فرمول یک ایران – والنتینو روسی به دلیل حادثه مسابقه آستین، یوهان زارکو را سرزنش کرد و معتقد است که موتورسوار فرانسوی سعی داشت با استایل موتو۲ از او سبقت بگیرد.

زارکو تازه کار سعی داشت تا در پیچ سوم از روسی سبقت بگیرد اما برخورد آرامی با او داشت و در نتیجه روسی مجبور شد تا پیچ چهارم را بریده طی کند. موتورسوار یاماها به دلیل بدست آوردن برتری زمانی در این حادثه، ۰٫۳ ثانیه پنالتی دریافت کرد.

اگر چه این پنالتی بی تاثیر بود و روسی با سبقت از دنی پدروسا توانست مسابقه را در جایگاه دوم به پایان برساند و پس از گذشت سه مسابقه و با توجه به زمین خوردن ماوریک وینالس، رده نخست جدول رده بندی ۲۰۱۷ را از آن خود کند.

روسی معتقد است که این گونه سبقت های بیشتر مناسب موتو۲ است و درباره ی پنالتی اش گفت:

برای من این درست نیست و من فقط دو انتخاب داشتم. در هر صورت یا من این کار را می کردم یا اینکه به یکدیگر برخورد می کردیم و تصادف به وجود می آمد.

همچنن وقتی ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارید و یک سایه سیاه در سمت چپ مشاهده کرده اید، شما کاری نمی کنید و به راه مستقیم خود ادامه می دهید. اگر شما می خواهید سبقت بگیرید باید مسیر دیگری را انتخاب کنید و او زیادی به لاین من وارد شد.

مشکل زارکو بود زیرا او با استعداد است اما مرتکب اشتباه شد. این موتو۲ نیست، نمی توانید این گونه سبقت بگیرید.

ولنتینو روسی و یوهان زارکو - موتوجی پی آمریکا 2017

ولنتینو روسی و یوهان زارکو – موتوجی پی آمریکا ۲۰۱۷

وقتی مصاحبه روسی به گوش زارکو رسید، موتورسوار تک ۳ پاسخ داد:

این موتوجی پی است و شاید به دلیل همین من چنین روشی را انتخاب کردم. من سعی کردم از ولنتینو سبقت بگیرم زیرا در آن لحظه از مسابقه احساس خوبی داشتم.

لازم است که این گونه سبقت بگیرید، زیرا فرصت برای عبور از او وجود داشت.

6 دیدگاه

 1. رولوشن

  18

  7

  دکتر جان شما که پیچ هم بریدی راه هم ندادی دیگه چته؟
  اما خدا وکیلی دمش گرم همین جوری آهسته و پیوسته داره امتیاز جمع میکنه رفته صدر جدول. یه با هم اول نشده اونوقت الان لورنزو کجای جدوله!؟

 2. Arsham

  20

  7

  چاره ای جز بریدن پیچ نداشت
  کاره درستی کرد
  راستی
  یه سواله قدیمی،
  واقعا توی موتوجی پی هم جریمه زمانی هست اما چرا همیلتون توی مکزیک٢٠١۶ بخاطر بریدن پیچ اول،پنالتی نگرفت؟

 3. نریمان

  16

  7

  این جریمه زمانی یک چیز مسخره بود چون روسی چاره جز بریدن پیچ نداشت …وقتی زارکو بهش زد طبیعی که از مسیر منحرف میشه … در آسن ۲۰۱۵ هم مارکز بهش زد و روسی مجبور شد پیچ اخر رو قطع کنه ولی داوران اونجا هیچ گونه جریمه ای برایش در نظر نگرفتن چون کار روسی درست بود .. اما برای استین واقعا موندم چه فشاری و از جانب چه کسی بهشون وارد شده برای جریمه روسی … شاید تیم رپسول فشار اورده رو داوران .

دیدگاه خود را بیان کنید