Register

سه × 2 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانرابرت کوبیتسا پس از تست چهار روزه در پیست نوربرگرینگ در اولین کمپ آمادگی خودش برای مسابقات دی تی ام، می گوید که به گونه ای در آب عمیقی غرق شده است.

راننده رزرو تیم آلفارومئو، دارد برای فصل پیش روی خودش برای مسابقات دی تی ام آماده می شود و در یک تست پیش فصل چهار روزه در این هفته در پیست نوربرگرینگ نیز شرکت کرده است و توانسته 541 دور بزند و با نیم ثانیه اختلاف نسبت به سرعت معیار، در رده دوازدهم قرار بگیرد.

در مسابقه ابتدایی در پیست اسپا در روز 1 – 2 ماه آگوست، کوبیتسا قصد دارد انتظارات از خودش را به عنوان یک راننده تازه کار نگه دارد. کوبیتسا بیان کرد:

من واقعا دارم به فرصت های خودم در اینجا امسال به شکل واقع نگرانه ای نگاه می کنم. مطمئنا من اعتبار فوق زیادی را برای این مسابقات و رانندگان شرکت کننده در آن قائلم.

(شرکت کردن در این رقابت ها برایم) به مانند پریدن در یک آب عمیق است به این خاطر که من هیچ تجربه ای با این خودروها ندارم. فرمول یک، بالاترین رده رقابتی در پیست است و رالی قهرمانان جهان نیز برترین مسابقه رالی.

من در هر دوی آنها شرکت کرده ام. اما هنوز من به دی تی ام از دید رقابتی امتیازی نمی دهم. برای همین، این یک چالش بزرگ در جلوی من است.

هفته مسابقه ای دی تی ام بسیار فشرده است. برای همین زمان زیادی وجود ندارد، چیزهای زیادی نیست که شما بتوانید انجام دهید و فرصت های زیادی نیست که شما بتوانید به یادگیری بپردازید. تجربه یک نقش مهمی را بازی می کند.

رابرت کوبیتسا - تیم ویلیامز

رابرت کوبیتسا – تیم ویلیامز

رابرت کوبیتسا از تفاوت فرمول یک و دی تی ام می گوید

رابرت کوبیتسا ادامه داد:

وقتیکه شما برای مدت طولانی در یک سری مسابقه می دهید که منظور فرمول یک است و از لحاظ رانندگی، احساسی که خودرو دارد یک چیز فوق خاص به حساب می آید.

سپس به رقابتی متفاوت به مانند دی تی ام می آیید اما هنوز سطح رقابت خیلی خیلی بالاست و شما در برابر رانندگانی قرار می گیرید که در این سری فوق العاده با تجربه هستند. همیشه این کار سخت بوده و همیشه سخت خواهد ماند.

البته که شما می توانید کمی خوش شانس تر یا کم شانس تر باشید که این مسئله بستگی به خودرویی دارد که شما رانندگی می کنید و شرایط سال به سال چگونه است. اما مطمئنا این مسئله یکی از جنبه هاست و یکی از سختی های راه می باشد.

موضوع فقط رانندگی کردن نیست بلکه روند کار و انجام دادن فرایند هاست. برای مثال، برای شروع مسابقه. خب من شروع های زیادی را داشته ام اما آخرین باری که از کلاچ با پاهایم استفاده کردم 17 سال سن داشتم.

تجربه ای که شما در سری های مختلف دارید به میزان کمی به شما کمک می کند و شما باید بیشتر چیز هایی که می دانید را فراموش کنید و یاد بگیرید که چه چیزی برای راندن این خودرو لازم است و بهترین راه رانندگی کردن با این خودرو چه چیزی می باشد.

یک دیدگاه

  1. ARA$H

    0

    0

    مگه کوبیتسا در تیم ائودی دی تی ام نبود ؟
    بعد ائودی انصراف داد ؟! (ِیا این فصل هم هست به عنوان فصل اخر)