اسکار پیاستری برای فصل ۲۰۲۳ فرمول یک به مک لارن پیوست و هم تیمی لندو نوریس خواهد بود. قرارداد پیوستن اسکار پیاستری به مک‌لارن روز پس از مسابقه فرمول یک بریتانیا امضا شده بود و آلپین بازنده این پرونده بوده است.

10 دیدگاه

 1. mercedes fan

  4

  0

  خب بالاخره بعد مدتها این داستان قرار داد پیاستری رو نهایی کرد .آلپین پرونده رو به محاکم قضایی برده خب اگه الان رای بدن که پیاستری با آلپین قرارداد داره چجوری میخواد برگرده با تیم کار کنه ؟اصلا بعد این همه ماجرا و داستان و حرف مگه میشه برگشت و کار کرد ؟ مک‌لارن از بابت پیاستری مطمئنه یا آلپین بیخیال شده یا توافق در کار بوده ؟اسکار اشتباه کرد مهم نیست برگرده آلپین یا با مک‌لارن ادامه بده . اسکار یه استعداد فوق العاده س اما کاری که کرد تا مدتها تو ذهن همه میمونه .هر چقدر هم که خوب باشی کاراکتر راننده س که مهمه . یا اینقدر سریعی که هر چقدر هم شخصیتت ناسازگار باشه باز میان سراغت (مثل فرناندو و ماجراهاش با مک‌لارن و فراری )یا یه راننده خوبی و چیزهای دیگه به غیر از سرعتت هم مهمه . نهایتا هیچ تیمی دنبال یاغی نمی‌گرده .
  نکته داستان که حتی دل منو شکوند رفتار مک‌لارن با دنی بود . قرارداد پیاستری ۴ جولای امضا شده در حالی که دنی ۷ جولای استوری ادامه دادنش با مک‌لارن رو گذاشته بود . مک‌لارن از قبل معلوم بود که میخواد با دنی چیکار کنه . حرف ریس انیجینیر دنی بعد تصادف توی موناکو و این سوال که ماشین خوبه و دنی گفت من خوبم فراموش شدنی نیست …

  • mn.a

   0

   0

   چندان فرقی نمیکنه، ولی ۱۳ جولای.
   تا دیروز یک سوال بی پاسخ داشتم از این ماجرا، که دیروز پاسخش رو دریافت کردم. متعجب بودم چرا اسکار صندلی الپین رو نپذیرفته و در پی بستن قرارداد با مکلارن هست. چه در آلپین دیده که تمایل به ادامه با تیم نداره؟ ظاهرا آلپین ابتداعا خواهان همکاری اسکار با ویلیامز به مدت دو سال بوده و همین موضوع اسکار رو علاقه مند کرده که به فکر فرصت های بهتر باشه، و قطعا مکلارن بهتر از ویلیامز هست. اما با جدا شدن ناندو، به واقع هم اسکار و هم الپین بازنده ماجرا هستند.
   یک نکته ظریف دیگه، همه اون داستان هایی که یک سری ها درباره نیت و تصمیم الونسو برای زمان اعلام پیوستنش به استون مارتین مطرح کردند همه و همه کشک شد. از یک ماه قبل تر از تاریخ بندی که توی قرارداد اسکار بوده با مکلارن قرارداد بسته بود. این برمیگرده به همون موضوع “مخاطب باید حواس جمع و اگاه باشه” . دقت کنید تحلیل از کجا میشنوید و میخونید.

 2. Amirali

  3

  0

  رفتار مکلارن با دنیل افتضاح بود. واقعا براشون متاسفم.

  • Sebmm

   2

   0

   واقعا مکلارنها چی فک کردن ک اینکارو کردن
   دنی از پشت چاقو خورد ک یکیش هموطنش بوده
   چ هموطن شغالی

 3. Elahe

  1

  0

  Mercedes fan باهاتون موافقم کاملا👍👍👍👍👍

 4. Behzad

  1

  0

  اوضاع برای دنیل خیلی پیچیده شده و اگر شایعات درست باشه برای سال آینده صندلی نداره و ممکنه راننده رزرو مرسدس بشه البته ویلیامز هم هست.
  به هر حال تیم ها نمیتونن براحتی از استعدادهای نوظهور چشم پوشی کنن و خیلی هم صبر فرصت دادن به راننده های کهنه کار ندارن.

  • j_farzaneh

   0

   0

   پول هم خیلی مهمه
   دنیل خیلی راننده گرونیه و هرتیمی قادر به پرداخت قراردادش نیست
   فقط پنج تیم برتر میتونن پول دنیل رو پرداخت کنن به علاوه استون مارتین
   بین اون شیش تیم فقط آلپین صندلی خالی داره که اونم به خاطر اینکه یه بار وسط راه قالشون گذاشته احتمالا سراغش نمیرن
   درضمن بافرم مخصوصا امسالش واقعا به پولش نمیارزه دنیل
   واسه چهارتا تیم بعدی هم دنیل باید قیمتشو خیلی پایین بیاره ونهایتا میتونن بایک سوم مبلغ قراردادش بامکلارن بهش پرداخت کنن
   قطعا اگر راضی بشه به ۶،۷ میلیون بدون صندلی نمیمونه

 5. j_farzaneh

  0

  0

  یه فانتزیم اینه که آلپین بادنیل قرارداد ببنده بعد بالارنس استرول توافق کنه کنه راننده هاشون رو تعویض کنن و ناندو بمونه تو آلپین و دنیل بره استون😁

 6. مکس مارکز⚡😺🧡

  0

  0

  یک تیکه از پازل سر جاش نشست، اوضاع دنیل پیچیده تر شدهبه نظرم امسال مکلارن حتما جاش رو به یکی دیگه می داد حالا فرق نداشت به کی هم وطنش یا هر کس دیگه ای والان پیر گسلی ومیک هم هستن که راننده ازاد هستن وهیچ چیز مشخص نیست نمدونم چرا ولی حس میکنم دنیل دیگه مثل قبل نیست وشاید امسال خداحافظی کنه البته امید وارم که اشتباه کنم وبمونه..

  • tofan

   2

   0

   گسلی قبول دارم امسال خوب نبود ولی پارسال استعدادشو خیلی خوب نشون داد
   خیلی بده که بدون صندلی باشع