Register

11 + چهار =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – نیکو هالکنبرگ که در شبیه ساز خودروهای فرمول یک 2022 شرکت کرده است می گوید که این خودروها به شدت سریع هستند و ممکن است که همچنان مشکل تعقیب در هوای کثیف وجود داشته باشد.

یکی از دلایل مهم تغییرات فصل 2022، افزایش و بهینه شدن نحوه مسابقه دادن خودروها روی پیست است. هالکنبرگ نیز که با این خودروها در شبیه ساز رانندگی کرده است می گوید که احساس می کند همچنان مشکلات قدیمی وجود دارند:

آنها هدف داشتند که خودروها کمی کند تر، چالش بیشتری برای رانندگی ایجاد کنند، تمرکز بیشتری بر مهارت راننده به جای تسلط عملکرد و ایرودینامیک وجود داشته باشد. از تجربه اولیه ای که داشتم فهمیدم، این خودروها شدیدا سریع هستند و الزاما کندتر از نسل قبل نیستند. تجربه رانندگی نیز آنچنان تغییر نکرده است حداقل در شبیه ساز که اینطوری به نظر می آید.

جالب خواهد بود که دریابیم آیا واقعا این خودروها می توانند خودروهای جلویی را تعقیب کنند یا نه. در شبیه ساز، سرعت در پیچ ها خیلی زیاد است و هنوز ریسک هوای کثیف وجود دارد و تصور تعقیب خودروی جلویی به راحتی آن هم در این سرعت ها بتواند راحت باشد. به هر حال، امیدوارم که همه ما به شکل مثبتی شگفت زده شویم. وقتیکه تست های پیش فصل از راه برسد، راننده ها و تیم ها متوجه خواهند شد که خودروها چطور روی پیست رفتار می کنند.

هالک در مورد اهمیت وفق پذیری راننده ها گفت:

اینجا جایی است که تمام تفاوت ها خودشان را نشان می دهند و هر کسی که بتواند سریعتر یاد بگیرد و به شرایط جدید وفق بپذیرد می تواند خودش را در صدر نگه دارد. در اواسط سال اوضاع می تواند تغییر کند چون امسال برای همه یک شیب تند یادگیری وجود دارد. برای پیش بینی زود است ولی اگر تیم های برتر فصل های قبل نتوانند برتری خودشان را حفظ کنند برای من تعجب آور خواهد بود.

18 دیدگاه

  • TeamLH44

   8

   1

   اگر بین همه این مسایل توازنی ایجاد بشه، باید خیلی خیلی خیلی جالب تر هم حتی باشه ! و حتی هیجان انگیزتر! البته با اون بال عقب پهنی که من می بینم این سرعت باید هم طبیعی باشه تو شبیه ساز!

 1. رضا سلطانی

  10

  3

  طبق گفته فراری در سکتور های سریع این ماشین ها سریع تر هستند اما در سکتور های کند تر بسیار کند تر هستند. احتمالا در موناکو خیلی شوند.
  اما احتمالا تا پایان سال گفته می شود که بشود فاصله را با این ماشین های فعلی به نیم ثانیه برسانند.

 2. Captain

  7

  2

  بزارید راجب مرسدس روراست باشیم – چیزیو که از ماشین مرسدس دیدمو میگم قضاوت با شما
  تو چند تصویری که مرسدس از ماشینش منتشر کرده هرچند امکان تغییرات توشون زیاده ولی توی همین تصاویر دیدم بال جلو برخلاف تصاویر رایج از ماشین سال آینده سه تا پره داشت کفی و روییش زاویه خیلی کم و بال بالایی دارای زاویه بود ولی در تونل های ونتوری تعداد کانال ها بیشتر از ماشین مدل فیا بود در دی آر اس هم دم فورس بسیار کم شده بود و بال به داخل از وسط انحنا داشت – خب حالا برداشت شخصی خودمو میگم رویکرد مرسدس از بال جلو کم کردن چسبنگدیه در دی آر اس باز هم تلاش شده چسبنگدی کم بشه وقتی به اون انحنا توجه میکنیم میبینیم مرسدس به دنبال ورتیکال استابلیزر بیشتری بوده یعنی نیروی ثابت نگهدارنده بیشدر در جهت افقی که ارتعاش در سرعت بالا رو از بین ببره – خب نتیجه گیری کلی اینکه مرسدس رویکردش مثل سال های گذشته سریع بودن در کفی هاست بخاطر اینکه مجبور نشه بخاطر چسبنده تر شدن لاستیک ها سیستم گیربکسش که برای بهرترین عملکرد در لاستیک هارد طراحی شده رو تغییر بده چسبنگی آیرودینامیکیشو کم کرده به نظر من اشتباه بزرگیه و تو پیچ ها دامنگیرش میشه یادمون باشه مرسدس از خیلی از قطعات ذخیره شده پارسالش استفاده میکنه – پیشبینی من راجب ماشین سال دیگه مرسدس ماشینی سریع تر از بقیه تو کفی و با قدرت مسابقه ای کم تو پیچ هاست – این ماشین نه باب میل لوییسه نه راسل …

  • mrz_ir

   8

   0

   خیلی بعیده مرسدس الان اطلاعات واقعی بده بیرون
   به نظرم اون تصویر حداکثر در حد یه نمونه واقعی تر از ماشین فیا هست نه بیشتر
   البته انتشارش میتونه دلایل مختلفی داشته باشه
   مثل اینکه تیتر یک رسانه ها بشه عکسشون ، گمراه کنن تیمارو ؟!!! (این یکی خیلی ساده انگارانست) و …

   • Captain

    4

    1

    منم امیدوارم همین جوری باشه که میگی ولی از غرور مسدسی میترسم که نکنه…

    در هر صورت مرسدس دوتا راه بیشتر نداره یکی کاهش چسبنگی برای انطباق با گیربکسش که برای لاستیک هارده یعنی نیرو رو تدریجی تر تزریق میکنه یا اینکه کلا سیستم پاور یونیت جدیدی طراحی کنه…

    نمیدونم چیکار کردن ولی امیدوارم یه گیربکس جدید داشته باشن…

    از یه طرف قطعاتی که از پارسال برای مرسدس مونده منو میترسونه که مرسدس به فکر صرفه جویی بیوفته و قطعات بروز نسازه

    باید دید…

 3. Ali Hosseini

  6

  2

  کلا با توجه به سرعت بالا، فشار دینامیکی بالاس، حالا وقتی بخوان از گراند افکت استفاده کنن و فشار توی سطح بزرگی مثل کف خودرو اعمال بشه، احتمالا دانفورس بالایی تولید کنه، روی کاغذ نمیدونم در مقایسه با خودرو های نسل قبل دانفورس تولیدی کجا قرار می گیره(خیلی کمتر/کمتر/مساوی/حتی بیشتر) و باید منتظر تست ها در واقعیت بود.
  ولی اگه فرضا دانفورس تولیدی بالاتر بره ممکنه فشار رو تایرها بیشتر از انتظار بشه و پیش بینی پیرلی مبنی بر تک پیت استاپه شدن مسابقات هم اشتباه در بیاد و نیاز شه تیما 2 پیت استاپ داشته باشن که میتونه جالبتر از مسابقات تک پیت باشه.

 4. alireza_h

  7

  2

  این هالکنبرگ یکی از بهترین راننده‌های دومه فرمول یک می‌تونه باشه (سبکی شبیه ساینز؛ کم ریسک و کم خطا و امتیاز جمع‌کن… هر چند فاقد اون جاه‌طلبی و درنده‌خویی برنده شدن!)

  واقعا عجیبه بدون تیم موندنش!

  • mrz_ir

   3

   0

   داداش فرمول یک از اینا نمیخوایم
   همون فرغونی که میسازنو درست بسازن و قیمت فضایی ندن دست ملت
   دوازده سال پیش سایپا تیبا رو داد به بازار و چری هم دو مدلش تو بازار بود (یه mvm110 یه چری a15) که هر دو هم در حد تیبا بیشتر نبودن
   اما امسال سایپا ته ماشینش شده شاهین که موتور هشت سوپاپو توربو کردن 😐
   اما چری تو بازار ما تیگو 8 پرو اورده ماشینی که امکانات مرسدس بنز هفت سال پیشو داره
   درجا که هیچ ، پسرفت نکنن فرمول یک ازشون نمیخوایم

دیدگاه خود را بیان کنید