فرمول یک ایران – راننده استرالیایی تیم رنو، دنیل ریکاردو می گوید که سرعت لازم را برای دفاع کردن رده سومی خودش در برابر الکس البون در مسابقه توسکان را نداشت.

دنیل ریکاردو در مسابقه موجلو تا جایی که می توانست از رده سومی خودش محافظت کرد اما رنویش دیگر بیشتر از این قدرتی نداشت:

من دارم در ظاهر می خندم اما در باطن کمی درد می کشم. می دانید، این حس بین همه اعضای تیم وجود دارد.

کمی مصنوعی می باشد به این خاطر که ما مسابقه خوبی را داشتیم، استراتژی فوق العاده بود و استرول را آندرکات کردیم، شروع خوبی را داشتیم و خودمان را در نقطه مورد نظر قرار دادیم… فکر می کنم که اگر آلبون در لحظه شروع از من عبور می کرد ما می توانستیم بگوییم که باختیم اما ما جلو بودیم و او سرعت بیشتری نسبت به ما داشت.

دنیل ریکاردو اعتقاد دارد که تایر های سافت و سوخت کم به بالا رفتن سرعت RB16 آلبون کمک کرد:

احساس می کنم به مانند دو بخش اول، او به همراه من و استرول می آمد اما اینطور به نظر نمی رسید که او سرعت خیلی بیشتری داشته باشد. حدس می زنم که بابت سوخت کم و تایر های سافت، خودرویش کمی بیشتر زنده شد.

سکتور آخر بود که با دی آر اس واقعا فاصله کم می شد و او خیلی سریع با دی آر اس از من عبور کرد و من جوابی نمی توانستم بدهم…

ریکاردو در مورد شرایط رنو نیز گفت:

می دانستیم که در اسپا و مونزا قدرتمند خواهیم بود. در مورد این پیست نمی توانم بگویم که انتظارات بالایی را داشتیم. اما دوری که در مرحله تعیین خط زده شد و در رده پنجم قرار گرفتیم و بین 5 تیم برتر از لحاظ سرعت بودیم نوید اخبار خوبی را برای برخی از پیست های پیش رو می دهد.

مطمئنا مسابقه کسل کننده ای نبود. این چیزی بود که ما می ترسیدیم اما دقیقا مخالف آن نصیبمان شد و برای همین خوب خواهد شد که دوباره به این پیست برگردیم.

7 دیدگاه

 1. DR3 FA14

  10

  0

  خوب چهارم برای رنو بد نیست
  اگه اونا هورنر رو نمی داشتن یا اینا ابیتول رو شاید اوضاع فرق می کرد
  سال پیش که بهترین رتبه ای که داشتی ۴ مونزا بود امسال تا اینجا سه تا ۴ اُمی داری پس زیادم بد نیست

 2. ّFerrari

  10

  0

  اسپا منتظر سکو دنیل بودیم نشد
  گفتیم مونزا دیگه دنیل سکو رو میگیره (محدودیت مود موتوری) باز نشد
  موجلو گفتیم رنو احتمالا ضعیفه سکو گرفتن دنیل دور از انتظاره ، موجلو عالی بود دنیل و گفتیم دیگه سکو رو گرفته ، تصادف استرول و هو شدن سکو
  همین مونده بود آلبون توی این ریس خوب باشه 😐
  ولی عجب سبقتی گرفت

 3. Lecrec_fan

  7

  4

  با این وضع اگه قراره بود تو تیم میان رده رانندگی کنه بهتر بود با رنو ادامه میداد چون به پیشرفت خیلی خوبی با هم دیگه رسیدن و این انتقال در فصل اینده فکر نکنم به سود هیچ کدوم باشه. البته فرناندو رو داریم در 2021 که باید ببینیم وفق پیدا کردنش با ماشین چقدر طول میکشه.

   • ALEX-ALBON

    8

    0

    فصل آینده ریکاردو با مک لارنی ک موتور مرسدس داره خیلی جذابه
    دلم تنگ شده برای دیدن دنیل روی سکو.. ترکیب دنیل و مکلارن-(موتور مرسدس-)از همین الان نمیشه منتظر فصل بعد نبود..

  • DR3 FA14

   7

   0

   مکلارن با موتور مرسدس قهرمانی اورده
   تازه سال اخری که از موتور مرسدس استفاده می کرد با وجود مرسدس و فراری و ردبول ، مکلارن دو تا سکو گرفت که دوتاش تو استرالیا بود و به خاطر رد صلاحیت شدن ریکاردو

دیدگاه خود را بیان کنید