فرمول یک ایران – در جلسه ای که با تیم های شرکت کننده در فرمول یک برگزار شده است، تیم ها به دنبال راهی برای حذف باله کوسه از خودرو های فرمول یک هستند.

باله کوسه ای یکی از قطعات استفاده شده در پشت خودرو است که به تعادل خودرو در پیچ ها کمک زیادی خواهد کرد.

اما با اعلام کریستین هورنر مدیر ردبول، تیم های حال حاضر بدلیل زیبایی خودرو بدنبال حذف این قسمت هستند. هورنر در این باره گفت:

خودرو ها در روز اول بسیار عالی بوده اند. در طول یک سال گذشته تیم ها به دنبال حذف باله کوسه ای برای حفظ زیبایی خودرو ها بوده اند.

اما از تاثیر آن بر خودرو نیز نمی توان گذشت. این موضوع امروز مطرح شد و متاسفانه بلافاصله رد شد.

این موضوع که این بخش کمک بسیار زیادی به آیرودینامیک خودرو می کند شکی نیست اما با عریض تر شدن خودرو ها نباید از زیبایی خودرو ها چشم پوشی کرد.

ردبول RB13 2017

ردبول RB13 2017

اگر از مهندس آیرودینامیک ما بپرسید به شما می گوید که دوست دارد این قسمت حفظ شود. به هر حال این موضوع نیاز به رسیدگی بیشتری دارد.

در جلسه امروز سیستم تعلیق فراری نیز مورد بحث بود که مسولان به تشریح بیشتر قوانین پرداختند. برای ما در حال حاضر شرکت در این جلسات مهم است و خوشبختانه تا الان به هیچ مشکلی بر نخورده ایم.

4 دیدگاه

 1. AlirezaF1

  16

  2

  بنظرم باله کوسه اصلا ماشین رو زشت نمیکنه اتفاقا یه حس خوبه میده به آدم!!!

 2. مهران

  0

  0

  احتمالا به این نتیجه رسیدن بدون بال کوسه هم میتونن به آیرودینامکی که میخوان برسن

 3. جعفر

  4

  0

  اولا بال کوسه ماشین هارو جذاب تر میکنه دوما خیلی مسخرست بخاطر زیبایی چیزی که اهمیت ایرودینامیکی داره رو حذف کنن ماشین ماشین مسابقه ای هست نه ی ماشین لوکس

 4. cfz

  2

  2

  اتفاقا همه قبول دارن که باید ماشین از لحاظ قیافه هم خوشگل باشه تا برای طرفداران ماشینا جذاب بنظر بیان و بیشتر پیگیر این مسابقات بشن