موتوجی پی ایران – پدر ولنتینو روسی اذعان داشت که اسطوره موتوجی پی در دهه گذشته بسیار بسیار به فرمول یک نزدیک بوده است و بعد از پایان ماموریتش، به این ورزش خواهد پیوست.

گرازیانو روسی، ستاره بین المللی و البته سابق مسابقات موتورسواری، به مطبوعات ایتالیایی گفت که پسر ۳۷ ساله اش تست های متعدد و بسیار جدی با ماشین فراری در دهه گذشته داشته است.

از جمله تست های روسی با فراری می توان به تست ۲۰۰۹ بارسلونا اشاره کرد که توانست با ثبت زمان ۱:۲۱٫۹۰۰، ۰٫۸ثانیه سریع تر از سریع ترین زمان روبنز باریکلو در گرندپری اسپانیا ۲۰۰۹ باشد و تیم فراری نیز این را تایید کرد. پدر روسی گفت:

ولنتینو بسیار بسیار به فرمول یک و تبدیل شدن به یک راننده فرمول یک نزدیک بود.

تنها چیز قابل مقایسه با موتوجی پی، فرمول یک بود؛ و هر حرکت دیگری می توانست یک قدم رو به عقب برای او باشد. اما او این کار را نکرد زیرا عشق او به موتوجی پی بسیار بزرگ بود.

روز بعد از فردا او هنوز می خواهد که در یک ماشین رالی و… سریع باشد، برای مثال تورینگ کار، و او خواهد توانست، اما بعد از اینکه به ماموریت خود برای تبدیل شدن به شماره یک در جهان پایان دهد.

ولنتینو روسی هفت قهرمانی جهان در کارنامه خود دارد.

5 دیدگاه

 1. ali911

  2

  0

  داداش شما پیر نمیشی؟ بهترین موتو جی پی اگه اشتباه نکنم ینی سه تا قهرمانی دیگه. به فرض تقریبا محال سه سال پشت سرهم قهرمان شه میشه چهل سالش! تموم نمیشه این بشر!

 2. Hamed

  2

  0

  خیلی دوس داشتم همون ۲۰۰۹ بعد از حادثه ماسا میومد فراری
  نمیدوستم اینقدر سریع بوده فکر میکردم شاید تو تستای اون زمان نتونسته خودی نشون بده
  امیدوارم فصل بعد ۱۰ امین قهرمانیش رو جشن بگیره

دیدگاه خود را بیان کنید