Register

11 + هفت =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانپیست مکزیک دارای 10 پیچ راستگرد و 7  پیچ چپ گرد است. ارتفاع حدود 1000 متری این پیست از سطح دریا باعث شده تا علی رغم تنظیم آیرودینامیک خودرو مشابه پیست موناکو، باز هم سرعت اتومبیل ها مانند پیست مونزا بالا باشد.

پیست مکزیک به همراه شماره پیچ های آن

پیچ های اول تا سوم :

انتهای مستقیمی اصلی، سه پیچ با فاصله ای کم از یکدیگر قرار دارند و ریسینگ لاین تمام آن ها با استفاده از ایپکس دیرهنگام طی می شوند که در این بین مهم ترین پیچ، پیچ سوم است چرا که قبل از یک مستقیمی پر سرعت قرار دارد و سرعت خروج از پیچ بسیار مهم است.

پیچ های اول تا سوم

پیچ های چهار تا 11 :

ریسینگ لاین پیچ های چهارم و پنجم مشابه ریسینگ لاین پیچ های دوم و سوم طی می شوند.

پیچ ششم اگر چه تقریبا دو گوش است اما به علت قرار گیری آن در قبل از مسیر پر سرعت، مانند یک هرپین طی می شود و ریسینگ لاین آن در ورودی باز و با ایپکس دیر هنگام طی می شود.

پیچ های هفتم تا یازدهم به علت سرعت بالا و پیاپی بودن، تاثیر بسیاری بر یکدیگر دارند و مسیر ریسینگ لاین انتخابی توسط راننده در هر پیچ می تواند تعیین کننده پیشتازی او در کل این مجموعه پیچ ها باشد.

پیچ هشتم که هم نقش خروجی پیچ هفتم و هم نقش ورودی پیچ نهم را دارد، کاملا چسبیده به رمپ داخلی طی می شود و مابقی پیچ های این مجموعه با ریسینگ لاینی طی می شوند که بتوان نسبت مناسبی بین زاویه فرمان لازم و سرعت خروجی بالا را به دست آورد.

پیچ های 4 تا 11

پیچ های 12 تا 17 :

پیچ 12 با ایپکس هندسی طی می شود تا اتومبیل سریع تر به خروجی رسیده و به بخش خارجی پیچ 13 منتقل شود. پیچ 13 ایپکس دیرهنگام دارد و از آن جا که ریسینگ لاین پیچ 14 نیز حائز اهمیت است، خروجی پیچ 13 بسته طی می شود.

پیچ 15 که قوس کوچک و ساده ای است (تعجب می کنم اصلا چرا پیچ به حساب میاد؟؟؟)

ترکیب پیچ های 16 17 مانند پیچ های شعاع کاهشی است و پیچ 16 که 90 درجه است با ایپکس دیرهنگام طی شده و مسیر ریسینگ لاین پیچ 17 با باز ترین فرمان ممکن طی می شود تا سرعتگیری راحت شده و خطر وقوع بیش فرمانی نیز کمتر شود.

پیچ های 12 تا 17

 

موفق و سربلند باشید …

3 دیدگاه

 1. سلمان

  4

  2

  بسیار عالی
  پیچ ۱۵ که قوس کوچک و ساده ای است (تعجب می کنم اصلا چرا پیچ به حساب میاد؟؟؟)
  خخخخخخ منم داشتم دنبالش میگشتم!!!

  درکل به نظرم عیار راننده ها بین پیچ های 7 تا 11 مشخص میشه، بقیه اش دیگه بچه بازیه!
  پیست خیلی سرعتش بالاس و مرسدس حریف نداره اینجا
  مگه Down Force ردبول تو پیچ های 7 تا 11 کمکشون که به مرسدس نزدیک شن یا یکی از مرسدسی ها موتور بسوزونه 🙂

  • هومن

   3

   0

   استارت خیلی مهمه ینی از خیلی یه چی اونور تر چون تا پیچ یک خیلی راهه منظورم نه استارتایی که زیاد اختلاف ندارن منظورم مث سوزوکا لوییس یا المان روزبرگ.

   • سلمان

    3

    0

    استارت که جای خود دارد