Register

هجده − 10 =

A password will be e-mailed to you.

موتور اسپرت ایران – رئیس سری مسابقات فرمول E، الخاندرو آجاج پیش بینی کرد که راننده ی خروجی فرمول یک ،استبان گوتیرز برای کسب مقام در این سری مسابقات باقی رانندگان را به چالش خواهد کشاند.

درابتدای هفته اعلام شد که استبان گوتیرز درسال ۲۰۱۷ برای تیم فرمول یک هاس رانندگی نخواهد کرد.با این وجود این راننده مکزیکی اولین فصل حضورش در سری مسابقات فرمول E را از فصل جدید آغاز خواهد کرد.البته لازم به ذکر است که این راننده فقط در مسابقات مکزیک و نیویورک آمریکا پشت فرمان این اتومبیل های الکتریکی خواهد نشست.

با اینکه رانندگی نیمه وقت گوتیرز در فرمول E برای او مانعی از پذیرش پیشنهاد های بهتر می باشد اما آجاج معتقد است که قهرمان سابق مسابقات GP3 (که البته تیم او هنوز مشخص نشده است ) با انجام این کار در جایگاهی قرار خواهد گرفت که بتواند حتی برای قهرمانی در این سری پیش رود.

آجاج گفت :

من فکر می کنم که پیوستن گوتیرز به فرمول E خبر خوب و بزرگی است.او یک راننده جوان و همچنین پر تجربه است و بلافاصله پس از خروج از فرمول یک برای این مسابقات انتخاب شده است.من دراین سن وسال برای او آینده ای روشن را می توانم ببینم.امسال او برای یادگیری به این مسابقات آمده است.پس این فصل ،فصل جنگیدن برای قهرمانی نیست بلکه برای یادگیریست.

او در مکزیک و نیویورک مسابقه خواهد داد.همچنین ما تقابل های زمانی با سری مسابقات دیگر نیز داریم که برخی تیم ها صندلی هایشان خالی خواهد شد و او می تواند آن صندلی هارا نیز اشغال کرده و کسب تجربه کند.

بعد از این فصل ، فکر می کنم که او یک راننده ی عالی و آماده خواهد شد و همچنین به کسی تبدیل خواهد شد که بتواند برای قهرمانی بجنگد.

 

استبان گوتیرز- الخاندرو آجاج

استبان گوتیرز- الخاندرو آجاج

 

همچنین تقابل های زمانی بین سری مسابقات WEC و فرمول E وجود دارد که آجاج اعلام کرده که این تقابل ها او را نگران نمی کند.

یکی از این تقابل ها ، برخورد تست پیش فصل مسابقات WEC در مونزا  با مسابقه مکزیک و  دیگری برخورد مسابقه نیویورک با مسابقه ۶ ساعته نوربررینگ می باشد که هر دو در یک آخر هفته برگزار خواهند شد.اما با این وجود از دست دادن برخی مسابقات این فصل توسط نام های بزرگ، آجاج را نگران نمی کند.چرا که معتقد است این موضوع حتی می تواند جنگ بین رانندگان برای کسب عنوان قهرمانی را جذاب تر کند.

 

آجاج در این باره گفت :

چه کسی می داند که در این تقابل های بین مسابقات چه اتفاقاتی خواهد افتاد.ممکن است سباستین بوئمی برخی مسابقات را از دست بدهد.اما او در این زمان در حال آماده کردن خود برای کسب امتیازات فراوان است چرا که برای دفاع از عنوان قهرمانی و باقی ماندن در صدر به آن ها نیاز دارد.

من واقعا درباره ی این موضوع نگران نیستم.فکر می کنم خوب است که راننده های جدیدی در آینده به این سری ملحق شوند چرا که می تواند حس رقابت بیشتری را ایجاد کند.

من فکر می کنم که این فصل خودش برای هیجان انگیز تر شدن پیش قدم شده است اگرچه نه به اندازه ی فصل های اول.