فرمول یک ایران – رنو ممکن است برای جایگزین دنیل ریکاردو از رانندگان جوان خود استفاده کند. چراکه سیریل ابیتبول چندی پیش راننده‌هایی همچون کریستین لوندگارد و گوانیو ژو را گزینه‌های فوق‌العاده‌ای دانست.

رنو پس از نقل و انتقالات چند ماه قبل دنیل ریکاردو را از دست داد و حالا برای فصل 2021 یک صندلی خالی دارد.

با وجود اینکه فصل 2020 فرمول یک حتی آغاز هم نشده است، دنیل ریکاردو تصمیم گرفت که رنو را ترک کند و جایگزین کارلوس ساینز در مکلارن شود.

حالا رنو در تلاش است که راننده جایگزین خود را پیدا کند و سیریل ابیتبول مدیر تیم در این باره گفته است که رانندگان جوان خود را تحت نظر دارد و عملکرد این فصل آن‌ها را بررسی خواهد کرد. در این میان نام کریستین لوندگارد و گوانیو ژو مطرح شده است:

ما میخواهیم سرعت و میزان رقابتی بودن گوانیو ژو و همچنین کریستین لوندگارد [راننده جوان سابق فرمول دو رنو] را بررسی کنیم. آن‌ها می‌توانند گزینه‌های فوق‌العاده‌ای باشند.

در حال حاضر حرف زدن در مورد این موضوع خیلی حسال شده نیست اما خب کسی چه میداند؟

با وجود یک فصل دیگر فرمول دو برای آن‌ها، شاید این کار مناسبی باشد.

و تصمیم گیری در مورد این موضوع در صورتی که تکلیفمان با دنیل مشخص نبود، بسیار سخت‌تر می‌شد.

گوانیو ژو

گوانیو ژو

اولین راننده فرمول یک چینی در رنو

در مورد ژو، او احساس می‌کند توانایی لازم برای تبدیل شدن به اولین راننده فرمول یک چینی را دارد:

بله احساس می‌کنم توانایی لازم را دادم. فکر می‌کنم هیچ راننده چینی دیگری نتایج مشابهی در کارنامه خودش نداشته باشد.

به واسطه من، سرود ملی چین در رقابت‌های فرمول سه اروپا پخش شد و حالا هم می‌توان پرچم چین را در فرمول دو مشاهده کرد. من واقعا به این موضوع افتخار می‌کنم چراکه نشان‌دهنده توانایی‌های مردم چین است.

به نظر من چیزی که مهم است این است که نتایج به دست آمده در هر ورزشی اهمیت زیادی دارد. تا زمانی که شما آمار خوبی داشته باشید، مردم متوجه می‌شوند که چینی‎‌ها می‌توانند عملکرد خوبی در موتور اسپرت داشته باشند.

این فصل دومین سال رقابت راننده 21 ساله در فرمول دو است. او در حال حاضر هدفش پیروزی در رقابت‌ها است. فصل قبل او 5 امتیاز به دست آورد و در جایگاه هفتم قرار گرفت:

هدف من برای این فصل قرار گرفتن در میان سه راننده برتر – یا چهار راننده اول – است. در واقع تا جایی که بتوانم امتیازهای لازم برای دریافت سوپر لایسنس را به دست بیاورم.

من نمی‌خواهم هیچ شانسی را از دست بدهم.

4 دیدگاه

 1. THE MINDBLOWER

  3

  0

  این اقای ابیتبول با تعویض رانندهها پایداری که توش تیم بتونه روبه جلو حرکت کنه رو از بین برده.
  تقریبا هرسال تعویض راننده دارن

 2. امید نورمحمدی

  0

  0

  اگر رنو بتونه ماشین بدرد بخوری جمع کنه امکان حضور جوانان تقریبا صفره. هیچ سازنده عاقلی ماشین رقابتی که برای قهرمانی ساخته را دست رانندگان کم تجربه و بدون پشتوانه مالی و پارتی کلفت نمیده! رانندگان جوان با نبوغ زیاد هم باید استعدادشونو بزارن جیبشون و دنبال اسپانسر و مدیربرنامه کله گنده و … بگردند.

دیدگاه خود را بیان کنید