فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو و مدیر اجرایی مک لارن، زاک براون اعلام کرده اند حضور آنها در صد و یکمین دوره از مسابقات ایندیاناپولیس۵۰۰ که ماه آینده برگزار می شود، آخرین حضورشان نخواهد بود.

آلونسو که به دلیل حضور در مسابقه ایندی ۵۰۰ در گرندپری موناکو شرکت نخواهد داشت گفت:

اجازه دهید روز به روز جلو برویم تا به روز بیست و نهم ماه می برسیم – دو هفته آینده – و در آن زمان شرایط را بسنجیم، باید دید چقدر از مسابقه لذت برده ام و تا چه حد حس رقابت را چشیده ام، در آن زمان می توانم بگویم کدام برای من مهم تر است، رقابت یا تفریح.

در این مسابقه شرکت می کنم چون ماشین های مسابقه ای را دوس دارم. از راندن ماشین های سریع لذت میبرم. باید بگویم ایندی۵۰۰ بزرگترین رقابت در سطح جهان است و شرکت کردن در آن واقعا هیجان انگیز است.

تجربه ای خاص که داشتنش حس خوبی به فرد می دهد. با هر کسی که صحبت می کنم به من می گوید جو خاصی حاکم بر این رقابت است و روز شلوغی پیش رو خواهم داشت.

فارغ از آن، هر نتیجه ای که بدست بیاوریم باید در مورد آینده فکر کنیم.

سعی می کنم واقع بین باشم. برای بهترین راننده در سطح جهان بودن یا کاملترین راننده بودن باید در همه مسابقات شرکت کرد، به همین دلیل قصد دارم همه ماشین ها را امتحان کنم و روش های مختلف رانندگی را فرا بگیرم، باید تلاش کنم همیشه مانند یک راننده رفتار کنم و بزرگ شوم.

با همین هدف، تمام تلاشم را می کنم تا ایندی۵۰۰ را پیروز شوم، و اگر امسال نشد برای دوره بعدی خودم را آماده خواهم کرد.

زاک براون و فرناندو آلونسو

زاک براون و فرناندو آلونسو

زاک براون به دنبال صحبت های آلونسو گفت:

دوست دارم مک لارن-هوندا را هر سال در رقابت های ایندی کار ببینم. در ذهن خودم به دنبال آغاز چنین پروژه ای از سال ۲۰۱۸ بودم، با بررسی شرایط کنونی مان در فرمول یک، همچنین علاقه تیم و فرناندو و هوندا، پنجره کوچکی از امید و فرصت برای ما باز شد تا در این مسابقات شرکت کنیم.

مک لارن همواره یکی از طرفداران مسابقات ایندی کار بوده است، اعتقاد داریم یکی از بهترین شاخه های رشته های ورزشی موتوری است. در تمام طول عمرم دنبال کننده این رشته بوده ام و در سطح شخصی، تجربه فوق العاده ای است که در این مسابقات شرکت کنیم.

فکر می کنم زمان کافی برای آماده شدن را داشته ایم. وقتی به مارک (مارک مایلس، مدیر اجرایی ایندی کار) زنگ زدم و سپس با مایکل (مایکل اندرتی، مالک تیم اتواسپورت) تماس گرفتم متوجه شدم آنها شرایط خوبی با ماشین دارند، چون ما می خواهیم در شرایط رقابت قرار داشته باشیم و پیشتاز بودن در مسابقه برایمان مهم است.

ما آماده سازی خوبی داشته ایم. از گیل دفران قهرمان دو دوره مسابقات ایندی کار خواسته ایم فرناندو را برای رقابت در ایندی ۵۰۰ آماده کند.

دوست دارم مک لارن را در این مسابقات و با شرایطی آرمانی ببینم، و اینکه آیا با فرناندو کار را ادامه می دهیدم؟ شک نکنید! امیدوارم زمانی فرا برسد که رقابت موناکو و ایندی را در یک هفته داشته باشیم و در عین حال برای قهرمانی مبارزه کنیم.

و اما اینکه در ۲۰۱۸ چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ باید صبر کنیم و ببینیم، به این دلیل که خیلی سخت برای بالا بردن توان رقابت فرناندو و استافل وندرون در فرمول یک در حال تلاش هستیم و سعی می کنیم ماشینی سریع تر از چیزی که امروز در دستشان است به آنها بدهیم.

یک دیدگاه

  1. Redseason

    1

    0

    کلیپ این خبرو دیدم . چقد استرس داشت آلونسو وقتی نشست تو ماشین قشنگ از چهرش معلوم بود شایدم پشیمون شده بود…
    خلاصه امیدوارم نتیجه خوبی بگیره دلم واقعا براش می‌سوزه که با این توانایی باید بره شانسشو تو جایی که براش تمرین نداشته امتحان کنه.