Register

هفده + هفده =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – تنها چند روز از رونمایی اولین پیکاپ ساخت مرسدس بنز می گذرد و آنها با ساخت X-Class به کلاس پیکاپ های میان سایز پا گذاشته اند. به نظر می رسد این خودرو قصد دارد به وسیله فراهم آوردن فضا و راحتی فوق العاده برای مسافران و کیفیتی به سبک بنز، تعریف جدیدی از این کلاس معرفی کند.

اولین مشتریان این خودرو، در اواخر سال میلادی جاری به خودروی خود خواهند رسید، اما پیش از آن مرسدس به ما اجازه داد تا اولین تجربه خود در این کلاس را برای آزمایش به پیست و آفرود ببریم.

خودروی X250d ما مجهز به موتور 2.3 لیتری 4 سیلندر تویین توربو دیزل است که البته یک موتور دیزل V6 هم برای پرچمداری این مدل در سال آینده معرفی خواهد شد. با وجود قدرت 188 اسب بخار و گشتاور 450 نیوتن متر، کشش خوبی حتی در هنگام حرکت به چشم می خورد که این نشان از تلاش سخت مهندسان مرسدس بر روی آن دارد. در مورد آمار هم صفرتاصد آن در 11 ثانیه به ثبت می رسد و حداکثر سرعت آن 193 کیلومتر بر ساعت است.

مرسدس بنز X-Class

پلتفرم X-Class ناچاراً با نیسان ناوارا مشترک است، اما پروژه مرسدس تنها ساخت یک ناوارا با مارک پیکان های نقره ای نبوده. برای رسیدن به پایداری بهتر، عرض خودرو در جلو و عقب افزایش یافته و ارتفاع هم 10 میلیمتر کم شده، علاوه تغییرات در بدنه، فرمان هم تیزتر شده و سیستم تعلیق به صورت کامل بازنگری شده است.

از نگاه مسافر، تلاشهای کمپانی شهود بیشتری پیدا می کند. جالب اینجاست که X-Class در پیست هم مناسب عمل می کند. وزن آن در میانه پیچ کنترل شده عمل می کند و فرمان پذیری تیزی دارد و با توجه به اینکه قابلیت تقسیم قدرت روی تمام چرخها را داراست، مطمئن عمل می کند.

بعد از انجام تست روی پیست نوبت به مسیر آفرود تدارک دیده شده توسط مرسدس می رسید. کاملاً قابل پیش بینی بود که موانع را به راحتی پشت سر خواهیم گذاشت و اینها را مدیون گیربکس هفت سرعته اتوماتیکی که در دور پایین هم به خوبی عمل می کند، کنترل شیب و سقوط از ارتفاع و دوربین 360 درجه با امکان نگاه دقیقتر و نزدیکتر به سنگها هستیم.

مرسدس بنز X-Class

بعد از آن به جاده خاکی سریعتری رسیدیم و اینجا بود که X-Class کیفیت سواری خود را به رخ کشید. محکم و استوار و در عین حال انعطاف پذیر، سیستم تعلیق این امکان را می داد که با سرعت هر چه بیشتر و بدون نگرانی حرکت کنیم.

مرسدس بنز X-Class

در درون کابین، مرسدس رویه همیشگی خود را در پیش گرفته و کیفیتی که در آن به کار برده، فراتر از انتظار از یک پیکاپ است. همچنین تکنولوژی و دیزاین آن هم تماشایی است و درون کابین بیشتر حس نشستن در یک SUV خانوادگی را دارید. نمایشگر 8 اینچی لمسی در مرکز کابین در کنار ورودی های هوای خاص مرسدس نشسته و دور آنها را پلاستیک متالیک پوشانده. سیستم COMMAND controller مرسدس هم اجازه احاطه داشتن به تمام منوها را فراهم می کند.

پیکاپ مرسدس بنز

فضاسازی کابین هم قابل تقدیر است. در صندلیهای جلو و عقب فضا برای بزرگسالان کاملاً مناسب است. 70 میلیمتر طول بیشتر نسبت به ناوارا، کابین راحتی را فراهم آورده و همچنین در فضاسازی کناری مرسدس 25 میلیمتر برتری دارد. ضمن اینکه مرسدس بارکشی با این پیکاپ را از یاد نبرده چون ظرفیت بار این مدل 1.1 تن و ظرفیت یدک کشی آن 3.5 تن است.