فرمول یک ایران – سباستین فتل مراقب بود تا اهداف فراری را در این آخر هفته ی گرندپری اتریش خراب نکند.

قهرمان چهار دوره ی فرمول یک بعد از دو تمرین اتریش توانست دوم شود. او تنها 0.147 ثانیه از رقیبش یعنی لوئیس همیلتون کندتر بود و در اتریش بسیار قوی تر از آذربایجان به نظر می رسد.

فتل گفت:

باکو از خیلی نظرها خوب نبود.

تعیین خط برای ما خوب نبود، جایگاهی که به دست آوردیم خیلی بد نبود ولی مشخصا فاصله ای که داشتیم خیلی بزرگ بود.

خیلی اعتماد به نفس نداشتیم و به اندازه ای که باید راحت نبودیم. اما یکشنبه خوب بود. در کل یکشنبه های خوبی داشته ایم.

خیابان های تنگ و پیچ در پیچ باکو از زمین تا آسمان با پیست اتریش تفاوت دارند. این فتل را نسبت به این که عملکرد در تعیین خط و مسابقه مثل تمرین ها خواهد بود یا نه دو به شک کرده است، شاید سرعت آن ها کافی نباشد.

او ادامه داد:

در این جا، من نمی دانم. فعلا اتفاق زیادی نیافتاده است. پیست کوتاهی است، پس تصور می کنید که [فاصله] کم باشد. خواهیم دید چه می شود.

فکر می کنم این جا مرسدس بیشتر شانس داشته باشد. آن ها خیلی سریع هستند، مهم نیست کی بیرون رفتند. باید ببینیم فردا چه می شود.

سباستین فتل - تمرین سوم گرندپری کانادا 2017

سباستین فتل

فتل در مسابقه ی این هفته موتور جدیدی خواهد داشت. این در واقع پیشرانه ای است که برنامه ریزی شده بود در آذربایجان استفاده شود، اما برای احتیاط از آن استفاده نشد.

اما حالا کارهایش تمام شده است و در روز یکشنبه پشت SF70H خواهد بود، بدون پنالتی ای.

فتل بیان کرد:

جدید نیست، ولی مسافت کم تری کار کرده است. مطمئنا جمعه فرق دارد ولی فردا رو به راه خواهد شد، انتظار مشکلی نداریم.

با وجود این که فتل در مجموع دومین راننده ی سریع روز جمعه بود، کیمی رایکونن موفق نبود تا سرعت خوبی داشته باشد. او 0.6 ثانیه از هم تیمی اش کند تر بود و در هر دو تمرین ششم شد.

کیمی گفت:

خیلی دور خوبی نزدم، حتی دور اول هم خوب نبود. مطمئنا باید برای فردا کار بیشتری کرد. اما جمعه است و مشکلی نیست.

گرندپری اتریش 2017

گرندپری اتریش 2017

رایکونن در تمرین نزدیک بود که در پیت لین به عکاسان بزند و از این بابت در رادیو شکایت کرد.

او گفت:

هر آخر هفته سعی می کنیم مردم – و به خصوص عکاسان – را کنترل کنیم. ما تلاش می کنیم کار خودمان را بکنیم و مطمئنا آن ها هم تلاش می کنند کار خودشان را بکنند. اما این جا جایی است که رانندگی می کنیم. هیچ وقت داستان ما با عکاسان تمام نمی شود.

متاسفانه ممکن است کسی آسیب ببیند. اما ما تمام تلاش مان را می کنیم که آن ها را در جای ایمنی نگه داریم.

7 دیدگاه

 1. Mohsen®

  17

  3

  باید از تک تک لحظات و ثانیه های این فصل فراری لذت ببرید!
  فراری در تمام این سالها بسیار ضعیف بود، اما حالا که هم ترکیب راننده ها بطوری هست که هیچ تنشی به خصوصی در بینشون نیست و خود فتل هم گفته که بهترین هم تیمی ممکن در تمام این سالها رایکو هست، من نمیخوام این فصل رو بدون قهرمانی فراری تموم کنیم

  • SINA

   7

   10

   خب خودشون نمیخوان ک ما لذت ببریم.
   موتور ک ضعیفه
   استراتژی ها…
   پکیج های آیرودینامیکی هم یکی از 10تاش خوب در میاد
   فقط مگر از سبقت های سب لذت ببریم ک با نهایت فشار میگیره

   • SF70H

    15

    2

    داداش بیخوردی انقدر از فتل تعریف نکن قبول دارم یکی از بهترین هاست اما بدون ماشین رقابتی هیچ راننده ای نمیتونه کاری از پیش ببره اگه صدر جدوله به این خاطره که ماشین خوبی داره

  • Meysam..LaFerrari

   9

   1

   فراری امسال واسه فرمول یک سرمایه ی خوبی گذاشته و سعی کرده خودشو بالا بکشه و در عمل هم داریم میبینم به احتمال زیاد حتی اگه امسال فراری قهرمان نشه ، این اشتیاق برای تیم و کلا فراری ایجاد شده که سال بعد حتی با قدرت بیشتری برای قهرمانی بجنگن.
   اما در مورد کیمی موافق نیستم. ما همه کیمی رو دوست داریم شاید حتی بیشتر از سباستین و هرگز قرار نیست قهرمانیش و زحماتش رو فراموش کنیم اما یه رقیب قدرتمند و چقر که هم تیمیت باشه ، برای اثبات بهتر بودنت خودتو به در و دیوار میزنی، کیمی در حال حاضر اون رقیب سرسخت نیست که سباستین رو به چالش بکشه و حتی داریم میبینم دیگه والتری بوتاس عملکرد بهتری از کیمی داره تو اکثر مسابقات…

دیدگاه خود را بیان کنید