موتوجی پی ایران – قهرمان سه دوره موتو جی پی، قهرمانی 2016 خود را مدیون درس هایی است که  از حوادث سال قبل گرفته است.

در سن 23 سالگی مارکز در دنیای موتور سواری به پنج قهرمانی رسیده است. او معتقد است که موتورسواری با ارامش و همچنین ریسک کردن کمتر او در مسابقات کلید اصلی موفقیتش در سال جاری بوده است.

مارکز در مصاحبه با BT اسپرت گفت:

ما با تلاش زیادی برای امسال آماده شدیم، اما استراتژی من موتورسواری با آرامش بود.

شاید در بسیاری از مواقع می توانستم سریع و سریعتر هم باشم. سال قبل نیز من خیلی تلاش کردم و فشار زیادی آوردم.

در پایان فصل من قوی بودم ولی اشتباهاتم مرا به عقب کشاند. من امسال را با تمرکز و سرعت کافی آغاز کردم و این از همه چیز برایم مهم تر بود.

با توجه به سه مسابقه باقی مانده مارکز توانسته به پنج برد برسد که با نتیجه سال قبل برابری می کند اما شش مسابقه ای که مارکز سال گذشته از آن کنار رفت دلیل اصلی عدم موفقیت او در سال 2015 بوده است. مارکز نیز از سال 2015 این چنین سخن گفت:

زمین خوردن مارک مارکز

واقعا سخت بود. شاید به خاطر این بود که می دانستم قهرمانی جهان را از دست داده بودم.

من سعی کردم با فشار بیشتر این عقب ماندگی را جبران کنم ولی همیشه تیم به من می گفتند که چیز مهم تری نیز وجود دارد.

من این موضوع ( از دست دادن قهرمانی ) را درک کردم و از  همه مهم تر این بود که توانستم از سالی  که گذشت درس های خوبی بیاموزم.

البته امسال نیز ما توانستیم برنده شویم، ما نیز در مواردی که واقعا لازم داشتیم ریسک کردیم و بسیار خوشحالم که توانستم در پیست خانگی با برد قهرمان جهان شوم.

مارکز همچنین در جواب سوال آیا برای سه مسابقه باقی مانده برای برد می جنگی گفت:

الان من فکر می کنم که مارکز ماکز قدیمی برگشته است.

 

4 دیدگاه

  1. mosi

    0

    0

    روسی عزیزم هرسال بنا به دلایلی قهرمانی رو از دست میده ولی دوستداران موتو جی پی خداییش این مسابقه ولنتینو از اوایلش نبود کسی بود که بتونه با مارکز رقابت کنه؟؟؟؟ اصلا مسابقه جذابی بود؟اگه دکتر خداحافظی کنه و بگه دیگه مسابقه نمیدم چقدر دل دوستدارانش می شکنه….بنظر من تا تعداد قهرمانیش رو دو رقمی نکنه مسابقه میده و این یعنی جذابیت موتو جی پی….هنوز هم سال 2006 و 2010 یادم نمیره واقعا در اوج آمادگی قهرمانی رو از دست داد.از همین الان منتظر فروردین سال آینده هستیم.وینالس تو یاماها…خورخه با دوکاتی…کی تی ام چطور خواهد بود…یانونه با سوزوکی…

دیدگاه خود را بیان کنید