فرمول یک ایران لنس استرول راننده کانادایی تیم ریسینگ پوینت توانست برای دومین بار در فرمول یک به روی سکو برود و اولین سکوی تیم ریسینگ پوینت را در فصل 2020 به دست بیاورد.

در دور 26 مسابقه، پس از برخورد سنگین چارلز لکلرک با دیواره پیست در پارابولیکا پرچم قرمز نشان داده شد و شانس بزرگی را در اختیار لنس استرول قرار داد. لنس در حین پرچم قرمز تایرهایش را تعویض کرد و تایرهای نو مدیوم را روی خودرویش قرار داد. در شروع مجدد مسابقه، لنس شروع خوبی نداشت اما توانست خودش را به کارلوس ساینز و پیر گسلی که پیشتازان مسابقه بودند برساند و تا دور آخر در همین رده بماند و سومی مسابقه را کسب کند. چکو نیز که پیشتر پس از پیت استاپش و اتفاقی که با ورشتپن برایش رخ داد و مسابقه اش تحت تاثیر قرار گرفت توانست در رده دهم مسابقه را تمام کند.

لنس استرول:

مدت زمان زیادی گذشته بود که من روی پودیوم قرار نگرفته بودم اما این صبر کردن برای دومین سکوی خودم ارزش داشت. برگشتن به روی سکو حس خیلی خوبی را دارد و من هنوز خودم را نیشگون می گیرم. اول از همه می خواهم که به پیر تبریک بگویم، مسابقه دیوانه کننده ای بود اما پیر با شایستگی هرچه تمام تر برنده شد.

پیر در شروع مجدد شروع خوبی را داشت و بعد از آن عملکرد پیوسته ای را داشت. کمی حس بدی برای من داشت به خاطر اینکه این مسابقه را ما می توانستیم ببریم.

ما با زمانی که پرچم قرمز نشان داده شده بود خوش شانسی آورده بودیم اما این بخشی از فرمول یک است و وقتیکه در دسترس باشد من کسبش می کنم.

به هر حال، من با نتیجه سومی هم خوشحالم. من برای تیم خیلی خوشحالم و تشکر می کنم از اینکه خودروی به این قدرتمندی را در اختیار من قرار دادند.

سرجیو پرز:

آفرین به لنس و تیم برای کسب سکو، نتیجه فوق العاده ای بود. از طرف من، روز بدی بود. هرچیزی که می توانست بد پیش برود، بد پیش رفت.

تنها نکته مثبتی که پیش آمد این بود که من توانستم دوباره برگردم به رده 10 ام و امتیازی کسب کنم و تیم روز خوبی را با نتیجه ای که لنس کسب کرده بود داشت.

اوتمار سافنور، مدیر تیم فرمول یک ریسینگ پوینت:

تبریک به لنس و کل تیم برای سکو، اولین سکوی دوران ریسینگ پوینت به دست آمد. این مسابقه، به طور کل در مورد به دست آوردن فرصت هایی بود که در اختیار می گرفت و من واقعا به کل تیم خیلی افتخار می کنم.

لنس خیلی سرسختانه جنگید و مانور های فوق العاده ای را داشت و واقعا شایسته این سکو بود. از طرف دیگر شانس با سرجیو یار نبود و شانس او برای کسب امتیاز با ورود خودروی ایمنی پایان یافت. در نهایت، روزی برای جشن گرفتن برای همه در ریسینگ پوینت رقم خورد.

9 دیدگاه

 1. ....

  5

  2

  با توجه به استارت های خوبی ک لنس میزنه
  تو استارت دوباره نگران بود لوییز رو بگیره
  اما ب قول مهریار بد جای ممکن رو واسه اشتباه تو استارت انتخاب کرد
  احتمالا اگه تواستارت اشتباه نمی‌کرد برنده ریس میشد

  • ّFerrari

   4

   0

   سرعت مسابقه ای ریسینگ پوینت هم تیم سوم بودن
   مرسدس 0.0
   ردبول 0.5
   ریسینگ پوینت 1.2
   مکلارن ، فراری و رنو 1.4

 2. omidnet

  5

  0

  کلن عالی بود من که لذت بردم بعد از چند هفته کسل کننده که همیلتون همه رو لب میکرد واقعا ن حال داد

 3. امید نورمحمدی

  2

  5

  استرول بلاخره بعداز این همه سال که توی فرمول 1 مونده و کسب تجربه و مهارت کرده و شاهد بودیم که مقام اولو با سوم عوض کرد ولی سکو گرفت (دومین سکو) و این براش خیلی خوبه.
  مشکلی که من با استرول دارم به رانندگی الانش و بعداز این سالیانی که رانندگی میکنه نیست. اون روزی که پدرش تیم فورس ایندیا را خرید که پسر صندلی داشته باشه برای من جالب نیست. در اصل اگر پدر تیم نمیخرید مشخص نبود الان پسر کجا میتونست باشه. فراموش نکنیم که راننده مستعدی مثل اکون یک فصل بدون تیم بود چون استرول صندلی اونو گرفته بود.
  به هر روی لازمه بگم من اگر نسبت به راننده یا مدیری انتقاد میکنم از روی پدر کشتگی نیست و دشمنی با هیچکدوم ندارم و صرفا نظر شخصی خودمو میگم.

  • Mehriar Salehi

   6

   1

   پدرکشتگی خیر، اما غرض ورزی؟ حتما.

   توصیف شما از لارنس بیشتر توصیف ماکیاولی بود تا یک بیزینسمن موفق.پر از اتهام و‌دروغ و البته که بعنوان فکت بیان کردید نه نظر شخصی…بدترش اینه که اگر از نا آگاهی بوده، بعد از متوجه شدن، پس میگرفتید که خب ظاهرا قصدش رو ندارین.

   تو قیاس لنس با اوکون هم میشه ردپای غرض ورزی رو دید چون مسیر رسیدن اوکون و لنس به فرمولا وان دقیقا یکی بوده و با یک میزان موفقیت…عملکرد این دو در کنار یک هم تیمی یکسان (پرز) هم ثابت میکنه لنس حق بیشتری برای این صندلی داشته تا اوکون.

   میشه اینطور نتیجه گیری کرد که اوکون با شکست از پرز دو سال پشت سر هم، راننده مستعدی هست و استرول با شکست پرز تو فصل دومش، راننده معمولی که اصولا نباید اونجا باشه.
   این ترجمه کلمه “غرض ورزی” هست.

   • SIAMAK

    2

    1

    نگاه جناب نورمحمدی به لنس استرول مثل نگاه مردم کشورمون به سلبریتی محبوب ! * !! چون جفتشون آقازاده اند و بچه پولدارند ، صرفنظر از اینکه لنس داره چکار میکنه و ساشا سرش تو کدوم آخوره !؟…

 4. NavasaN

  1

  0

  گزارشگر تلویزیون یه لحظه یه مطلب گفت درست نفهمیدم.گفت تو استارت اول یه قسمتی از ماشین ها آسیب میبینه فک کنم.درست نفهمیدم چی گفت.کسی یادشه؟

 5. Mekaeel

  2

  0

  سکو های این مسابقه عالی بودن با اینکه خیلی دوست داشتم ساینز ببره ولی برای گسلس هم خیلی خوشحالم که بعد از اون ماجرای ردبول داره دوباره خودشو ثابت میکنه به نظر من بهتره بیخیال ردبول بشه و مثل ساینز از اون مجموعه بیاد بیرون و توی تیم های دیگه به دنبال موفقیت های بیشتر بگرده
  در مورد ساینز هم بگم که اگه امسال این بدشانسی ها و خرابی های متعدد رو نداشت احتمالا بالاتر یا حداقل هم امتیاز بود با نوریس
  استرول هم شاید اگه توی استارت اشتباه نمیکرد و مسابقه رو میبرد دیگه این حجم از انتقاد بهش وارد نمیشد این فصل خیلی خوب داره رانندگی میکنه و بسیار با تجربه شده و در جواب آقا امید که بالا نظر خودشونو گفتن نظر شخصی من اینه که استرول اگه از اوکون بهتر نباشه بدتر نیست و اگه باباش هم تیم نمیخرید به تظرم بازم میتونست توی فرمول یک صندلی داشته باشه

 6. Ash

  1

  0

  حرف درست رو از هر شخصی باید قبول کرد
  اگه گسلی شایسته برد بود فراری ها شایسته دیدن پرچم شطرنجی در خانه نبودن
  تمام