Register

13 + یک =

A password will be e-mailed to you.

تغییراتی در برگزاری یک رویداد فرمول یک در فصل 2022 نسبت به دوران گذشته اعمال شده که در این پست به آن می پردازیم.

پنجشنبه دیگر یک روز رسانه ای نیست

به‌طور سنتی، تیم‌ها از اول صبح روز پنج‌شنبه، اکثر کارکنان خودشان را در پیست داشتند و بخش بزرگی از برنامه تیم در طول این روز انجام وظایف رسانه ای بود.

با این حال، کنفرانس مطبوعاتی رانندگان قبل از مسابقه، که سال گذشته شاهد صحبت هر 20 راننده دو به دو در یک دوره چهار ساعته بود، به صبح جمعه منتقل شد.

این مسئله می تواند به برخی از اعضای تیم این امکان را دهد که در همان صبح پنجشنبه برای رویدادهای اروپایی به جای چهارشنبه پرواز کنند.

یک پنجره 3.5 ساعته برای پیاده‌روی در پیست برای تیم مشخص شده است، در حالی که فیا بررسی سیستم های خود و بازرسی های پیست را انجام می دهد، تیم ها جلسات مهندسی خود را تکمیل می کنند.

اقدامات رسانه ای به جمعه منتقل می شوند

کنفرانس مطبوعاتی رانندگان اکنون جمعه برگزار می شود که بیش از دو ساعت به طول خواهد انجامید و باید 90 دقیقه قبل از اولین تمرین به پایان برسد.

این جلسه، مانند تمام جلسات تمرینی به مدت یک ساعت طول خواهد کشید اما دیرتر از قبل برگزار خواهد شد.

تمرین دوم، دو ساعت پس از پایان تمرین یک برگزار می شود و جلسه توجیهی رانندگان نیز 90 دقیقه پس از پایان تمرین دوم برگزار خواهد شد.

مدیران تیم ها شنبه صحبت خواهند کرد

کنفرانس مطبوعاتی مدیران تیم های فرمول یک که قبلاً در روز جمعه بین جلسات تمرین برگزار می شد، به روز شنبه و 1.5 ساعت قبل از تمرین سه منتقل شد.

تمرین آخر هنوز جلسه آخر تمرینی بوده و در روز شنبه برگزار می شود و چند ساعت بعد از آن، مرحله تعیین خط برگزار می شود.

یکشنبه ها هیچ تغییری به خودشان نمی گیرند

مهم ترین رویداد آخر هفته فرمول یک یعنی روز مسابقه است که در روز یکشنبه برگزار می شد و هنوز هم وابسته به زمان و مکان جغرافیایی مسابقه در روز یکشنبه برگزار می شود.

راهپیمایی رانندگان یعنی جایی که هر 20 راننده روی یک کامیون یا در یک ماشین کلاسیک سوار می شوند و در پیست دور می زنند که در همین حین مصاحبه نیز می شوند. این رویداد دو ساعت پیش از مسابقه برگزار می شود.

8 دیدگاه

 1. Sebmm

  2

  8

  دیدگاهیی ندارم در این مورد

 2. ali..Ferrari

  7

  3

  سلام به همگی
  این مطلب که کاملا خبری هست و من نظری دربارش ندارم.
  یه موضوع کلی رو باید بگم که نداشتن تعصب و رعایت انصاف رو سعی میکنم داشته باشم.
  همونطور که طرفدارای مرسدس دوسه ماه قبل یادشون هست مکس فنا به من مرسدس لاور گفتن اسمتو بذار بجای فراری لاور که اون موقع اسم کاربریم بود اونم بخاطر اینکه قهرمانی رو حق همیلتون میدونستن و میدونم،الان هم اگه مرسدس قطعه ای رو که طبق متن قانون ممنوع هست با حمایت فیا داره ازش استفاده میکنه،میگم که این عادلانه نیست.
  فراری و ردبول و آلپین و بقیه هم میتونن برن کپی کاری کنن از قضیه آیینه ها اگه خیلی منفعت داره براشون ولی بحث من رعایت انصاف در نظر دادن هست.جایی که دوستانم که طرفدار مرسدسن خودشون دیدن وقتی مسی قانون رو رعایت نکرد چقدر بد بود باید الان هم اینو در نظر داشته باشن که جالب نیست قطعه غیر قانونی تایید بشه.اگه رعایت نشدن قانون بد بود سه ماه پیش الانم برای همه بده، نه وقتی به نفع ما باشه با دیگران جدل کنیم.

  • ali

   3

   4

   وقتی فیا گفته قانونی هست شما از کجا فهمیدی قانونی نیست مهندس

   • amin90

    4

    3

    تو قوانین گفته کاربرد آینه باید برای دیدن پشت سر راننده باشه و هیچ طراحی در جهت بهبود شرایط آیرودینامیکی ماشین نداشته باشه ،شما قوس روی پایه اصلی و پایه های فرعی رو نگاه کن..!! مشخصه مرسدس از قبل تضمینی داشته که قرار نیست برای ماشینش مشکل قانونی به وجود بیاد وگرنه بودجشون رو هدر نمیدادند

   • ایرن

    7

    2

    خب طبق قانون نباید کارآیی آیرودینامیک داشته باشه. پس یه راه ساده برای اثبات این موضوع وجود داره:

    اگر تیمهای دیگه در ادامه به سمت کپی کردن این آینه رفتند یعنی این آینه در بهبود آیرودینامک خودرو (هرچند تاثیری جزیی) اثرگذار هست.
    اما اگر هیچ تیمی به سمت طرحی مشابه نره میشه نتیجه گرفت که اثر آیرودینامیکی نداره.

   • ایرن

    5

    2

    هرچند بازم این سنجه ای که گفتم احتمال خطا درش هست. چون طرح بدنه مرسدس کلا با بقیه متفاوته پس شاید این طرح آینه در خودروهای دیگه کارآیی ای که در مرسدس داره رو نداشته باشه

  • mrz_ir

   1

   0

   تا اونجایی که میدونم بال افقی که روی سازه لوله ای تصادف ساخته شده مشکلی نداره.
   خود اینه هم که شکلش چیز خاصی نداره
   اصل مشکل روی چهار پنج تا باله عمودی ای هست که اینه رو روی سازه تصادف نصب میکنه هست.
   حالا باید دید که چی میشه و ایا ممنوع میکنن یا نه و اگه ازاد کنن بقیه چه کار میکنن.
   (ایینه 2018 فراری که ممنوع کرده بودن خیلی داد میزد تفاوت رو اما این وضعیت متفاوتی داره و با توجه به شکل بدنه کمتر تاثیر ایرودینامیکی رو داد میزنه (ایینه اولیه 2018 فراری رو یه سرچ بکنید))

  • TeamLH44

   1

   2

   فیا تو مسایل فنی کلا با هیچکس شوخی نداره و جون من و جون تو و این داستانا کنسله و نمونه اش برزیل 2021! واسه 0.2 فرستاد ته پیست و چون قانون بود باید رعایت میشد !
   اگر مثل سیستم DAS ببینن برتری میده و تیم های دیگه دسته جمعی اعتراض می کنن، ممکنه غیر قانونی کنن و اونم نه برای سال دیگه ، همین امسال! به دلیل مسایلی که همه ما ها میدونیم!
   قوانین مسابقه ای فرمول یک تا دلت بخواد، دو پهلو هست! اما قوانین فنی اش رو بهتر نوشتن و هر کسی که بتونه از منطقه خاکستری استفاده کنه ، نوش جونش باشه! فکر پشت اش بوده! مهندسی و نبوغ پشت اش بوده!