فرمول یک ایران – راننده تیم ردبول دنیل ریکاردو با ذوق و اشتیاق فراوانی منتظر گرندپری بعدی  در پیست ژیل ویلنوو کانادا می باشد.او اعتقاد دارد که مشتاق مسابقه دادن در مسیر ۴٫۳۶۱ کیلومتری که بخشی از آن خیابان هم نیز می باشد در جزیره مصنوعی نوتردام (Notre-Dame) مونترال کانادا می باشد.

ریکاردو ۲۷ ساله بیان کرده است که:

 من گرندپری کانادا را دوست دارم و پیست آن به نوعی پیست ریکاردوییست .

او می گوید که این پیست نقاط مشترک زیادی با پیست موناکو دارد ، پیستی که هفته قبل در آن به مقام سوم رسید.

سکوی موناکو 2017

Monaco Podium 2017

او ادامه داد:

این یک پیست شهری دیگر است جایی که می توان به دیواره های پیست نزدیک شد.این پیست ، فریبنده است و نیازمند درک درست می باشد.همچنین پیچ های زیادی در این پیست وجود ندارد ولی تمامی آنها به نهایت پیچیده و دشوار هستند.من در آنجا یک پیروزی به دست آوردم و لذت بسیاری را هم در زمان مسابقه و هم غیر مسابقه در آنجا بردم،پس دلیلی برای دوست نداشتن این گرندپری وجود ندارد.

اولین پیروزی دنیل ریکاردو در گرندپری کانادا

First Win For Daniel Ricciardo at Canadian Grandperix

پیروزی قبلی ریکاردو در این پیست در واقع اولین پیروزی ریکاردو در حرفه فرمول یک او بوده است.این پیروزی را او در فصل اول سال ۲۰۱۴ با جایگزین شدنش به جای مارک وبر در تیم ردبول به دست آورد.به هر حال سال قبل با اینکه او در تعیین خط توانست در جایگاه چهارم قرار بگیرد با این حال در شروع خط استارت از هم تیمی خود عقب ماند و  مجبور به گذراندن یک پیت استاپ دیگر شد که در آخر او را در جایگاه هفتم قرار داد و مسابقه ای خوشایند برای او نبود.

او همچنین در مورد گرندپری سال قبل بیان کرده است که:

من نسبت به تعیین خطی که داشتم بسیار خوشحال بودم و پیچ آخر هم بسیار هیجان انگیز است ، اما حس قرار گرفتن دوباره روی پودیوم ، حس فوق العاده ای است.

نکته کلیدی در گرندپری کانادا شرایط آب و هوایی می باشد.تا الان که پیش بینی ها هوای خوبی را نشان می دهند.به هرحال مونترال معروف به طولانی ترین مسابقه گرندپری در تاریخ می باشد – چهار ساعت و چهار دقیقه و ۳۹٫۵۳۷ ثانیه – و آنهم به خاطر تاخیری بود که بابت بارش باران ایجاد شده بود که منجر به بر افراشته شدن پرچم قرمز در مسابقه شده بود.

راننده استرالیایی همچنین بیان کرده است که :

مسابقه سال قبل به طرز فوق العاده ای سرد بود و صادقانه بگویم لذت بخش نبود . امیدوارم که امسال گرمتر باشد.من قبل از مسابقه حتما به آمریکا سفر می کنم ، چند نفر از دوستانم هستند که می خواهند با من بیایند به مسابقه ، ما اول احتمالا به کالیفرنیا می رویم و احتمالا بعد از مسابقه به یک سفر جاده ای نیز خواهیم رفت.اما اول باید امیدوار باشیم که نتایج خوبی را در برابر هواداران فوق العاده کانادایی کسب کنیم.