Register

نوزده − یازده =

A password will be e-mailed to you.

موتوجی پی ایران ماوریک وینالس اذعان کرد که حادثه ی پیش آمده در آسن که منجر به از دست دادن صدر جدول قهرمانی شد عجیب ترین حادثه ای بوده است که تا به امروز دیده است.

موتورسوار تیم یاماها که نتیجه ی بهتری از یازدهم در تعیین خط این هفته در آسن در شرایط بارانی بدست نیاورده بود در اوایل مسابقه عملکرد خوبی داشت و بعد از ده دور از رده ی یازدهم به ششم رسید و درگیر رقابت با اسکات ردینگ برای کسب رده ی پنجم بود که در شیکین پایانی در دور یازدهم زمین خورد و از مسابقه کنار رفت و بعد از مسابقه ی آمریکا این دومین مسابقه ای بود که او در این فصل از داست داد و این زمین خوردن نتیجه ای جز از دست دادن جایگاه اول در جدول قهرمانی و واگذار کردن آن به آندره دویزیوسو و قرار گرفتن در رده ی دوم با چهار امتیاز اختلاف نسبت به دویزیوسو و همچنین رسیدن ولنتینو روسی به رده ی سوم و قرار گرفتن او در سه امتیازی وینالس نداشت.

او می گوید:

این عجیب ترین حادثه ای بود که تا به امروز دیده ام، موتور حرکتی انجام داد که تا به حال آن را تجربه نکرده بودم.

ماوریک وینالس-آندره دویزیوسو

ماوریک وینالس-آندره دویزیوسو

بعضی از از روز ها هستند که شما باید در آن چیزهایی را یاد بگیرید و امروز یکی از آن ها بود و من دانستم که باید تمام توانم را به کار بگیرم تا مجبور نباشم مسابقه را از رده ی یازدهم شروع کنم چرا که شما در این زمان است که برای رسیدن به گروه پیشتاز باید مانند یه دونده فقط و فقط به سمت جلو بروید بدون آنکه فکر کنید این جا شرایط متفاوت است و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

در دورهای ابتدایی من توانستم از آندره یانونه و آلوارو باتیستا سبقت بگیرم آن هم در شرایطی که آن ها در ورودی پیچ ها بسیار دیر ترمز می کردند. در آن زمان بود که به خودم گفتم که می توانم مانند روز جمعه سریع باشم پس با اعتماد به نفس بیشتری ادامه دادم و می دانستم که به اندازه ی کافی سریع هستم.

وینالس که زمان سانحه با فاصله ی تقریبا ناچیزی در جلوی دویزیوسو بود اذعان کرد که بسیار خوش شانس بوده که آسیبی ندیده است.

او می گوید:

من خیلی خوش شانس بودم و واقعا باید از آندره تشکر کنم که تمام تلاشش را به کاربرد تا با من برخورد نکند و آسیبی به من نرسد.

ماوریک وینالس- آندره دویزیوسو

ماوریک وینالس- آندره دویزیوسو

در حال حاضر من با چهار امتیاز اختلاف نسبت به آندره در رده ی دوم جدول قهرمانی هستم اما تنها هشت مسابقه را پشت سر گذاشته ایم و هنوز هیچ چیز تمام نشده است و من بعد از مسابقه ی آمریکا نیز در چنین شرایطی قرار داشتم اما من مسابقه به مسابقه بهتر شدم و خیلی خوب فاصله امتیازات را جبران کردم.

همچنین ولنتینو روسی هم تیمی ماوریک وینالس که در پایان برای دهمین بار پیروزی مسابقه هلند را بدست آورد اذعان کرد که قبل از مسابقه این پیش بینی را کرده بود که وینالس در مسابقه خیلی زود خود را از رده ی یازدهم جدا خواهد کرد و این کمی او را نگران کرده بود اما زمانی هم که متوجه خروج او از مسابقه شده خیلی تحت تاثیر قرار نگرفته و تمرکز خود را حفظ کرده است.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

ولنتینو گفت:

با شناختی که از ماوریک دارم و دیدن عملکرد فوق العاده ی وی در تمرین دوم روز جمعه می دانستم که او خیلی زود رده ها را یکی پس از دیگری تصاحب می کند و به گروه پیشتاز می رسد و از این جهت کمی نگران بودم.

او افزود:

در دور ابتدایی مسابقه فشار زیادی آوردم و تمام تلاشم را به کار بردم و در ادامه نیز از سرعتی که داشتم راضی بودم اما وقتی متوجه خروج ماوریک شدم فهمیدم که ادامه ی مسابقه اهمیت دو چندانی دارد و نتیجه ی آن تاثیر گذار تر از قبل خواهد بود.
راستش را بخواهید شما در آن لحظه فرصت این را نخواهید داشت که از حادثه ی رخ داده خوشحال و یا ناراحت باشید و فقط به این فکر می کنید که با سرعت هرچه بیشتر به مسیر خود ادمه دهید.