موتو جی پی ایران – مارک مارکز موتورسوار رپسول هوندا می‌گوید او در فصل ۲۰۱۶ موتو جی پی فشار بیشتری نسبت به فصل ۲۰۱۷ احساس می‌کرد، حتی با وجود روبرو شدن با ماوریک وینالس در ۲۰۱۷.

مارکز سال گذشته در چهارمین حضور خود در موتو جی پی، سومین قهرمانی خود را کسب کرد.

تمام نگاه‌ها به مارکز و هم وطن وی ماروریک وینالس، برنده دو مسابقه اول فصل، برای کسب عنوان قهرمانی فصل ۲۰۱۷ هستند . اما مارکز می‌گوید که احساس نمی‌کند که به اندازه  همین زمان از فصل گذشته در مرکز توجهات باشد.

مارک مارکز

مارک مارکز

مارک مارکز گفت:

من سال گذشته فشار بیشتری احساس می‌کردم. اما شما فشارها را برای مبارزه برای کسب قهرمانی فصل و بردن هر مسابقه احساس می‌کنید.

بنظر می‌رسد هر دو موتورسوار یاماها، ماوریک و  همچنین روسی، هر چند در تمرین‌ها خوب نیست، هر دو در زمان مسابقه بسیار قوی هستند.

آنها مجموعه [package] واقعا خوبی دارند، آنها واقعا یکدست و یکپارچه هستند و ما باید با هوندا با همدیگر کار کنیم تا راه بهتری برای بهبود نتایج‌مان پیدا کنیم.

مارک مارکز مسابقه قطر را در رده چهارم به پایان رساند اما در آرژانتین زمین خورد و در جدول کلی فصل در رده هشتم با ۳۷ امتیاز کمتر، پشت وینالس قرار دارد.

مارکز سال ۲۰۱۶ را با مقام سومی در قطر و پیروزی در آرژانتین آغاز کرد، او تا زمانی که در فیلیپ آیلند زمین خورد، در تمامی مسابقات امتیاز کسب کرد. قبل از زمین خورن در فیلپ آیلند مارکز قهرمانی فصل خود را مسجل کرده بود.

مارک مارکز

مارک مارکز

مارک مارکز ادامه داد:

شما در طول دوران کاری حرفه‌ای خود شرایط خوب و سختی خواهید داشت، دوست ندارم بگویم شرایط بد.

اما در چنین شرایطی شما باید تلاش کنید تا بیاموزید و بهتر شوید. ما در شروع فصل گذشته خیلی خوب نبودیم اما ما فصل را بردیم.

امسال ما فصل را خوب شروع نکردیم اما هنوز مقدار زیادی از فصل مانده است. ما باید بفهمیم که چه کار اشتباهی انجام داده‌ایم تا موتور را بهبود ببخشیم.

من در جدول فصل در رده هشتم هستم، در حال حاضر من عقب هستم. اما این مهم است که ما در سطح خوبی قرار داریم، چون ما در آرژانتین پیشتاز بودیم.

هر چند در حال حاضر دو موتورسوار یاماها خیلی قوی هستند.

4 دیدگاه

  1. نریمان

    3

    6

    گزارش خوبی نیست این …. الان روسی در رده دوم جدول و مارکز با اختلاف بیش از ۲۵ امتیاز با روسی قرار داره اونوقت روسی شانسی برای قهرمانی فصل نداره و مارکز و وینالز دارن فقط !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بعدشم وینالز که در تمام تست هاپیش فصب و حتی تمرین های مسابقات اول بوده گفته شده در تمرین ها خوب نیستن و مسابقه خوب میشن !!!!!!!!!!

دیدگاه خود را بیان کنید