فرمول یک ایران: لوئیس همیلتون، قهرمان سه دوره‌ ی مسابقات فرمول یک، بعضی اتفاقات فصل ۲۰۱۶ را عجیب خواند. بریتانیایی، در این فصل به مقام دوم رسید، هم‌تیمی او نیکو روزبرگ قهرمان شد و چند روز پس از قهرمانی اش از فرمول یک خداحافظی کرد.

همیلتون در مصاحبه اش به حادثه ی خاصی اشاره نکرد اما گفت که “بعضی اتفاقات کمی تعجب برانگیز بودند”

اتفاقات ناخوشایندی افتاد، اما معتقدم که باید خودم را برای رویارویی با آن ها آماده میکردم.

وقتی چندین سال برای قهرمانی جنگیدی، باید این شرایط را هم تجربه کنی. مدیریت این وضعیت، برای تیم هم دشوار است. منظورم وقتی است که دو راننده‌ی تیم برای قهرمانی میجنگند.

اما خب، چیزی که تو را نکشد، قوی‌ ترت میکند! وقتی تجربه کسب میکنی، هم خودت و هم دیگران را بهتر میشناسی.

علی رغم شکست در فصل ۲۰۱۶، همیلتون از عملکرد خود راضی است، همچنین او معتقد است که مرسدس در فصل بعد هم حضوری قدرتمندانه خواهد داشت.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

من برد ها و همچنین پول پوزیشن های زیادی کسب کردم که عالی است.

حالا به عنوان یک راننده به بلوغ رسیده ام. روابطم با مکانیک ها و مهندس هایم در بهترین شرایط ممکن است. همین مسئله به من روحیه میدهد و مرا برای فصل بعد مشتاق تر میکند.

من سبک رانندگی خودم را بهتر شناختم. نقاط ضعفم را یافتم. در فصل بعد، در این بخش ها بیشتر تمرین میکنم. البته که در فصل ۲۰۱۶ هم روی آن ها کار میکردم.

تغییرات قوانین، برای تیم ما که برای قهرمانی و برد مبارزه میکند، کار سختی است. به همکاری تک تک اعضای تیم نیاز است. اما من شخصا از این تغییرات استقبال میکنم.

همکاری در تیم در بالاترین سطح خود است. سال بعد آماده ترین مرسدس را خواهید دید. همه خود را برای تغییرات آماده کرده ایم. مشتاقانه منتظر شروع فصل بعد هستم.

14 دیدگاه

 1. سجاد

  15

  14

  یعنی بد داغون شده که قهرمان نشده هی میخایم بهش گیر ندیم خودش نظریه میده.خداییش سلمان جان و جناب هومن خیلی پرادعاست.خودتونم میدونیدا ولی خب دوستش دارید روتون نمیشه بگید.

   • Saeed

    10

    8

    تو چی میدونی؟?

  • سلمان

   4

   6

   معلومه که بایدم اعصابش خورد باشه
   وقتی بهترین راننده جهان هستش باید هم ادعا کنه، چرا نکنه
   همین که آلونسو و فتل رو به رقابت میخونه خودش خیلیه
   هر کی دیگه باشه زبونش میگیره اسم آلونسو رو بیاره
   ولی همیلتون اینقدر راننده بزرگی هستش که این اعتماد به نفس رو داشته باشه

  • Ali

   5

   2

   گرچه این حرف هم درسته ولی همیلتون از مونزا به این سمت تمرکزش خیلی کم شد و مدیریتش روی ماشین رو از دست داد تا در نهایت مالزی پیش اومد و بعدش که همه میدونن

   نمیدونم کدوم یک از بزرگان بود که میگفت همیلتون فقط بر استعداد ذاتیش تکیه میکنه ولی روزبرگ تلاش میکنه و روز به روز بهتر میشه;ولی بعترین تحلیل رو ارائه داد.اشکال همیلتون در این فصل و مخصوصا نیم فصل دوم این بود که فکر کرد باز هم میتونه ”فقط” با تکیه بر استعدادش ببره که درک این اشتباه براش به قیمت یک قهرمانی تموم شد…

   • سلمان

    3

    3

    خب برد دیگه استاد
    یه نگاه به جدول بنداز داوش (مخصوصا نیم فصل دوم)
    همون مالزی هم همیلتون پیشتاز بود!

   • siavash

    0

    1

    شما راست میگید تو مونزا رو کلاچ ، تو سنگاپور رو ترمز و تو مالزى رو موتور ماشین تمرکز نداشت

  • سلمان

   4

   3

   داوش بقیه هم مصاحبه میکنن
   همیلتون رسانه ای تره چون محبوب تره
   شما هم اگه بدت میاد اصن مطالب مربوط به همیلتون رو نخون
   مجبور نیستی زجر بکشی با مصاحبه های همیلتون بعد هی بگی استاد استاد
   نخون داوش نخووووووووووووووووووووووون

   • Love & Lewis

    6

    2

    فدات شم سلمان…عالی جواب دادی.لایک 🙂
    لفظ استاد،با توجه به کمالات و تعقلی که تو کامنتات دیده میشه واسه شما مناسبتره استاد مهرداد!!!همونطور که سلمان جان فرمودن کسی تفنگ رو سرت نگرفته،نخون ما هم راحت تریم…درضمن بهتره به جای شمردن تعداد مصاحبه های همیلتون،یه سرگرمی مفیدتری واسه خودت پیدا کنی.

 2. Helix.H44

  3

  2

  سعید جان مشخصا کسانی که علیه راننده ای که دوسش ندارن حرف های بی منطق میزنن از f1 چیزی نمیدونن .این پسر سه تا قهرمانی جهان داره و دوتا رو هم با اختلاف یک و پنج امتیاز از دست داده .رزبرگ چرا نداره چون لوییس بهتر از اون بوده مطمعنا دیگه چیزی برای بدست اوردن و از دست دادن نداره فقط میخواد به افتخار افرینی هاش ادامه بده.شما مخالف های لوییس این فصل از راه های مختلف بهش حمله کردید .تیم طرفداره لوییسه داورا طرفدار لوییس هستن اخلاق نداره قوانین رو واسه اون عوض میکنن به رزبرگ ستم کردن و… که همش بی اساسه.چرا روی چیزی که دوس ندارید تمرکز میکنید اگه از طرفداراش نیستید چرا مصاحبه هاش رو میخونید.این حرف های بی اساسی که راجع بهش میزنید به نظر من از رویه حسادته.راننده محبوبتون خداحافظی کرده برید یکی دیگه پیدا کنید دست از سر لوییس بردارید.برخلاف خود رزبرگ که خیلی با اخلاق بود بعضی از طرفداراش نیستن.تخریب طرف مقابل چیزی نسیبتون نمیکنه.

دیدگاه خود را بیان کنید