فرمول یک ایران –  تغییرات آیرودینامیکی ۹۵ درصد در پیشرفت تیم مک لارن موثر بوده است، به گفته اریک بولیر مدیر مک لارن این تغییرات با توجه به ایرادات پی در پی موتور هوندا تاثیرات مثبتی داشته است.

به لطف عمکرد ضعیف موتور هوندا از ابتدای فصل فشار کاری زیادی به تیم مک لارن تحمیل شده و بعد از ۶ مسابقه هیچ امتیازی کسب نکرده است.

عمده تغییرات انجام شده بر روی خودرو (MCL32) در گرندپری اسپانیا بر روی بخش آیرودینامیک، سیستم سوخت رسانی و سیستم هوا رسانی می باشد و افزایش قدرت به میزان ۱۰ اسب بخار این فرصت را به فرناندو آلونسو داد تا در تعیین خط گرند پری اسپانیا رتبه هفتم را کسب کند.

تیم مک لارن تغییرات بیشتری را قبل از گرندپری موناکو اعمال کرد، به طوری که تضمین کرد که استفان وندورن و جنسن باتن راننده جایگزین فرناندو آلونسو در مرحله سوم تعیین خط (Q3) حضور خواهند داشت.

جنسن باتن - فرمول یک موناکو 2017

جنسن باتن – فرمول یک موناکو ۲۰۱۷

هردو راننده به علت گرفتن پنالتی قبل از مسابقه و باز ماندن از ادامه رقابت به علت تصادف، از گرفتن امتیاز باز ماندند. بولیر گفت:

به گفته مهندسان تیم ما خوشحال هستیم چون همه چیز طبق برنامه پیش رفت.

پیشرفت آیرودینامیکی خودرو مهر تاییدی بود بر پیشرفت تیم مک لارن، این همان جایگاهی است که به دنبالش بودیم.

همبستگی تیم شگفت انگیز است، این فوق العاده است که ما به ۹۵ درصد از آنچه انتظار داشتیم رسیده ایم. ما به این روند اعتماد داریم، این روند فقط شامل تغییرات آیرودینامیکی نیست، شاسی،سیستم تعلیق و موارد بسیاری را نیز شامل می شود.

تیم ما خوشحال است از اینکه به هدفش رسیده است.

تغییرات شاسی مک لارن MCL32

تغییر دیگری که تیم مک لارن در گرند پری اسپانیا بر روی خودروی خود انجام داد این بود که ارتفاع شاسی را به نقطه ای که بخش فنی تعیین کرده بود تغییر دادند، تا در بخش میانی ثبات خودرو بیشتر باشد به شرط آنکه عملکرد موتور هوندا مناسب باشد.

تیم مک لارن عقیده دارد، ماشین تیم توروروسو (STR12) با طراحی کشیده خود توانسته عملکرد خوب خود را در گرند پری موناکو حفظ کند، درحالی که تیم های فورس ایندیا، ویلیامز، هاس و رنو به وسیله بالا بردن عملکرد موتورها به این مهم دست یافتند.

گرندپری روسیه 2017

اریک بولیر

بولیر ادامه داد:

با توجه به تغییرات انجام شده بر روی خودرو و مسابقات آتی، تیم مک لارن می تواند در ادامه‌ی فصل میزان پیشرفت و اثر گذاری بخش آیرودینامیک را بررسی کند.

بررسی ها انجام شده و با اصلاح در طراحی به اهدافمان رسیده ایم و باز هم ‌ادامه خواهیم داد.

این اهداف تیم بود و مطمین بودیم که به ثمر خواهد رسید و با اعتماد به نفس کامل بر روی اهداف آینده کار خواهیم کرد.

بهبود عملکرد خودرو روز افزون خواهد بود و تمام تلاشهای تیم با گرفتن سکو به ثمر خواهد رسید.

یک دیدگاه

  1. Lx xu7

    6

    0

    انصافا مکلارن تو دو مسابقه اخیر پیشرفت خوبی داشته ولی با بد شانسی نتونسته رتبه خوبی کسب کنه شاید اگه الونسو تو مسابقه قبلی بود یه نتیجه ایده ال کسب میکرد