موتوجی‌پی ایران – یاماها اعلام کرده است که در پایان فصل 2021 موتوجی پی، یک سال زودتر از پایان قرارداد فعلی، از ماوریک وینالس جدا خواهد شد.

وینالس در سال 2017 توسط یاماها جذب شد تا جایگزین خورخه لورنزو شود و در پنج مسابقه اول خود بر روی یاماها M1، سه پیروزی کسب کرد. اما از آن زمان، فرم او در یاماها فراز و نشیب زیادی داشته و اصلا از روند توسعه موتور خود راضی نبوده است.

پس از پیروزی در شب افتتاحیه فصل 2021 در قطر، وینالس تا یکشنبه در آسن هیچ سکویی کسب نکرده در حالی که هم تیمی اش فابیو کوارتارارو، چهار پیروزی کسب کرد و در حال حاضر با اختلاف 34 امتیاز، پیشتاز جدول قهرمانی است.

یاماها درخواست وینالس برای تعویض مهندسش، استبان گارسیا به مهندس سابق ولنتینو روسی، سیلوانو گالبوزرا را در بارسلونا رد کرد و به نظر می رسد این فقط به تنش بین دو طرف افزوده، زیرا گارسیا دوست نزدیک وینالس است.

وینالس با تحمل بدترین آخر هفته موتوجی پی خود در آلمان، پاسخ یاماها را نسبت به مشکلات خود در سال 2021 – و ظاهرا در سالهای اخیر – بی احترامی شدید دانست.

وینالس ممکن است که برای فصل آینده به تیم آپریلیا بپیوندد و فرانکو موربیدلی نیز از گزینه های جانشینی او در یاماها است.

5 دیدگاه

 1. Hamoon

  2

  6

  خدارو شکر !!!
  موربیدلی بیاد جاش بهتر

 2. NavasaN

  2

  8

  یکی دو سال اخیر همه هزینه ها فقط واسه کوارتارارو صرف میشه.باید به لین جارویس بگیم لین هزینه

 3. مهدی

  7

  1

  وقتی موتور سوار راضی نیست ب مهندس چرا باید ادامه بده
  تو اپریلا شاید موفقتر باشه بعضی راننده واقعا با ی موتور نمیتونن سازگار باشن مقصر هم نیستن

 4. Moein

  0

  0

  البته خودشم نتایج درخور کسب نکرد مانند فصل قبل که ب نظر یاماها میتونست بهترنتیجه بگیره اینو میشه ازنتایج تیم اقماریش ونمایش کوارتارارو وموربیدلی فهمید موربیدلی شانس خوبی داره برای جایگزینیش

 5. Amir5

  0

  0

  ممکنه که بره بجای الکس رینز با اینکه دلم نمیخواد اینو بگم ولی الکس رینز امسال فاجعه بوده واقعا بد و ضعیف ظاهر شده