مجله خودرو ایران – جدیدترین ساخته‌ دیوانه وار جان اولسن دارای باربند،چراغ های نورافکن و یک اگزوز کر کننده است.مطمئنا اگر در عنوان مقاله از رولزرویس صحبتی نمی شد،تصور چنین ویژگی هایی برای یک رولزرویس غیر ممکن بود!

وقتی رولزرویس مدل ریث را معرفی کرد، آن را “قدرتمند ترین و پویا ترین رولزرویس تاریخ” نام گذاشت. اما واضح است که موتور استاندارد 6.6 لیتری، تویین توربوی V12 با 624 اسب بخار و 590 پوند گشتاور به اندازه‌ی کافی قدرتمند نیست اگر شما یک تیونر دیوانه با کلی ایده های خلاقانه و عضو سابق رالی گامبال یعنی جان اولسن باشید.

شما ممکن است برخی از خودروهای (تیونینگ شده) قبلی این اسکی سوار و ستاره ی یوتیوب را به خاطر داشته باشید. این خودروها معمولا قابل تغییر هستند، رنگ آمیزی آن ها به شکل استتار است و روی سقف خود جعبه دارند.

اولسن تا کنون همه نوع خودرویی را تیونینگ کرده: یک GT-R، آئودی R8، لامبورگینی گالاردو، مورسیه لاگو SV، نمونه ی اولیه ای از یک خودروی مسابقه ای به سبک لمانز و شاهکار او یعنی آئودی صندوق دار با الهام از DTM که آنقدر قدرت دارد که می تواند حرکت پوسته‌ی زمین را وارونه کند!

اما اکنون او به سمت و سوی جدیدی رفته است. به جایی که کسی تا به حال نرفته است، با تیونینگ کردن رولزرویس مدل Wraith، هر چه باشد این مدل برای جوان ترها و عشق سرعت ها ایجاد شده است!

اولین کاری که او کرد این بود که قدرتمند ترین رولزرویس تاریخ را به Absolute Motors فرستاد تا آن را از آنچه که بود سریع تر و قدرتمندتر کند. چقدر قوی؟ 810 اسب بخار تایید شده روی دستگاه تست دینو به نظر برای او کافی بود!

بعد او اگزوز ماشین را خارج کرد و با کمک شرکت Quicksilver یک سیستم سفارشی تولید کرد تا بتوان صدای موتور معمولا ساکت V12 را شنید. اما باید اقرار کرد که با قطع کردن امکان بی صدایی ، باعث تولید صداهای جذابی مانند صدای اتومبیل های فرمول یک در دوره‌ی موتورهای V12 شده است.

با توجه به دو در بودن خودرو، جان چند ایده ی قابل اجرا روی ماشین پیاده کرده است: اضافه کردن باربند آهنربایی به سقف و تکمیل آن با افزودن چند پیت نفت و یک تخته‌ی موج سواری مجهز به موتور. مثل همه!

برای تکمیل کردن ظاهر جذاب، او خودرو را با آخرین نوع از طرح استتاری مختص به خود پوشاند، 6 چراغ LED مه شکن کور کننده و چرخ های 24 اینچی (بیست و چهار!) مارک فورجیاتو با تایرهای اسپرت به آن اضافه کرد.

ارتفاع خودرو را کاهش داد و بعد برای فراموش نکردن اسم و کشور محل تولدش، آنها را به صورت برچسب روی ماشین چسباند! حالا این خودرو برای یک رالی سافاری ناشناس آماده است. چیزی که رولزرویس هیچوقت در نظر نداشت!

همانطور که در تصاویر جان اولسون می بینید، آن همه قدرت به شما اجازه می دهد کارهای غیر رولزرویسی کنید. مثل کلی سر و صدا به پا کردن و انجام برن اوت های دیوانه وار پر دود!

اما جان می گوید این فقط مدل تابستانی این تیونینگ بوده و او در حال کار روی پیکر بندی زمستانی است. حدس ما تایر های زمستانی و یک جعبه‌ی مخصوص اسکی است. اما از آنجایی که این جان اولسن است، هر چیزی امکان پذیر است!