فرمول یک ایران – محافظت از سر رانندگان در طول مسابقه موضوعی است که پس از تصادف جولز بیانچی بر سر زبان ها افتاد و قوانین به این سمت رفت که قطعه ای طراحی شود و در سال ۲۰۱۷ بر روی تمام ماشین ها استفاده شود.

در پی همین موضوع فراری طرح پیشنهادی خود را به اسم هالو پیش از شروع فصل در تست بارسلونا ارائه داد و ردبول نیز در تمرین اول گرندپری روسیه از ایرواسکرین رونمایی کرد.

چند روز پیش هم روؤسای فرمول یک اعلام کردند که یکم جولای سال میلادی جاری تصمیم خود را مبنی بر استفاده یکی از این دو طرح بر روی ماشین های سال 2017 اعلام می نمایند.

در مورد اینکه کدامیک از این دو طرح بهتر است اختلاف نظر هایی حتی بین رانندگان نیز وجود دارد، حال ما از شما میخواهیم که انتخاب کنید کدام طرح بهتر است و دلیل آن را نیز در قسمت نظرات بازگو کنید.
در پایان ما با استفاده از نظرات شما عزیزان و همچنین رانندگان و مهندسان تیم ها مقاله ای تحلیلی در این باره خواهیم نوشت
نظر رانندگان درباره ایرواسکرین ردبول 

HALO خوب یا بد؟ راننده ها پاسخ می دهند

 

9 دیدگاه

 1. محمد مهدی خالقی

  0

  0

  سلام
  از نظر زیبایی ایرواسکرین فوق العاده است. حتی محافظت بیشتری هم از سر راننده داره.

  مثلا اگر اتفاقی که برای فیلیپه ماسا در گراندپری مجارستان 2009 افتاد (برخورد فنر به سرش) برای هالو پیش بیاد، از فضای آزاد بین بازوهای هالو میتونه وارد بشه و به سر راننده برخورد کنه که خوب نیست

  ولی درباره ی ایرواسکرین هم صحبت ریکاردو رو باید در نظر گرفت. اگه راننده در شرایطی مثل تصادف آلمسو در استرالیا، مجبور بشه در حالتی که ماشین چپ شده بیاد بیرون، قطعا با وجود ایرواسکرین به سختی میتونه پیاده بشه

  من فکر میکنم باید ایرواسکرین روی قسمت های جدا شونده ای که کنار راننده هاست ( برآمدگی های محافظ سر راننده ) قرار بگیره تا در شرایط لازم همراه آن ها از ماشین جدا بشه.

  در کل فکر میکنم تصمیم گیری زوده و تیم های دیگه هم باید در این رابطه طرح هاشون رو معرفی کنن

  • محمد زهیری

   0

   0

   من با نظر شما موافقم . اگه مهندسا بتونن راهی پیدا کنن که بشه ایرو اسکرین از نضر زمانی در حد قطعه ای که الان دور هلمت رانندهاست بشه جدا کرد میشه گفت این طرح ها مفید هستن .

  • saeed

   0

   0

   لازم نیس این چیزا.اگ تصادفی بش مثل الونسو امسال نمیتونه راننده دراد

 2. مهرداد

  0

  0

  هیچ کدام
  نظر من هم نظر همیلتونه کهگفته بود فرمول یک جذابیتش به همین باز بودن کاکپیت ماشین هاست
  هر دو طرح درصورت تصادفی مثل تصادف اول فصل الونسو شاید اصلا نتونن از خودرو خارج شن
  تو این سالها تصادف بد کم نداشتیم که ماشین کاملا برعکس شده و هیچ ضربه ای به سر راننده وارد نشده
  به نظرم ایمنی همین الانم بالاست
  از نظر تصاویر تلویزیونی هم فکرشو میکنم وقتی تصویر آنبورد میگیرن با ایرو اسکرین چه تصویر بدی میده به بیننده

  • حسين

   0

   0

   حرفت كاملا درسته

  • پسر خشن96

   0

   0

   حرفت کاملا درسته در ضمن اگه یکی از این ها هم روی ماشین بیانکی بود احتمالش خیلی خیلی پایین بود زنده بمونه چون واقعا تصادف وحشت ناک و شدیدی بود….تو اون تصادف هیچ چیزی نمیتونست بیانکی رو نجات بده….

  • Sm

   0

   0

   هیچکدوم ، باید این گزینه رو هم میگذاشتید

 3. محمد زهیری

  0

  0

  با عرض سلام خدمت دوستان نظر من اینه که طرح ردبول کامل تر به نظر میرسه به این دلیل که نسبت به طرح فراری مقدار بیشتری رو میتونه محافظت بکنه و همچنین کمتر از طرح فراری از دید رانندگان ممانعت کنه و از طرفی تو ایجاد داونفورس هم میتونه نقش داشته باشه . ولی اگه شبیه کاکپیت جت های جنگنده میشد من فکر میکنم بیشترین مقدار کارایی رو میتونست نشون بده .
  باتشکر

 4. iAydin

  0

  0

  طرح فراری شبیه دمپایی انگشتیه :)) و دیدو کم میکنه.ایرو اسکرین بهتره