از ترمز زیاد استفاده نمیکنید.

در مجارستان درست برعکس این است. استفاده از ترمز به حداکثر میرسد و شما جایی برای خنک کردن آن‌ها ندارید چون مستقیمی طولانی‌ای در پیست نیست. همیشه در هانگورارینگ باید حواستان به دمای ترمزها باشد. باید آنها را در بازه‌ی دمایی مناسب نگه دارید به خاطر همین راننده‌ها بیش از حد به آن‌ها فشار نمی‌آورند.

ماشین VF17 تیم هاس

ماشین VF17 تیم هاس

مساله‌ی حرارت ترمزها در تعیین خط پررنگ‌تر میشود. وقتی میخواهید دور سریع خود را در این پیست شروع کنید، باید مطمئن باشید که دمای ترمزهایتان مناسب است. ما آزمایش‌های خود را در تمرینات اول و دوم ادامه میدهیم و به نتایج نگاه میکنیم و بعد در مورد مسابقه، تصمیم مناسب را اتخاذ خواهیم کرد.

ما هنوز در مرحله‌ی آزمایش و تکمیل ترمزها هستیم. به دقت تمرین‌ها را پیگیری میکنیم. احساس راننده در این انتخاب نقش کم‌رنگی دارد.

در سیلوراستون کوین ترجیح داد با ترمز برمبو در مسابقه شرکت کند چون آن‌ها را بهتر میشناخت. او زمان کمتری هم برای تمرین داشت. با آنها راحت‌تر بود اما تصمیم ما در مجارستان به تمرینات روز جمعه بستگی دارد.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید