Register

6 + یک =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – زمانیکه اوتمار سافنور تیم فرمول یک استون مارتین را ترک نمود، نشانی از به پایان رسیدن یک دوره خیلی خاصی برای تیم فرمول یک ساکن سیلورستون که کارش را با نام جردن شروع کرده بود داشت.

این اراده سافنور بود که تیم را از درون بحران 2018 نجات داد و با هویت جدیدی تیم را تحت سرپرستی لارنس استرول احیا کرد. وی همچنین بزرگ شدن و گسترش سنگین این تیم را تحت نام استون مارتین در فصل 2021 را همراهی و مشاهده نمود.

فرضیات بر این بود که سافنور به رهبری خودش بر این تیم برای سالهای متوالی ادامه می دهد اما شایعاتی از ترک این تیم و پیوسته به الپین در فصل گذشته بالا گرفت که همگان را به تردید انداخت. البته که این شایعات در ابتدا رد شد اما هفته گذشته ترک رسمی او از این تیم اعلام و تغییرات جدیدی در تیم مدیریت استون مارتین قرار است در نظر گرفته شود. اما او واقعا چه دستاوردهایی در تیم استون مارتین داشت و چقدر در نجات این تیم مهم بود؟

از صنعت خودرو تا دنیای فرمول یک

سافنور ابتدا کارش را از کمپانی فورد در شهر دیترویت شروع کرد و سپس در سال 1998 به تیم مدیریت بریتیش آمریکن ریسینگ در فرمول یک پیوست. اوتمار در سال 2001 به هوندا پیش از آنکه سازنده ژاپنی بی اِی آر را خریداری و تغییر نام دهد آمد. پس از ترک ناگهانی هوندا در سال 2008، سافنور بیکار شد و اولین جرقه رابطه او با فورس ایندیا آنجا زده شد.

تیمی که پیش تر به اسم جردن، میدلند و اسپایکر شناخته می شد تازه اولین سالش را تحت نام جدیدش و مالکیت ویجی مالیا به پایان رسانده بود و برای دومین فصلش موتورش را از فراری به مرسدس تغییر داده بود. با این حال هنوز هیچ نقشی برای سافنور در سال 2009 در نظر گرفته نشده بود. تیم هم یک قرارداد گیربکس با مک‌لارن داشت و طبق بخشی از قرارداد سایمن رابرتس، از مک‌لارن به فورس ایندیا به عنوان مدیر ارشد عملیاتی پیوست.

رابرت کارش را در بازسازی این تیم به خوبی انجام داد اما همانطوری که آمده بود قرار نبود که برای بلند مدت در پست و مقام خودش بماند و وقتی هم که در اواخر 2009 قرار شد که به مک‌لارن باز گردد، مالیا در نظر داشت که سافنور را جایگزین وی کند. اوتمار گفت:

این شغل در ماه سپتامبر به من پیشنهاد شده بود و آنها گفته بودند سایمن احتمالا به مکلارن بر می گردد و باید کسی را جایگزین او کنیم. ما از تجربه ای که داری راضی هستیم. می توانی به مونزا بیایی و با ویجی ملاقات کنی؟ بنابراین من به مونزا رفتم تا ویجی را برای اولین بار ببینم و روی یک میز باهم نشستیم. کار کردن از نزدیک و در آن سطح به چیزی بیشتر از صرفا تجربه نیاز دارد، گاهی اوقات مرتبط به شخصیت و آن حس متقابل بستگی دارد. ویجی گفت که بیا بیشتر بحث کنیم و دقیقا این کار را کردیم سپس با یک دیگر دست دادیم.

چند هفته بعد کمی پیش از مسابقه برزیل، اوتمار در نقش مدیر ارشد عملیاتی فورس ایندیا وارد عمل شد. وظیفه او این بود که مروری بر کل فعالیت های تیم داشته باشد که بسیار فشرده تر از هوندا بود:

فضا متفاوت تر از چیزی بود که پیش تر تجربه کرده بودم و ابعاد و اندازه نیز فرق داشت. شغل همان شغل بود، شما باید به مسابقه می رفتید، باید رقابتی می بودید، باید یک خودرو طراحی می کردید و باید یک خودرو می ساختید، به یک تیم کنترل کیفیت و بازاریابی نیاز داشتید.

فقط باید این کارها را (در مقایسه با هوندا) با افراد کمتری انجام می دادید. این آن معنا را دارد که افراد شما باید کار بیشتری انجام دهند. فکر می کنم وقتیکه دخالت شما بیشتر است میزان رضایتمندی شما نیز افزایش می یابد.

من از این موضوع خوشم می آید. وقتیکه همه جمع شده بودند برای اعلام پایان کار سایمن و ورود من به تیم، همه افراد را در یک اتاق کارخانه جمع کردیم.

من چنین چیزی را هشت سال بود که ندیده بودم، اینکه شما بتوانید افراد را به این شکل دور هم جمع کنید. این خوب بود. حقیقت این است که در چنین شرایطی شما رابطه صمیمی تری با افراد دارید که فکر می کنم برای ساختن یک تیم بسیار مسئله مهمی است. این فاکتور یعنی درک شخصیت ها و حضور افراد، اطمینان حاصل کردن از کار تیمی آنها و اینکه همه به یک جهت حرکت می کنند.

او همه چیز بود ولی برچسب مدیریت را نداشت

سافنور عنوان مدیریت تیم را بر عهده نداشت، عنوانی که متعلق به مالیا بود اما او تمام کارهای روزمره ای که مرتبط به این منسب می شد را انجام می داد. وی در کنار باب فرنلی که چشم و گوش ویجی بود و در جلسات فیا و دیگر اقدامات مهم حضور داشت کار می کرد.

تحت نظر اوتمار، تیم پیشرفت های عظیمی را به خودش دیده بود. از رده نهم در سال 2009 به رده هفتم در 2010 و سپس رده ششم در 2011 و عملکرد نسبتا خوب و پایدار پس از آن.

در دوران هایبرید با کمک پاوریونیت قدرتمند مرسدس، افزایش عملکرد به مراتب بهتری از این تیم مشاهده شد. این تیم در سال 2015 به رده پنجم و رده چهارم در دو سال بعدی رسید. جو تیم فوق العاده بود و همه از اینکه بخشی از این تیم فوق العاده بودند خوش حال بودند. سافنور در ادامه گفت:

تمام فلسفه مدیریتی من این بود که چطور افراد خوب را به جایی به مانند فورس ایندیا جذب کنم، جایی که به طور واضح منابع دیگر تیم ها را ندارد. روشی که من این کار را انجام دادم این بود که کاری کنم که فورس ایندیا به بهترین فضا برای کار کردن در پیست تبدیل شود.

من خیلی سخت کار کردم تا اطمینان حاصل کنم که با دلسوزی رهبری و ارزش بالای هر فرد و نقش مهمی که در تیم دارند را به آنها اثبات کنم. این رفتار به من این اجازه را داد که با اینکه ردبول یا مرسدس نبودیم، استعدادهای خوبی را به تیم جذب کنم.

مشکلات عظیم در پس نام فورس ایندیا

همه چیز خوب به نظر می رسید اما مشکلی وجود داشت. نام فورس ایندیا زیاد سرمایه گذاران را به خودش مشتاق نمی کرد و خودرو به جز حامیان مالی متصل به گروه ویجی مالیا و سوبراتا روی(از گروه صاحارا)، برچسب و تبلیغ حامیان مالی جانبی کمی را قبول کرده بود.

علاوه بر این، تیم با مشکلات مالی روبرو شده بود که بیشتر آن میراثی از شکست های پیاپی خطوط هواپیمایی کینگ فیشر بود و اضافه بر این، گروه صاحارا نیز با مشکلات قانونی روبرو شد. با گذر زمان، جذب سرمایه با فراز و نشیب زیادی همراه شده بود و هر یک پِنی که خرج می شد باید از زیر ذره بین های واحد مالی عبور می کرد.

سافنور مدت زمان زیادی بود که کار های زیادی را با بودجه کمی انجام داده بود و به طریقی هم توانسته بود جذب سرمایه کند و تیم را روی پیست نگه دارد. اما در اوایل 2018، اوضاع قانونی مالیا شدید شد و تیم به نقطه بحرانی رسید و حیات آن در خطر بود. اوتمار می دانست که دیگر هیچ مسیر رو به جلویی با رهبری مالیا وجود ندارد. سرمایه گذاران و مالکین جدید باید در زمان خیلی کمی وارد می شدند. تنها هدف اوتمار این بود که تیم را روی پیست و کارمندان را روی کارشان نگه دارد.

تامین کننده های فنی شرایط سختی را برای تیم ایجاد کرده بودند و عملا در اواسط 2018، فورس ایندیا در لبه انقراض قرار داشت. راه برای جلوگیری از ورشکستگی، قرار دادن شرکت در وضعیت مدیریت بود، فرآیندی که زمان می برد اما به تیم اجازه می داد که به کار خود ادامه دهد و مهمتر از همه، مسابقات را از دست ندهد. همچنین کار دشوار یافتن خریدار را به مدیران واگذار کند و مالیا را از چرخه فرایند حذف کند:

این فرآیند تنها به این دلیل آغاز شد که ما به سمت ورشکستگی حرکت می‌کردیم که قرار بود ظرف چند هفته آینده اتفاق بیفتد. بنابراین همه چیز تعطیل می شد. سه گزینه ورشکستگی، مدیریت یا فروش در دسترس بود. گزینه فروش که می‌دانم سهامداران روی آن کار می‌کردند، خیلی زمانبر شده بود. و ما در حال حرکت به سمت دیوار ورشکستگی بودیم و توقف همه چیز پس از آن بودیم.

روند مدیریت درست قبل از تعطیلات تابستانی به عنوان نتیجه مستقیم اقدام سرجیو پرز یعنی راننده تیم که مبلغ قابل توجهی طلبکار بود آغاز شد. اوتمار ادامه داد:

اداره بر حکم انحلال غلبه می‌کند زیرا همه قضات و اشخاص حقوقی در درجه اول خواهان بقای سازمان هستند. چند راه برای اجرای مدیریت وجود دارد از جمله برای سهامداران که آن را داوطلبانه انجام می دهند که این اتفاق رخ نداد. تیم نمی توانست موضوع را در اختیار مدیریت قرار بدهد و این کار را باید یک طلبکار انجام دهد. بنابراین یک نفر مجبور شد این کار را انجام دهد.

چکو در شرایط سختی قرار داشت. او نمی خواست این کار را انجام دهد اما تصور کنید که شما جای چکو هستید و سه هفته دیگر تا ورشکستگی فاصله دارید و صندلی برای رانندگی کردن ندارید، 400 نفر از تیم شما شغل خودشان را از دست بدهند… آیا واقعاً انتخابی برایتان باقی می ماند؟»

هیچ تضمینی وجود نداشت که تیم از تعطیلات تابستانی جان سالم به در ببرد و به مسابقه بعدی در اسپا برسد.

اوتمار در آن هفته اعتراف کرد: عدم اطمینان استرس زا است. اگر ندانید فردا چه خواهد شد، استرس دارید و این مسئله ای نامشخص است. با این حال، هر چه زمان بیشتر می گذرد، مطمئن تر و کمتر استرس زا می شود. خبر خوب این است که ما نسبت به سایر تیم‌هایی که به مدیریت رسیده‌اند متفاوتیم، زیرا تیم ارزشمندی هستیم.

ما از این جهت ارزشمند هستیم که با بودجه کم، با حامیان مالی خوب، عملکرد خوبی داشتیم و از گروه فرمول یک درآمد خوبی داریم. این مسئله ما را متفاوت و ارزشمند می کند و وقتی ارزشمند هستید، افرادی را جذب می کنید که می آیند و (کار شما را) می خرند، به همین سادگی. به همین دلیل من نگران نیستم چونکه مدیر تیم هایی به مانند مانور یا کترهام نیستم.

یک فرآیند پیچیده با چندین طرف ذینفع از جمله دیمیتری مازپین و اورالکالی آغاز شد. اما استرول موفق شد که پیشنهاد بهتری را نسبت به مازپین مطرح کند و برنده این مناقصه شود.

در یک ترتیب بی‌سابقه با واسطه‌گری مدیران، استرول و شرکایش ماشین‌ها و دارایی‌های فیزیکی تیم را خریدند، اما امتیاز ورود واقعی به رقابت ها را نخریدند. با گذشت زمان قبل از مسابقه بعدی در اسپا، او مجبور شد یک شرکت جدید راه اندازی کند تا بتواند از باتلاق قانونی مالیا فاصله بگیرد.

هیچ تیمی که برای بقای خودش می جنگید به این شیوه نجات پیدا نکرده بود، زیرا بقای شرکتی که صاحب امتیاز ورودی بود، همیشه امری مقدس بوده است. با این حال، همه چیز با توافق فرمول یک، فیا و تامین کننده پاوریونیت یعنی مرسدس انجام شد و یک نکته کلیدی این بود که استرول قبول کند که بدهی های شرکت اصلی یعنی فورس ایندیا را بپذیرد و تضمین کند که همه آن ها را پرداخت می کند.

تولد یک ریسینگ پوینت

زمانی که تیم دوباره در مسابقه بلژیک ظاهر شد، هویت جدیدی به عنوان Racing Point را به خودش گرفته بود و شروعی تازه در مسابقات قهرمانی جهان با امتیاز صفر را داشت. هیچ چیز دیگری تغییر نکرده بود جز اینکه مالیا و فرنلی هر دو رفته بودند و سافنور به عنوان مدیر تیم انتخاب شده بود.

نگه داشتن سافنور در سکان مدیریت یعنی که استرول برایش ارزش زیادی قائل بود و به این نتیجه رسیده بود که او مرد مناسبی برای هدایت تیم به جلو است.

شغل جدید همچنین پاداشی بود برای سافناوئر به خاطر نگه داشتن تیم در آن هفته های پر استرس به حساب می آمد – او به کارکنانش قول داده بود که در انتهای این تونل تاریک نوری وجود دارد و آنها باید ادامه دهند تا به آن نور برسند و دقیقا همه افراد تیم همین کار را کردند. پس از گذر از بحران تابستان، نقش جدید سافنور هدایت تیم در فرآیند بازسازی با سرمایه گذاری استرول بود. در اصل این استراتژی شامل افزایش سریع سطوح و منابع کارکنان و همچنین تدوین برنامه‌هایی برای ساخت تأسیسات کاملاً جدید در کنار تأسیسات قدیمی بود.

جاه طلبی استرول این بود که یک تیم برنده و پیروز را ایجاد کند و زمانی که استون مارتین را خرید اعلام کرد که نامش را در نظر گرفتن تمام انتظاراتی که ممکن است با خودش داشته باشد را به فرمول یک وارد کرد. تحت هدایت استرول، اوتمار با توجه به تجربیات گسترده ای که در دو سازمان بزرگ به مانند فورد و هوندا داشت در قلب رشد و بازسازی تیم قرار گرفته بود. او درگیر استخدام افراد در پست های مدیریتی و کلیدی فنی و در نهایت جذب سباستین فتل برای سال 2021 نقش داشت.

ریسینگ پوینت در سال 2020 برنده مسابقه شد که اولین موفقیت تیم در رسیدن به چنین چیزی پس از دوران جردن بود. اما در سال 2021 با توجه به تفییرات ایرودینامیکی که فیا برای خودروها در نظر گرفته بود، آنها عقب گرد نسبتا سنگین تری در مقایسه با تیم های دیگر داشتند.

واضح است که فشار روی سافنور به عنوان مدیر تیم وجود داشت و حذف فتل از مقام دوم گرانبها در مجارستان مطمئنا سبب افزایش این فشار شد. علاوه بر این تصویر بزرگتر آماده شدن برای یک شروع مجدد در سال 2022 بود.

سپس در اواخر فصل، خبر غافلگیرکننده ای منتشر شد مبنی بر اینکه استرول، مارتین ویتمارش یعنی مدیر سابق مکلارن را به عنوان مدیرعامل گروه Aston Martin Performance Technologies استخدام کرده است. واضح بود که این فرد قرار است که یک دید کلی به شرایط تیم و نوع اداره آن داشته باشد و نمی خواهد که به این سبک پیش برود. اما تصور اینکه موقعیت سافنور به خطر افتاده است آنچنان دور نبود، اگرچه که خود اوتمار اصرار داشت که تجربه ویتمارش یک امتیاز مثبت برای تیمی است که چندین سال در آن از جان مایه گذاشته است.

سافنور پس از حضور ویتمارش در مسابقه ایالات متحده گفت:

او هنوز در حال شناختن تیم است. اکنون 600 نفر هستیم. و او در چند هفته گذشته زمان زیادی را صرف آشنایی با تمام اعضای ارشد تیم مدیریت و برگزاری جلسات طولانی با آنها کرد. او اینجاست تا به ما کمک کند.

از نظر استراتژیک، کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، از جمله ساختن تاسیسات، استخدام افراد، ایجاد فرآیندهایی که شاید یک تیم کوچک واقعاً به آن نیاز نداشته باشد، اما یک تیم بزرگ به آن نیاز دارد زیراکه او از یک تیم بزرگ به ما پیوسته است.

زمانی که او در مک‌لارن بود،مک‌لارن یکی از بزرگترین تیم ها بود و زمانی که من در هوندا بودم، تیم بزرگی بود. چیزهایی وجود دارد که به عنوان یک تیم کوچک، آنها را نداشتیم و باید به سرعت آن چیزها را با رشد خود در جای خود قرار دهیم. بنابراین کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

آینده چگونه خواهد بود؟

اینکه چقدر تیم استون مارتین دل تنگ مدیر پیشین پس از 12 سال سکان داری و مدیریت همه اتفاقات ریز و درشت خواهد شد را در آینده مشاهده خواهیم کرد. البته برای خود اوتمار هنوز آن گزینه الپین روی میز قرار دارد. اوتمار در سال 2009 گفته بود:

فلسفه من این است که قبل از ایجاد هر تغییری، باید درک کنیم که چه چیزی داریم در غیر این صورت راه را گم می کنیم. گام‌های کوتاه‌مدت بعدی من این است که عمیقاً درک کنم که تیم چگونه کار می‌کند و چه حوزه هایی نیاز به منابع بیشتری برای افزایش و بهبود عملکرد دارد.

افراد زیادی در صنعت بوده اند که به عنوان یک تیم مدیریتی جدید وارد کار شده اند و دست به تغییراتی می زنند چونکه فکر می کنند دارند کار درستی را انجام می دهند.

من این موضوع را در تیم های فرمول یک دیده ام. جایی که یک شرکت بزرگ تیم مدیریت جدیدی را وارد می‌کند و برای اینکه آنها به این شرکت نشان دهند که دارند کاری انجام می‌دهند، دست به تغییر می زنند. گاهی اوقات این مسئله کار ساز است اما برای من این کار شبیه چشم بسته دارت پرتاب کردن است. گاهی اوقات دارت به تخته برخورد می کند اما نه همیشه، شما باید هدف را پیش از پرتاب ببینید. برای من این کاری درست تر است.

16 دیدگاه

 1. Sebmm

  3

  0

  واقعا ک حیف شد رفت ادم کاربلد چطور باید اینطوری ولش کرد… پس استون هم ک هیچ باید کسی بیاد ک از او بهتر باشه… ایا هست همچین فردی برای استون؟

  • Lewis44

   2

   2

   قطعا استرول پدر یه فرد لایق رو میاره رو کار

 2. رضا سلطانی

  3

  0

  آدم قوی و با تجربه ای است و البته موفق .
  واقعا جنگیدن در میانه جدول در فرمول یک مخصوصا وقتی تیمت یکی از غول های این ورزش یا دنیای خودرو نباشه بسیار سخته. شاید حتی بشه گفت در بعضی موارد سخت تر از جنگیدن در جلو.
  اما آقای استرول دنبال نتیجه سریع می گرده که در این ورزش جواب نمیده.
  امیدوارم در فرمول یک بمونه این فرد‌. و الان آلپین واقعا کمبود رهبر و مدیر داره که ایشالا بره اونجا

 3. Amirali

  3

  4

  استون هم به جمع رنو و فراری پیوست
  هم آریوابنه، هم ابیتبول و هم سفنور افرادی هستن که لیاقتشون رو نشون دادن
  ابیتبول که هم در 2018 و هم در 2020
  سفنور هم 2020ش رو بنده دیدم از بقیه سوابقش هم اطلاعی ندارم تا جایی که میدونم بقیش معمولی اما قابل دفاع بوده
  آریوابنه هم که اصلا نیازی به تعریف نداره، هرچند تیم در 2017 و 2018 به هیچ وجه خالی از اشکال نبود اما هرچی بود بهتر از مرسدس 2021 بود با اون شاهکار مجارستان.

  • Ham

   1

   0

   سلام

 4. ARIA

  2

  0

  سال 2021 رکوردشکنی 22 گرندپری را در طول فصلی برای ما به ارمغان آورد که شاهد مبارزه لوئیس همیلتون و قهرمان نهایی مکس ورشتاپن برای کسب عنوان بودیم. در پایان فصل، از شما خواستیم به جایزه بزرگ سال مورد علاقه خود رای دهید – و شما به درستی یک برنده شایسته را انتخاب کردید. گرندپری 2021 ایتالیا مسابقه‌ای بود که پس از شمارش آرای بیش از 52000 طرفدار فرمول یک، به برتری رسید. انحصاری: 10 راننده برتر F1 در سال 2021 – به انتخاب رانندگان این نیز انتخاب خوبی بود، به‌عنوان یک تصادف شدید و سرنوشت‌ساز بین همیلتون و ورشتاپن، که باعث شد ردبول RB16B راننده هلندی بالای مرسدس همیلتون پارک شوداین کمک کرد تا راه را برای یکی از داستان های حس خوب سال هموار کنیم، زیرا دانیل ریکاردو اولین پیروزی خود را بعد از گرندپری موناکو 2018 و اولین پیروزی مک لارن پس از گرندپری برزیل 2012 به دست آورد – ریکاردو در ابتدا با یک پیروزی قاطع پیشتاز شد. ورشتاپن، هم تیمی سابق ردبول را در اولین کرنر حرکت داد. بیشتر بخوانید: 10 چیزی که هر طرفدار فرمول 1 باید در سال 2022 برای آنها هیجان زده باشدنه تنها ریکاردو به حالت کفشی کامل بازگشته بود، بلکه هم تیمی مک لارن، لاندو نوریس، او را به خانه تعقیب کرد، برای اولین بار مک لارن از زمان گرندپری کانادا در سال 2010. جای تعجب نیست که زاک براون، مدیرعامل مک‌لارن ریسینگ، بعداً برای یادآوری این مناسبت، پیست مونزا را روی بازوی خود خالکوبی کند5 مسابقه برتر شما در سال 2021 1. گرندپری ایتالیا – 19٪ 2. جایزه بزرگ ابوظبی – 16٪ 3. جایزه بزرگ سائوپائولو – 10٪ 4. گرندپری آذربایجان – 8٪ 5. گرندپری مجارستان – 7٪ و اکنون که رای گیری انجام شد، از نکات برجسته جایزه بزرگ ایتالیا 2021 در پخش کننده ویدیوی زیر لذت ببرید

 5. ARIA

  0

  0

  دوستان لطفا کامنت رو تایید کنید

 6. ARIA

  1

  0

  انگلیسی اومد فارسی ترجمه شده اش منتظر تاییده

 7. ARIA

  1

  0

  سال 2021 رکوردشکنی 22 گرندپری را در طول فصلی برای ما به ارمغان آورد که شاهد مبارزه لوئیس همیلتون و قهرمان نهایی مکس ورشتاپن برای کسب عنوان بودیم. در پایان فصل، از شما خواستیم به جایزه بزرگ سال مورد علاقه خود رای دهید – و شما به درستی یک برنده شایسته را انتخاب کردید. گرندپری 2021 ایتالیا مسابقه‌ای بود که پس از شمارش آرای بیش از 52000 طرفدار فرمول یک، به برتری رسید. انحصاری: 10 راننده برتر F1 در سال 2021 – به انتخاب رانندگان این نیز انتخاب خوبی بود، به‌عنوان یک تصادف شدید و سرنوشت‌ساز بین همیلتون و ورشتاپن، که باعث شد ردبول RB16B راننده هلندی بالای مرسدس همیلتون پارک شوداین کمک کرد تا راه را برای یکی از داستان های حس خوب سال هموار کنیم، زیرا دانیل ریکاردو اولین پیروزی خود را بعد از گرندپری موناکو 2018 و اولین پیروزی مک لارن پس از گرندپری برزیل 2012 به دست آورد – ریکاردو در ابتدا با یک پیروزی قاطع پیشتاز شد. ورشتاپن، هم تیمی سابق ردبول را در اولین کرنر حرکت داد. بیشتر بخوانید: 10 چیزی که هر طرفدار فرمول 1 باید در سال 2022 برای آنها هیجان زده باشدنه تنها ریکاردو به حالت کفشی کامل بازگشته بود، بلکه هم تیمی مک لارن، لاندو نوریس، او را به خانه تعقیب کرد، برای اولین بار مک لارن از زمان گرندپری کانادا در سال 2010. جای تعجب نیست که زاک براون، مدیرعامل مک‌لارن ریسینگ، بعداً برای یادآوری این مناسبت، پیست مونزا را روی بازوی خود خالکوبی کند5 مسابقه برتر شما در سال 2021 1. گرندپری ایتالیا – 19٪ 2. جایزه بزرگ ابوظبی – 16٪ 3. جایزه بزرگ سائوپائولو – 10٪ 4. گرندپری آذربایجان – 8٪ 5. گرندپری مجارستان – 7٪

 8. ARIA

  0

  0

  خب خوبه امتحان کردم اومد قبلیش نیومد

 9. ARIA

  0

  0

  لاندو نوریس از مک‌لارن برای چهارمین فصل کامل خود در فرمول 1 آماده می‌شود و گفت تجربه مبارزه با فراری در سال 2021 او را در موقعیتی عالی قرار داده است تا در سال 2022 به سمت جلوی میدان نبرد کند. نوریس در جدول رده بندی رانندگان 2021 با 160 امتیاز – بیشتر از مجموع امتیازهای او در دو فصل اولش – در رده بندی رانندگان در سال 2021 در رتبه ششم قرار گرفت – اگرچه تلاش های او برای جلوگیری از ادعای فراری در P3 در بخش سازنده کافی نبود. اما پس از نزدیک‌تر شدن فصل در ابوظبی، از این بازیکن 22 ساله – که در طول فصل چهار سکو به ثمر رساند، اولین پوزیشن فرمول یک را به دست آورد و به سختی اولین برد خود را در گرندپری روسیه از دست داد، از او پرسیده شد که چقدر او چقدر است. من از مبارزه با فراری یاد گرفتم، و اینکه آیا سال 2021 بهترین فصل او تا به امروز بوده است یا خیر. قطعاً می توانمبگویم، این بهترین فصل من تا کنون بوده است، که همیشه چیز خوبی است وقتی من فقط در فصل سوم هستم. ” او گفت. فکر می‌کنم دستاوردهای زیادی کسب کرده‌ام، کارهای خوبی برای تیم انجام داده‌ام و زمانی که این شانس‌ها را داشتیم که روی سکو قرار بگیریم و امتیازات را به دست بیاوریم و این مبارزه را تا زمانی که ممکن است برای فراری به ارمغان بیاوریم. از سمت من فکر کنید و حتی برای ما به عنوان یک تیم، سال بسیار خوبی بود و باید از کاری که انجام داده ایم خوشحال باشیم. او در مورد ضایعات یک فصل با فراری اضافه کرد: «می‌توانم بگویم که کمک زیادی کرده است. “فقط با این ذهنیت که آنها ما را روی پا نگه می دارند، آنها ما را در حال هل دادن نگه می دارند، سعی می کنند کوچکترین زمان دور را پیدا کنیم. قطعاً برای ما خوب بوده است، احتمالاً برای آنها هم همینطور است که سال آسانی برای آنها نبوده است. فکر می کنم به نفع هر دوی ما بوده است. اما مطمئناً می گویم که فصل سختی بود. من هنوز معتقدم که فصل بسیار بهتری نسبت به [2020] داشته‌ایم، به جلو نزدیک‌تر هستیم و نسبت به بقیه [هافبک‌ها] فاصله نیز بسیار بیشتر است.» مرد بریتانیایی توضیح داد که چالش مستمر فراری در طول فصل گذشته باعث شد که او و مک‌لارن از خود راضی نباشند زیرا آنها – همراه با اسکودریا – قصد دارند با یک حمله جدید در خودروهای جدید برای سال 2022 به مسیرهای پیروزی خود بازگردند. . بیشتر بخوانید: بینوتو می گوید P3 هدف ما نیست – اما نتیجه 2021 به فراری اعتماد به نفس برای سال 2022 می دهد.بیشتر بخوانید: بینوتو می گوید P3 هدف ما نیست – اما نتیجه 2021 به فراری اعتماد به نفس برای سال 2022 می دهد. “من فکر می کنم گاهی اوقات راحت است که از خود راضی شوید و ذهن خود را از این موضوع دور کنید، به خصوص اگر تنها باشید – اگر فقط سومین خودروی سریع هستید که هیچ کس جلوتر یا پشت سر شما نیست، قطعا وجود دارد. نوریس ادامه داد: راه هایی برای افتادن در آن تله.هنوز هم فصل بسیار خوبی بوده است، من فکر می‌کنم نه فقط از نظر نتایج و امتیازات، بلکه همچنین از نظر نحوه کار ما به عنوان یک تیم، روشی که همه چیز را به حداکثر رسانده‌ایم.

  مک لارن به دنبال پر کردن فاصله با ردبول و مرسدس بنز در سال 2022 خواهد بود و در عین حال مراقب فراری است که پیش از فصل جدید درباره پیشرفت‌های خود صحبت کرده‌اند

 10. mrz_ir

  0

  0

  دقیقا چرا باید متن سایت اف وانو کامنت کنی و بعد هم ترجمه گوگل ترنسلیتشو ؟
  خود متنش که لازم نیست
  ترجمشو هم حداقل یه ویرایش بکن بعد کامنت کن

 11. ARIA

  1

  0

  خب اول انگلیسیشون بعد ترجمه شون

 12. ARIA

  0

  0

  دوستان میشه بگین چه جوری میشه از سایت رفت
  نمی خوام برم فقط می خوام بدونم

 13. ARIA

  0

  0

  صرف راحت بودن شما و راحت به فارسی خوندنشون