فراری دومین تیمی است که برنامه های خود را برای معرفی خودروی فرمول یک خود در سال 2023 را اعلام می کند و روز ولنتاین را برای رونمایی از آن انتخاب کرده است.

فراری در اطلاعیه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد که خودروی جدیدش – که در حال حاضر با نام رمز پروژه 675 شناخته می‌شود – در 14 فوریه / 25 بهمن به دنیا معرفی خواهد شد.

این برنامه یک روز پس از رونمایی توسط استون مارتین، که اولین تیمی بود که برنامه های خود را در اوایل این هفته تایید کرد، انجام می شود.

در بیانیه کوتاه فراری آمده است:

14 فوریه / 25 بهمن یک روز ویژه برای دوستداران اسکودریا خواهد بود، زیرا خودروی فراری 2023 در روز ولنتاین رونمایی خواهد شد.

پروژه 675، با نام رسمی آن که در تاریخ بعدی مشخص خواهد شد، در هفتاد و سومین سال مسابقات قهرمانی جهانی فرمول یک شرکت خواهد کرد.

برای سومین سال متوالی، وظایف رانندگی بر عهده زوج چارلز لکلرک و کارلوس ساینز خواهد بود.

6 دیدگاه

 1. farshid f1

  6

  0

  امیدوارم این سال برای طرفدارای فراری عاشقانه باشه

  • سجادرضوی

   2

   0

   چون همسفر عشق شدی مرد سفر باش
   هم منتظر حادثه هم فکر خطر باش!

   • farshid f1

    4

    0

    ناز پروردِ تَنَعُّم نَبَرَد راه به دوست

    عاشقی شیوهٔ رندانِ بلاکش باشد 🙂

  • yousef

   2

   0

   قهرمانی باز آید به فراری غم مخور
   مارانلو شود روزی گلستان غم مخور

 2. A..Charles16

  0

  1

  تا الان تغییری که به نظرم بیشتر به چشم اومد بال جلوش هست که دیگه مثل اف ۷۵ فلت نیست و اونقدر تغییر در ظاهر اف ۷۵ سخته که بال جلوی فلت قبلیش به مهندسا امکان داد بتونن تغییری که برای رونمایی لازمه ایجاد کنن.قسمت کوکاکولایی هم کشیده تر از قبل شده.یادگار بینوتو طوری هست که تغییرات اساسی روی اون کل هارمونی خودرو رو دچار آشفتگی میکنه و تغییر روی ظاهرش احتیاج به باز طراحی همه قسمتها داره.فراری غیر از تغییرات فلور که به خاطر قوانین جدید باید داده بشه،در شروع مسابقات تغییر خاصی نداره و در صورت ثبات پاوریونیت،بازم توی پیستها یا سکتورهای دانفورس بالا عملکردش بهتر یا مساوی با رقبا هست و به دلیل محدودیت بودجه امکان باز طراحی وجود نداشته تا بتونن مشکلات ایرودینامیکی رو حل کنن.ساید پادهای بزرگش که مزایای هدایت هوا به عقب خودرو و خنکاری بهتر پاوریونیت و…دارن باعث ایجاد درگ بیشتر نسبت به خودرویی مثل آربی۱۶بی ردبول هستن و از مقدار نیروی عمودی هوا برای استفاده بهتر از گراند افکت هم کمتر بهره میبره و لودینگ هوا هدایتش به خاطر نحوه طراحی ساید پاد و آندرکات تمایل به عقب خودرو داره که خودش باعث میشه بال عقب دانفورس بالا بکار بیاد و این ایجاد درگ و در نهایت گراند افکت غیر موثر و لرزش بیشتر و سرعت کمترخواهد داشت.فراری و آلفارومئو با این ساید پادها در مقابل تیمهای دیگه مشکل میخورن.فراری سوم یا چهارم و آلفا به نهم یا دهم سقوط میکنن.

 3. Erfan

  1

  0

  مشتاقانه منتظر شروع فصل جدید هستم. تا ببینم این بار با چه داستان و اتفاقاتی شاهد ناکامی فراری خواهم بود