فرمول یک ایران – ماریو ایزولا می گوید که لاستیک های ۲۰۱۸ فرمول یک باز هم نسبت به لاستیک های سال آینده تغییراتی خواهند داشت زیرا در حال حاضر ماشین های مناسب در دسترس پیرلی برای تست وجود ندارد.

با توجه به تغییرات گسترده قوانین، پیرلی در لاستیک های ۲۰۱۷ تغییرات چشمگیری ایجاد کرد که از جمله تغییرات می توان به پهن تر شدن لاستیک جلو ۶۰mm و لاستیک عقب ۸۰mm اشاره کرد.

اما به دلیل اینکه ماشینی با تنظیمات ۲۰۱۷ برای تست وجود ندارد، پیرلی مجبور است که با ماشین های چند سال گذشته مرسدس، ردبول و فراری تست های خود را انجام دهد.

عرضه کننده لاستیک های فرمول یک نیز به همین دلیل نگران است زیرا کاهش دانفورس به میزان ۲۰% می تواند در نتایج تست اختلال ایجاد کند. مدیر مسابقه ای پیرلی، ایزولا گفت:

احساس می کنم مسیر حال حاضر خوب است و ما نیاز داریم توسعه خود را ادامه دهیم و به یک محصول جدید در ۲۰۱۸ برسیم.

از آن جا که ماشین مورد نظر ما در سال آینده برای تست استفاده خواهد شد، ما باید گام دیگری به سوی محصول درست خود برداریم.

وقتی به نتایج تست ها با ماشین های سال گذشته نگاه می کنم، به فصل آینده خوشبین می شوم.

کارها فقط تغییر سایز نبودند بلکه لاستیک ها مجدد طراحی شدند. ما از توسعه خوشحال هستیم و نیاز داریم تا ماشین های واقعی در سال آینده، در اختیار ما قرار گیرد.

2 دیدگاه

 1. مرتضی

  4

  0

  شما یادتون نمیاد ?? یه زمانی بود تیم ها یا از بریجستون استفاده میکردن یا میشلن ودیگه این اداهای پیرلی رو مجبور نبودن تحمل کنن حالا قبل ترش که همین پیرلی هم بود بماند

  • علی

   0

   1

   با سلام خدمت شما
   دقیقا درست می گید یادش بخیر اصلا یادم نبود این رو ولی فکر کنم فراری از برجیستون استفاده می کرد مک لارن از میشلن درسته؟؟؟