فرمول یک ایران – پیروزی پیر گسلی در فرمول یک ایتالیا 2020 موضوعی کاملا غیر قابل پیش بینی بود. با در نظر گرفتن این موضوع گسلی احساس می کند که شاید به زودی از طرف ردبول تماسی دریافت کند.

در طول چند فصل اخیر شرایط برای پیر گسلی خیلی خوب نبود. او پس از حضور در تورو روسو، آلفاتائوری امروزی، توانست خودش را به تیم فرمول یک ردبول برساند اما عملکرد نسبتا بد این راننده موجب شد که ردبول الکساندر آلبون را حتی قبل از تمام شدن فصل، جایگزین او کند.

اما حالا پیر گسلی آمار فوق العاده ای ساخته است. او در فرمول یک برزیل 2019 توانست اولین سکو خود را کسب کند و در ایتالیا هم اولین پیروزی خود را کسب کرد. حالا سوال این است که آیا او برای بازگشت به تیم بالارده آماده است یا نه:

فکر می کنم که آماده ام اما همانطور که گفتم، تصمیم گیری با من نیست. از زمانی که به تورو روسو برگشتم، تنها کاری که کردم تمرکز روی خودم بود تا صرفا نشان دهم که چه عملکردی دارم.

مشخصا من فکر می کنم که عملکرد خوب باید جایزه خوبی هم به همراه داشته باشد اما باید دید که چه خواهد شد. در حال حاضر این چیزی نیست که بخواهم به آن فکر کنم. من می خواهم از این لحظه لذت ببرم چون اولین پیروزی من در فرمول یک است و بعدا هم میتوان در مورد رفتن تصمیم گیری کرد.

پیر گسلی - فرمول یک ایتالیا 2020

پیر گسلی – فرمول یک ایتالیا 2020

پیر گسلی بعد از سباستین فتل، دومین راننده ای است که توانست برای تورو روسو مقام اول را کسب کند. گسلی معتقد است که از زمان بازگشت او به تیم قبلی خود، عملکرد خوبی را به ثبت رسانده است:

زمانی که من ابزار مناسب را در اختیار داشته باشم، عملکرد خوبی را به نمایش می گذارم و فقط در مورد برزیل صحبت نمی کنم. ما در خیلی از شرایط عملکرد قوی داشتیم. از آن زمان تاکنون تعیین خط ها و مسابقات خیلی خوبی داشتیم.

باید دید چه می شود اما فکر می کنم رانندگان قوی زیادی به تورو روسو آمده اند و من خیلی خوش حالم که یکی از دو راننده ای باشم که برای تیم پیروزی کسب کردم.

پس از این عملکرد عالی گسلی، او فعلا هشتم است و 43 امتیاز را تا به اینجای کار کسب کرده است.

14 دیدگاه

 1. Kenzo

  8

  0

  ردبول و توروروسو فصل بعد چندان باهم فرق ندارن
  قراره کپی کاری کنن
  تو همون توروروسو بمونه به نفعشه
  با مکس هم تیمی شدن به نفع هیچکس نیس

  • alireza_h

   6

   1

   دیگه داری پیاز داغش رو‌ زیاد می‌کنی! توو بین هم نسل‌های گسلی، حداقل پنج نفر با استعداد و کاریزمای بیشتر می‌شه پیدا کرد (و البته معلوم نیست تا پنج سال آینده چه استعدادهای جدیدتری از نسل بعد، ظهور کنن! چه برسه ده سال آینده!)

   • amir

    4

    0

    مسلما همینطوره اگه خوش شانس باشن و ماشین خوب گیرشون بیاد

   • محمد

    4

    0

    اینطوریه مثل راسل که میخواد بیاد مرسدس

  • Mohammad44

   3

   0

   فکر کنم داستان از این قراره که چون اکثر مصاحبه ها روز مسابقه یا بعد اون هست و اگه سایت بخواد همه رو همزمان بذاره برای مثلا سه الی چهار روز نمی شه خبر جدید کار کرد حالا امسال که فاصله اکثر گرندپری ها یک هفته ای هست فرض کنید اگه دو هفته ای باشه دیگه خیلی این فاصله زیاد می شه
   اگه دلیلش چیز دیگه ای هست لطفا ادمین های گرامی اصلاحش کنند

 2. Mehryar Salehi

  5

  0

  چقدر این حذف راننده های ردبول داره مسخره میشه واقعا.
  اگر گسلی جای آلبون رو بگیره مدل تغییراتشون میشه این شکلی : گسلی جای آلبون رو توی برنامه رانندگان جوان ردبول گرفت (۲۰۱۲) آلبون جای گسلی میاد تورو روسو (۲۰۱۹) آلبون جای گسلی میاد ردبول و گسلی جای آلبون میاد ردبول.

  بار اولشونم نیست.

  دنی کویات هرچی که بود سال ۲۰۱۵ از ریکیاردو بهتر نتیجه گرفت.۲-۳ تا ریس بد داشت سال ۲۰۱۶ که خب همه راننده ها همچین مقطعی رو میگذرونن اما کاری با این راننده کردن که رسما از هم پاشید و دیگه اون راننده قبل نشد.برگردوندن به تورو روسو، اخراج، بازگشت مجدد به تورو‌روسو…نگاه به وضعیت الانش نندازید، این راننده ۲۰۱۵ واقعا اوکی بود تا قبل این بازیهایی که سرش آوردن…جدا اگر اسپانیا ۲۰۱۶ جای مکس، دنی بود ردبول نتیجه ایی بغیر از ۱-۲ میگرفت؟ یا تصادفهاش قرار بود بیشتر از تصادفهای مکس تو اون سال باشه؟

  ساینز رو ۳ سال نگه داشتن در صورتیکه عملکردش چیزی نبود که بخواد قفل تورو روسو باشه و مشخص بود که پتانسیل خیلی بالاتری داره، آخرشم سر یه قراردادی ولش کردن هرجا میخواد بره.یادم نیست یه توافق درباره موتور بود؟ رای گیری یه قانون‌ بود یا همچین چیزایی.

  اوج هنرشونم که ژان اریک ورن بود…یه راننده آماده، از هر دو هم تیمیش توی تورو روسو هم بهتر بود (ریکیاردو و کویات).نتیجه؟ به فاصله ۲ سال اون دوتا شدن راننده ردبول و JEV از برنامه رانندگان ردبول حذف شد.این نتیجه شکست دادن هم تیمی هاش بود.

  لیست همچینم کوتاه نیست، بوئمی یه نمونه دیگه اش…این دو نفر رفتن تا نشون بدن اصلا راننده های ضعیفی نبودن و نباید بخاطر یک قرارداد با ردبول، شانسشون توی فرمولا وان رو از دست بدن.فکر کنم هر تایتلی که یکی از این دو نفر تو لمنز و فرمولا ایی گرفتن، چندتا تار سفید رو سر دکتر اضافه میشد.

  بدترین بخش کار هم زمانی بود که مارکو وقتی دید فشار روش زیاده بخاطر این رفتارها با رانندگان جوان، نشسته حساب کتاب که هر. اننده تا برسه ردبول چقدر براش آب میخوره! که یعنی من این همه خرجش کردم پس هرکاری دلم بخواد باهاش میکنم…دقیقا مثل اینکه شما یه تومن پول بزارید جیبتون تشریف ببرید مولوی، ۴ تا پرنده بخرید و چون آب و دونشون رو میدید پس احساس میکنین مالکش هستین با این تفاوت که یه سازمان حمایت از حیواناتی هست که هر از گاهی بهتون یه گیری بده اما درباره این راننده ها خیلی احتمالش بیشتره که وقتی یه بچه ۲۰-۲۲ ساله رو اینطور خراب میکنن خیلی زمان ببره تا بتونه دوباره خودش رو جمع کنه و کلی از کریرش رفته و شانس هاش هم همینطور.

  کاری که مارکو با این راننده ها میکنه مشابه چیزیه که هیچکاک با چندتا بازیگر زن جوان کرد…نتیجه حرفه ایی هردوشون درخشانه اما هردو به یک میزان موجودات مزخرفی هستن.

 3. ALEX-ALBON

  0

  3

  آره برگرد تا دوباره همون داستان برات پیش بیاد.حالا ک داره خوب پیش میره و تقریبا راننده شماره1 آلفا تاوریه نباید با مکس هم تیمی بشه.. یکبار این امتحان کرد دید نتیجش و
  پیر گسلی خیلی خوب داره پیش میره اما نباید این اشتباه و بکنه

دیدگاه خود را بیان کنید