ادرین نیوی، مدیر فنی ردبول، برای یک سال سخت در فرمول یک در برابر فراری و مرسدس آماده شده، و معتقد است که آنها برای رقابت قهرمانی برمیگردند.

سال گذشته ردبول اولین دبل قهرمانی خود را از سال 2013 به پایان رساند و مکس ورشتپن دومین قهرمانی خود را در بخش رانندگان با چهار مسابقه مانده به پایان به دست آورد که تیم پس از آن در مسابقه بعدی در ایالات متحده، تاج سازندگان را به دست آورد.

ورشتپن رکورد 15 پیروزی در یک فصل را در سال 2022 بدست آورد، در حالی که ردبول رکورد جدیدی را برای تعداد امتیازات یک تیم در طول یک فصل ثبت کرد.

اما از آنجایی که ردبول در حال آماده شدن برای دفاع از عناوین خود در سال جاری است، این تیم باید با محدودیت اضافی در تست آیرودینامیکی خود به عنوان مجازات نقض سقف بودجه در سال 2021 دست و پنجه نرم کند.

پیش از این قرار بود که کمترین زمان را در تونل باد به دلیل قهرمانی داشته باشد، اما با کاهش 10 درصدی به دلیل نقض قوانین، همراه با جریمه 7 میلیون دلاری مواجه شد.

نیوی، مدیر فنی تیم فرمول یک ردبول گفت:

کاهش در تست تونل باد به این معنی است که ما نمی توانیم اجزا و ایده های متفاوتی را ارزیابی کنیم. اگر واقعاً باهوش باشیم و همیشه چیزهای مناسب را در مدل قرار دهیم، مطمئناً تفاوت چندانی ندارد.

فراری استراحت نخواهد کرد، آنها بخش ضعیف خود را حل خواهند کرد. آنها چند مشکل قابلیت اطمینان داشتند. آنها در پیت وال چند اشتباه مرتکب شدند. بنابراین آنها بلافاصله برمی گردند.

و البته مرسدس را دیدید که با ماشینی شروع کرد که فاصله زیادی داشت و آن را تا حدی تکامل داد که در یک مسابقه پیروز شد.

شما می دانید که آنها در رقابت قهرمانی خواهند بود. پس مطمئناً سال سختیست.

14 دیدگاه

 1. Ali🦁1

  6

  11

  RB19 هم شباهت زیادی با 18داره همین که امسال شاسی سبک‌تر قرار بدن ماشین ایده آل مکس خواهد بود در مقابل کم فرمانی کمتر پارسال.
  نمیشه به تک دورها امیدوار بود ولی پارسال ثابت شد که با 6قطب هم میشه با ماشین ردبول 15برد کسب کرد این مهمه.
  در صورتی میشه گفت بهترین ماشین گرید که هم کوالی هم ريس حرف اول زد که پارسال ماشین ردبول اینطور نبود.
  مرسدس و فراری بهترین فرصت دارن تا امسال ردبول و مکس به چالش جدی بکشن.
  منم دوس دارم رقابت مکس و لوئيس باز بیاد در کنارشون چارلز باشه خیلی هیجان میاره.

  • Hossein 123

   6

   5

   امتیاز هارو یکشنبه پخش می کنن و با اختلاف یکشنبه ها روز ردبول بود. پول پوزیشن جز یک افتخار خالی هیچی نیست.

  • Former-Amirali

   1

   2

   من به شخصه فکر نمیکنم به جز سال 2020 در هیچ سالی انقدر اختلاف بین تیم اول و دوم بوده باشه. شاید مکلارن عهد بوق هم اینطور بوده باشه ولی دیگه من چون ندیدم اظهار نظر نمیکنم.

 2. VETTEL FAN5

  10

  6

  فراری که امسال توی دیواره و شاید مرسدس بتونه جلوی ردبول رو بگیره

 3. Hossein 123

  5

  3

  احتمال بسیار بالا ردبول قهرمان سال بعد میشه ولی امیدوارم مرسدس اذیتشون کنه. فراری امید ندارم روز ریس خیلی ضعیف نشون می دادن پارسال. با چند تا پول پوزیشن نمیشه قهرمان شد، فراری با لاستیک خوب رفتار نمی کنه.

 4. Saeid 196

  4

  3

  اگه نیوی کارش رو مثل همیشه درست انجام بده،
  به احتمال زیاد موفیقت های ردبول سال جدید
  میلادی هم ادامه داره.

 5. A..Charles16

  8

  1

  سال پیش اوایل فصل پاوریونیت فراری ۲۰ اسب بخار از مرسدس و بین ۷تا ۱۲ تا هم از هوندای ردبول بیشتر داشت.عدم ثبات البته دیدیم چه بلایی سرش آورد.حالا صحبت از ۱۵ اسب بخار اضافه تر از سال گذشتس.برای همین استاینر گفته بود فراری ۲۰۲۳ مثل بمب خواهد بود.الان بیشترین تلاش رو برای ثبات این پاوریونیت و کم کردن درگ اف۷۵ دارن انجام میدن.اما مشکل خوردگی تایر و به دما نرسیدنش همچنان باقی مونده.توی تک دور به دلیل راحت به دما رسیدن تایر سافت،قوی بودن ولی ریس با مدیوم و هارد پیس کافی نداشتن بیشتره پیستها.ردبول با مکس براحتی شکست نمیخوره و نیویی هم همینطور که گفته بلده چطور اون جریمه رو جبران کنه.اما مرسدس شک ندارم در حد بنز خواهد جنگید و لوییس بهترین فرم خودشو نشون میده.ترکیب لوییس و راسل بهتر از مکس و پرزه چون پرز توی خیلی کوالی ها رده پایین داشت اما به لطف سرعت مسابقه ایش خودشو بالا میکشید.ولی ۲۰۲۳ خودروی مرسدس با گپ یک ثانیه کندتر وارد رقابت نمیشه و حتما از اول رقابتیه،تنها مکس میتونه با لوییس و راسل رقابت کنه.

  • Former-Amirali

   9

   1

   من همونطور که قبلا هم با دید غیر کارشناسانه خودم گفتم بعید میدونم مرسدس با این دوام خیلی خوبی که داره نره سراغ یک 2021 دیگه و از مودهای بالا استفاده نکنه. به نظرم اگر رقابتی باشیم برنامه خوبی برای آخر فصل به شمار میره. من بی صبرانه منتظر یک رقابت دیگه بین لوییس و مکس هستم؛ پارسال که اصلا نچسبید.

   • اردلان اردوان

    5

    4

    امیدوارم که دیگه بگذارند راننده قهرمان شود، نه اینکه قهرمانش به زور بکنن.

 6. VETTEL FAN5

  10

  0

  درست میفرمایی چارلز۱۶
  خود بینوتو توی مصاحبش گفت که نیم فصل دوم مجبور شدن که از کل توان موتور استفاده نکنن و مود پایین تری استفاده بکنن که موتورو از دست ندن
  ولی مشکل اصلی لاستیک خوره ی فراری هستش لاستیک دیر به دما میرسه و زود از بین میره در اکثر پیست ها نمیشه رو سافت رفت و باید بین مدیوم و هارد انتخاب بشه که لاستیک هارد همینجوری دیر به دما میرسه و نسبت به لاستیک های دیگه کندتره حالا فکر کن این لاستیک روی فراری چه فاجعه ای هستش

  • Behzad

   5

   2

   فکر کنم برعکس باشه.
   خوردگی تایر ماشین فراری به دلیل انتقال دمای بالای محفظه ی ترمز بود که در روز مسابقه موجب فرسایش بیشتر میشد و از اواسط فصل تیم میدونست مشکل کجاست اما بودجه ای برای طراحی محفظه ی جدید با کانالهای انتقال هوا نداشتن.
   فراری تاثیر بزرگ شدن رینگ و گرمای ایجاد شده برای فصل ۲۰۲۲ را کمی شل گرفت و یکی از تغییرات اصلی برای ۲۰۲۳ همین مورده البته اگر وجود کانالهای انتقال هوا در درام ترمز ممنوع نشده باشه.
   طراحی این کانالها پیست با پیست متفاوته و یک طرح ثابت نمیتونه برای همه ی شرایط مناسب باشه.

   • VETTEL FAN5

    2

    0

    بله قطعا با تغیر قوانین تیم ها از خیلی چیز ها خبر نداشتن به عنوان مثال پروپوزینگ
    ولی قطعا توی این فصل میتونن ماشین رو بهبود ببخشن باید ببینیم اسب رقصان مارانلو چکار میکنه

 7. A..Charles16

  3

  0

  یه مقایسه آماری بین مکس و شارل توی صد مسابقه اولشون میشه انجام داد.هر کس میتونه برداشت متفاوتی از این آمار داشته باشه بخاطر فاکتورهای مختلف مثل خودرویی که داشتن ،همتیمیشون و …اما صد مسابقه اول مکس وقتی بوده که خودرویی رقابتی نداشته.اینکه مثال زده میشه مکس برتر از لوییس هست و خودروی برتر لوییس باعث موفقیت هاش شده کاملا تو این آمار جواب داده میشه چون مکس توی صد مسابقه اولش فقط ۷ برد داشته.چند قسمت از آماره صد مسابقه اول مکس و شارل.عدد سمت راست مکس و بعد مربوط به شارل هست.تعداد برد:۷ مقابل ۵.پل پوزیشن:۱ مقابل ۱۸.دی ان اف بخاطر مشکل خودرو ۱۸ مقابل ۵.دی ان اف بخاطر تصادف:۱۳ مقابل ۱۲.تعداد پدیوم ۲۹ مقابل ۲۳.
  البته شارل هم در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ خودروی رقابتی نداشته.کاملا مشخصه دوام خودرو و تصادف کمتر و خودروی رقابتی در ۲۰۲۱ و خودروی برتر در ۲۰۲۲ چقدر در نتیجه گیری مکس تاثیر داشته.این آمار برای زیر سوال بردن توانایی مکس نیست فقط تاثیر خودروی رقابتی داشتن رو کاملا نشون میده.اگه صحبت از این بشه پرز همون خودروی مکس رو داشت ولی سوم شد باید گفت خودروی پرز از نظر ظاهری و نام شباهت به خودروی مکس داشته وگرنه تقریبا تمام آپدیتهای ردبول که قابل اطمینان بودن اول برای مکس استفاده شدن یا فقط برای مکس.البته در اینکه بهترین راننده امسال مکس بودش تردیدی وجود نداره و همینطور در توانایی و استعدادی که بطور ذاتی داره.

 8. A..Charles16

  5

  0

  انریکو کاردیل مدیر قنی فراری شد.
  بعد از رفتن سیمونه رستا به هاس کاردیل رییس دپارتمان شاسی فراری شد.البته بخش شاسی چهار قسمت مختلف داره که کانسپت خودرو (به سرپرستی دیوید سانچز)، مهندسی عملکرد شاسی (انریکو کاردیل)، مهندسی پروژه شاسی (فابیو مونتکی) و عملیات خودرو (دیگو ایوانورو) هستن. بخش کاردیل همچنین شامل کارهای مهندسی در پیست مسابقه هم بود.