Register

19 − 10 =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – استون مارتین در حال ورود به دوره ای جدید می باشد که توافق با دایملر در حال رخ دادن است. هایپرکار شگفت انگیز والکری و زیر شاخه موتور اسپرت AMR همه و همه از این دست می باشند، اما استون آن چه که در آن تبحر دارد را فراموش نکرده است، یعنی گرن توریسمو های بزرگ و کانورتیبل که همین مدل ونکوئیش S ولانته نیز یکی دیگر از همین خودرو ها در تاریخ 104 ساله کارخانه است.

استون مارتین مدل ونکوئیش S را در موتور، شاسی و آیرودینامیک تقویت کرد. حال به لطف ورودی هوای جدید و بزرگ تر، قدرت موتور V12 شش لیتری از 573 اسب بخار به 600 اسب رسیده است. بسیاری از کارخانه های سازنده خودرو های رده بالا روی به توربو ها آورده اند که البته خود استون مارتین هم این کار را بر روی برخی از مدل هایش انجام داده است اما در این مورد همان موتور دوازده سیلندر تنفس طبیعی ونکوئیش به کار رفته است.

استون مارتین ونکوئیش اس ولانته نمای عقب

صدای آن در هنگام استارت آرام و گوش نواز است، در میانه های گاز خوردن عصبانی و بلند و در انتها زوزه کشان است. با وجود حداکثر قدرتی که در 7000 دور در دقیقه ایجاد شده و بیشینه گشتاور 630 نیوتن متری که در 5500 دور در دقیقه تولید می گردد، موتور تمایل زیادی به گاز خوردن نشان می دهد.

به خاطر گیربکس 8 سرعته بازنگری شده، صفر تا صد را در 3.5 ثانیه طی می کند و ادعای حداکثر سرعت 323 کیلومتر بر ساعتی (در حالت سقف بسته شده) نیز برای یک خودروی کانورتیبل محسور کننده است.

هیچ شکی نیست که مشخصات فنی استون مارتین ونکوئیش S ولانته با روح طراحی که برای آن به کار رفته هماهنگ است، اما وقتی نوبت تعادل می رسد بیشتر شبیه به یک گرنتوریسموی سریع است تا یک خودروی اسپرت بدون سقف.

استون مارتین ونکوئیش اس ولانته موتور

فرمان نسبت به Ferrari California T و Mercedes-Amg GT C Roadster طبیعی تر و کند تر است. در واقع فرمان آن نسبت به رقبا آرامش بیشتری دارد.

سقف سه لایه در مدت 14 ثانیه به صورت برقی باز می شود. حتی در سرعت های بالا نیز آرامش کابین خوب است و اگر سقف نرم را هم در سر جایش قرار دهید، تنها مقداری اندکی باد از کنار در ها می وزد. باز کردن سقف سبب می شود به حد ناچیز اما قابل ذکری تکان های خودرو بیشتر شود که البته تاثیر بدی بر دینامیک خودرو ندارد.

حالت کمک فنر های نرم، بسیار هنرمندانه برای جاده های بریتانیا تنظیم شده است و اجازه میزان دقیقی از حرکت عمودی بدنه را می دهد تا بدون این که کنترل خودرو دشوار شود، ناهمواری های مسیر را جذب کند. از طرفی دیگر شاسی در حالت اسپرت خشکتر می شود اما این تفاوت آن طور که شما فکر می کنید نیست.

استون مارتین ونکوئیش اس ولانته فضای داخلی

در ترکیب با سیستم فرمان ذکر شده، گیربکس 8 سرعته نیز احساس راحتی به خصوصی را در حرکت ایجاد می کند. در حالت اتوماتیک آرام و نرم است ولی در حالت دستی به سرعت بهترین های دوکلاچه نیست اما در هنگام کم کردن دنده ها، افزایش دور موتور زیبایی را پدید می آورد.

با وجود قیمت 211950 یورویی اما ضعف هایی وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها در سیستم اطلاعات و سرگرمی است. اندازه صفحه نمایش 6.5 اینچ است و دارای Apple CarPlay می باشد اما رزولیشن آن پایین و فاقد قابلیت های مدرن روز است. اگرچه سیستم صوتی Bang & Olufsen یکی بهترین ها در میان تمام مدل های GT که بررسی شده، می باشد.

استون مارتین ونکوئیش اس ولانته کنسول مرکزی

خودروی بررسی شده دارای یک آپشن 1995 یورویی می باشد که طرح فیبر‌کربن خرد شده را بر روی قسمت مرکزی داشبورد حک کرده است. همینطور هواکش کاپوت و جلو پنجره فیبر‌کربنی نیز بر روی آن قرار دارد که بابت آن ها 1995 یوروی دیگر جداگانه پرداخت شده است تا با بسته آیرودینامیک فیبر‌کربنی شامل یک اسپلیتر جلوی اصلاح شده و یک دیفیوزر عقب بزرگ تر که دربرگیرنده چهار خروجی اگزوز می باشد، هماهنگ شود. این بسته توسط Club Sport White Graphics به مبلغ 2995 یورو نصب شده است.

در نهایت Vanquish S Volante یک خودروی به خصوص است که دقیقا آن چه را که خریدارانش به دنبال آن می گردند، ارائه می دهد. گروه این خریداران اندک است اما به سادگی مجذوب پیشرانه V12، شاسی انعطاف پذیر و فضای بار بزرگ 279 لیتری آن می شوند. این واقعا یک گرنتوریسموی کانورتیبل جذاب است.