فرمول یک ایران – مدیر تیم مرسدس و اسطوره فرمول یک، در گفت و گویی که اخیرا با دیلی میل داشته، از آمادگی مرسدس برای مسابقه پایانی فصل در خبر داد.

در حالی که هفته آینده گرندپری امارات برگزار خواهد شد، لائودا اذعان کرد که تیم مرسدس دست لوئیس همیلتون و نیکو روزبرگ را برای رقابت با هم باز گذاشته است.

روزبرگ با دوازده امتیاز از هم تیمی بریتانیایی اش پیش است و اگر در یاس مارینا روی سکو برود، صد در صد قهرمان خواهد شد.

نیکی لائودا اظهار داشت:

بدون توجه به جایگاه دو راننده، ما به آن ها نمی گوییم که چگونه اتومبیلشان را برانند. هیچ قرارداد از پیش تعیین شده ای برای ورود آن ها به پیچ اول نیست. هیچ وقت نبوده است. آن ها آزادند که مسابقه بدهند. هر دوی آن ها می خواهند که بهترین زمان را به ثبت برسانند و در روز مسابقه پیروز شوند. راننده های تیم به خوبی آماده مسابقه می شوند و تمام تلاششان این است که از یکدیگر سریع تر باشند. وقتی به چند دور آخر می رسیم، مثلا وقتی به همیلتون می گوییم که روزبرگ سوم یا چهارم است، او شروع به دعا کردن می کند! “ماشین! لطفا نایست!”

با توجه به خرابی های ماشین لوییس همیلتون، شایعات زیادی از علاقه مدیران مرسدس به برنده شدن راننده هموطنشان شنیده شده است. چیزی که لائودا شدیدا آن را تکذیب می کند.

هیچ طرفداری ای وجود ندارد. من و توتو ولف از شروع مسابقه تصمیم میگیریم که راننده ها را آزاد بگذاریم تا بهترین خودشان را نشان بدهند. از وقتی که به این تیم آمدم، کاملا برایم شفاف سازی شد. این دیدگاهی است که دیتر زچه (مدیرعامل کمپانی مادر مرسدس، دایملر) دارد.

لائودا همچنین در مصاحبه اش اعلام کرد که مرسدس در پی این است که تمامی مشکلات و نقایص احتمالی را شناسایی کند و کاری کند که دو راننده اش در مسابقه پایانی بتوانند تمام و کمال در راه قهرمانی بجنگند.

ما هر کاری که می توانستیم در کارخانه کردیم تا مطمئن شویم هر دو راننده مسابقه هفته آینده را به پایان خواهند رساند. همه جزئیات را بررسی کرده ایم. زیرا این مسابقه پایانی است و همه به آن بیش از اندازه اهمیت می دهند.

10 دیدگاه

 1. ali911

  15

  26

  با توجه به خرابی های ماشین لوییس همیلتون، شایعات زیادی از علاقه مدیران مرسدس به برنده شدن راننده هموطنشان شنیده شده است.؟؟؟؟!!!!ینی با توجه به پیت استاپ های مکانیک های نیکو روزبرگ. شایعات زیادی از علاقه مدیران مرسدس به برنده شدن راننده انگلیسی شنیده نشده است آیا؟

 2. محمد

  24

  12

  بازم خوبه که مدیرای مرسدس آلمانی فاشیستن و به زورم که شده این روزبرگ بی استعداد رو میخان قهرمان کنن .وگرنه معلوم نبود دیگه چه حرفایه بی اساسی میخاستن راجع به لوییس بگن. بابا زوره مگه، آخه روزبرگ خیلی پایین تره سطح رانندگیش .زورکی میخان یه قهرمانی بهش بچپونن این فاشیستایه بی منطق.

   • Ali

    5

    17

    ولی انصافا روزبرگ امسال خیلی خوب بود.شایسته قهرمانی هم بود امسال

   • siavash

    5

    18

    لابد شما درست میگی حق همیلتونو خوردن !!!
    باشه بگین جاشو با فتل عوض کنه همیلتون بره فراری فتل مرسدس چطوره خوبه ؟!!
    کینه وحسادت رو میشه از کامنت شما برداشت کرد

  • ali911

   0

   15

   جان!!!!! بعد میگن من متخصص جو دادنم. خیلی نگرانی وتلو بفرستیم مرسدس جفت راننده ها نازی باشن با یه تیم فاشیست دیگه فاشیسم بهشون ضربه نزنه. خرابی موتور واقعا بنظرت نمی تونه به خاطر ماشین باشه. آقا قابلیت اطمینان ماشین مرسدس پایینه. منتها چون همیلتون طبق تجربه بیشتر به ماشین فشار میاره بیشتر چوبشو خورده. قبول دارم تا حدودی هم بدشانسیه ولی خوش شانسی هم کم نداشین جنابشون. استرالیا، کانادا، موناکو، مونزا، ژاپن و … که من یادم نمی آد. خوبه هیچ توجهی به تایم پیتها نداری شما. هیچ دقت کردی به طور میانگین هر مسابقه ۰٫۵ ثانیه پیتهای روزبرگ کندتره؟

دیدگاه خود را بیان کنید