Register

هشت + هفت =

A password will be e-mailed to you.

موتو جی پی ایران – الکس اسپارگارو عنوان می‌دارد که موتور آپریلیا نسبت به موتور سوزوکی که سال گذشته می‌رانده است، به او اعتماد به نفس بیشتری جهت به جلو راندن می‌دهد و همچنین وی RS-GP را برای پایداری جلوی آن ستایش می‌کند.

الکس اسپارگارو

الکس اسپارگارو

بعد از اینکه تست سپانگ را به عنوان سیزدهمین موتورسوار سریع به پایان رساند، موتورسوار اسپانیایی دومین مرحله تست پیش فصل در فیلیپ آیلند را  با ۰٫۸۱۲ ثانیه اختلاف نسبت به هم‌تیمی سابق خود ماوریک وینالس، در رده دهم تمام کرد.

همچنین اسپارگارو در روز پنج شنبه برای اولین بار یک بالچه جهت کاهش مقاومت هوا را بر روی آپریلیا آزمایش کرد. روزی که ششمین موتورسوار سریع بود و تنها ۰٫۲ ثانیه با دومین نفر سریع پیست مارک مارکز فاصله داشت.

در صحبت‌های روز جمعه اسپارگارو گفت او سوار بر آپریلیا احساس اعتماد به نفس بیشتری برای به جلو راندن داشته است و به ستایش پایداری موتور جدید خود در مقایسه با سوزوکی GSX-RR که در فصل های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ می‌رانده است پرداخت.

وقتی از او خواسته شد بهترین جنبه موتور آپریلیا را نام ببرد او گفت:

برای من جلوی موتور، چون جلوی موتور سوزوکی را به یاد من می‌آورد. می‌توانم با ترمزها کنار بیایم، می‌توانم به سختی ترمز کنم در حالی که موتور به خوبی پایدار است.

سال گذشته این مورد مانع پیشرفت من بود. اعتماد کردن به جلوی موتور غیر ممکن بود. من از موتور افتادم، افتادم و افتادم. با آپریلیا بهتر می‌توانم بقیه موتورسوارها را تعقیب کنم و تند‌تر برانم و هنوز نمی‌توانم در آن محدودیتی برا ترمز کردن پیدا کنم.

برای من شخصیت و کاراکتر این موتور این‌چنین است که مثل سوزوکی خیلی آسان نیست(راندن موتور) و اینکه موقع تغییر جهت اندکی سنگین به نظر می‌رسد اما خیلی متعادل (پایدار) است.

لذا این موتور اندکی بیشتر جسمانی است و نیاز دارم تا بیشتر با بدنم با موتور تمرین کنم (تا به موتور عادت کنم). اما پایداری (تعادل) در آن نکته واقعا مثبتی است.

الکس اسپارگارو

الکس اسپارگارو

اسپارگارو پس از ابراز خرسندی خود از دور های طولانی در سپانگ، پیشرفت‌های زیادی را در تایرهای استفاده شده در فیلیپ آیلند یادآور شد. او گفت:

حقیقتا برای من این مهمترین مسئله است. سال گذشته این مسئله اصلا سازگار نبود علی الخصوص در دورهای پایانی. در مالزی و خرز من متوجه شدم که موتور بعد از ۱۰ دور به مقدار کمی شروع به چرخیدن می‌کند به‌ویژه در مالزی. اما اینجا من غافلگیر شدم چونکه ما پیشرفت کردیم.

من قادر نیستم در یک دور سریعترین دور را ثبت کنم، اما می‌توانم مدیریت کنم تا در یک مسافت طولانی تقریبا سریع باشم. مثلا در صبح روز جمعه، من ۶ یا ۷ دور را در زمان ۱ دقیقه و ۲۹ ثانیه رکورد زدم که با موتور آپریلیا فوق العاده است.