موتوجی پی ایرانماوریک وینالس موتورسوار تیم یاماها اذعان کرد که موتور این تیم در چند مسابقه ی اخیر قدرت خود را از دست داده است و او حدس می زند که کمپانی یاماها نیز از این که تنظیمات موتور دچار چنین اختلالاتی شده، گیج شده است.

ماوریک وینالس در ماه گذشته و بعد از گرندپری ایتالیا با بیست و شش امتیاز اختلاف نسبت به نفر دوم یعنی آندره دویزیوسو پیشتاز جدول قهرمانی فصل بود اما کسب رده ی دهم در گرندپری کاتالونیا و زمین خوردن در آسن هلند و همچنین چهارم شدن در گرندپری هفته ی گذشته در زاکسنرینگ آلمان باعث شد تا اکنون با پنج امتیاز اختلاف پشت سر مارک مارکز موتورسوار تیم هوندا و قهرمان سه دوره ی مسابقات قرار بگیرد.

ماوریک وینالس و مارک مارکز

ماوریک وینالس و مارک مارکز

وینالس هفته ی گذشته و بعد از تعیین خط روز شنبه که در شرایط بارانی برگذار شد و او در رده ی یازدهم قرار گرفت از تنظیمات موتور شکایت کرد و اعتراضات وی در شرایط خشک نیز ادامه داشت.

مرد اسپانیایی اذعان کرد:

در مسابقات گذشته ما سعی کردیم تنظیمات الکترونیکی موتور را تغییر دهیم ولی الان شرایط به گونه ای رقم خورده است که ما در هر مسابقه شاهد قدرت کمتر و کمتر موتور هستیم اما برای قهرمانی فصل ما نیازمند قدرت الکترونیکی بیشتری هستیم.

ماوریک وینالس

ماوریک وینالس

در بعضی از مسابقات ما واقعا گیج می شویم و مجبوریم که با همان تنظیمات الکترونیکی اولیه به مسابقه ادامه دهیم اما تیم تلاش خود را کرده است و مسابقه به مسابقه تنظیمات را بهبود بخشیده است.

او افزود:

در مسابقه ی هفته ی گذشته موتور ما صد درصد آماده نبود اما ما باید تلاش بیشتری کنیم تا اعتمادی را که در شروع فصل به موتور داشتیم را دوباره پیدا کنیم.

ماوریک وینالس-موتوجی پی آلمان 2017

لازم به ذکر است که بعد از گرندپری هلند این دومین مسابقه ای بود که موتورسواران تیم یاماها از شاسی جدید استفاده کردند.

وینالس ادامه داد:

حس می کنم که شاسی جدید متناسب با سبک موتورسواری من نیست و من با شاسی قبلی هماهنگ تر بودم اما هر تصمیمی برای ادامه ی مسابقات نیازمند بررسی و رضایت تیم است.

وینالس معتقد است:

این تصمیمی نیست که من به تنهایی بگیرم ما یک تیم هستیم و باید تلاش کنیم تا در یک مسیر حرکت کنیم.

ماوریک وینالس

ماوریک وینالس – گاراژ تیم یاماها 2017

در حال حاضر من بسیار خوشحالم و احساس خوبی دارم اما معتقدم شاسی قبلی که از ابتدای فصل آن را در اختیار داشتم متناسب با نوع سواری من بود و من با آن فوق العاده راحت بودم.

این در این شرایطی است که هم تیمی وی ولنتینو روسی با شاسی جدید فاتح گرندپری هلند شد و اذعان کرده است که شاسی جدید کاملا متناسب با سبک سواری او است.

ولنتینو روسی و ماوریک وینالس

ولنتینو روسی و ماوریک وینالس

هرچند در مسابقه ی هفته ی پیش شاسی جدید ولنتینو دچار نقص فنی شد و او مجبور شد از شاسی قدیمی استفاده کند.

دیدگاه خود را بیان کنید