فرمول یک ایران – رئیس بخش فرمول یک هوندا (یوسوکه هاسه گاوا) اذعان دارد که سازنده ژاپنی سرانجام در ساختن پاوریونیت مورد نظر پیشرفت خواهد کرد و در فصل 2018 فرمول یک قدرت خود را بدست می آورد.

هیئت داوران هنوز تصمیم خود را درمورد ادامه همکاری دو شرکت مکلارن و هوندا در فصل آینده نگرفته اند، اما نشانه هایی که در حال حاضر از دو شرکت دریافت می کنیم نشان از جدایی اجتناب ناپذیر این دو می دهد.

در هفته گذشته تیم مکلارن هوندا توانست توسط راننده توان مند خود فرناندو آلونسو اولین امتیاز فصل را در گرندپری پر حادثه باکو دشت کند، که این نشان از پیشرفت هایی در تیم مکلارن هوندا می دهد.

فرناندو آلونسو گرندپری باکو 2017

فرناندو آلونسو گرندپری باکو 2017

آن ها بوسیله پنالتی های دریافت شده توسط فرناندو آلونسو و استافل وندورن ناچار به قرارگیری در رده آخر برای شروع مسابقه بودند، آن ها از این فرصت پیش آمده برای تست سری سوم موتور هایشان استفاده کردند که طبق گفته هوندا سی اسب بخار افزایش توان دارد و می تواند فاصله ایجاد شده را تا حدودی کاهش دهد.

پاوریونیت و موتور جدید از گرندپری اتریش در هفته آینده در دسترس خواهند بود و فرناندو آلونسو و استافل وندورن از موتور های با توان بیشتری استفاده خواهند کرد و امیدوار به کسب رده های بالاتر در گرندپری های آینده هستند.

اریک بولیر مدیر فنی تیم فرمول یک مکلارن هوندا در هفته گذشته بیان نمود که :

اولین امتیاز کسب شده توسط تیم شگفت آور نبوده است و آن ها خیال می کنند در باکو از مشخصات مورد نظر پیست بی بهره بوده اند و با آن فاصله زیادی داشتند و این می تواند دسترسی شما به امتیاز گیری را سخت تر از پیش بکند.

اریک بولیر مدیرفنی تیم مکلارن هوندا

اریک بولیر مدیرفنی تیم مکلارن هوندا

یوسوکه هاسه گاوا در مورد پاوریونیت جدید اضافه کرد:

خب ما در گرندپری باکو توسط فرناندو آلونسو از پاوریونیت گذشته مان استفاده نمودیم و در گرندپری اتریش پاوریونیت جدیدمان در دسترس فرناندو آلونسو خواهد بود.

قطعا افزایش قدرت در پاوریونیت جدید نکته مثبتی است، اما همچنان از کمبود قدرت نسبت به رقیبان مان رنج می برد و قابل مقایسه با تیم های برتر مسابقات نیست.

ما در مسیر درست هستیم، گرچه این برای رسیدن به سطح قدرت دیگر رقیبان مان کافی نیست.

اما افکار در هوندا مثبت است و ما در سال 2018 قدرت مند خواهیم شد.

14 دیدگاه

 1. roham

  15

  0

  ????????الان ۳ ساله میگین سال بعد بهتر میشین..جمع کنین بابا..همش وعده سر خرمن میدین..کمر تیم مکلارن شکوندین..این موتور روی پراید هم باشه بازم میسوزه..

 2. cfz

  4

  0

  قطعا هوندا یه روزی موتور مد نظرشو میسازه ژاپنی ها خیلی سخت کوش هستند. ولی اون روز کی اتفاق خواهد افتاد خدا میدونه

 3. Ali

  5

  0

  “دقیقا” همین حرف رو سال پیش هم برای امسال زده بود.یکی نیست بهش بگه بقیه که نایستادند تا شماها بهشون برسید.شما اگه ۱۰ درصد پیشرفت کنید تیمی مثل مرسدس یا فراری دو برابر شما پیشرفت می‌کنه.

 4. mojtaba

  4

  0

  اتریش محک خوبیه اگر پاوریونیت جدید سی اسب قدرت بیشتری داره باید به وضوح تغییر رو در سرعت ماشین های مک لارن ببینیم

 5. SF70H

  6

  1

  مکلارن چاره ای جز ادامه ی همکاری ندار ه.مکلارن خیلی از اسپانسرهاشو ازدست داده و اگه حمایت 100 میلیون دلاری هوندا نباشه باید تعطیل کنه تیمشو.سال 2012 مکلارن برای مسابقات 280 میلیون یورو بودجه اختصاص داد اما سال گذشته بودجه ی تیم کمتر از 220 میلیون دلاربود که 100 میلیونش توسط هوندا تامین میشد. مکلارن دنباله شریکیه که بابت پیشرانه پولی پرداخت نکنه حالا کدوم تامین کننده حاضره همچین کاری کنه؟

 6. Red revolution

  3

  0

  ای بابا! همینجوری که از وسط فصل قبل تعریف موتور امسال را کردند که مکلارن خام شدا
  خدا فصل بعد به سائوبر رحم کنه ،خدا میدونه اگه شانس مکلارن،ه که طالع خوشبختی سائوبر هم مثل براون جی پی می درخشه و مثل ده نود هوندا یه هیولا تحویل میده. «شاید ،بازم شاید»

 7. dr_f1

  2

  0

  مشکل اصلی سر قوانینه که تیمها رو ملزم به استفلده از موتور شش سیلندر توربو دار میکنه هزینه تولید و تکنولوژی مورد استفاده در این موتورها بسیار بالاست و همین باعث کناره گیری چد شرکت موتور ساز خوب و ضعف مفرط هوندا و رنو در ساختن این دست از موتورها شده و جذابیت مسابقات هم با این نوع موتور بشدت کم شده.آخه کی گفته فورمول وا باید آزمایشگاه تحقیق و توسعه شرکتهای خودرو سازی برای ساخت موتور بهتر ماشینهای شهری باشه؟

دیدگاه خود را بیان کنید