فرمول یک ایران زک براون پس از مدتی به گفت و گو با رسانه ها نشسته تا در خصوص جابجایی رانندگان که اخیرا در تیمش اتفاق افتاده کمی توضیح دهد و پیشبینی خود را از جایگاه دو راننده ی سابق و جدید تیمش شرح دهد. همین طور کمی از فصل بعد و برنامه هایش برای دنیل ریکاردو و همچنین تجربه ی همکاری با کالوس ساینز و آینده ی او در تیم فراری خواهد گفت.

ساینز در پیست لکلرک را تحت فشار قرار خواهد داد

مدیر اجرایی مک لارن ، زک براون معتقد است که کارلوس ساینز در مسابقه می تواند تبدیل به یکی از اصلی ترین چالش های چارلز لکلرک شود و حضور کارلوس در فراری آغاز کشمکشی حیرت انگیز در فصل 2021 خواهد بود.

ساینز برای فصل 2021 به فراری ملحق خواهد شد، و گمانه زنی های بسیاری در مورد اینکه چه نقشی در این تیم در کنار لکلرک خواهد داشت، وجود دارد. آیا شاهد حضور او به عنوان یک راننده ی تمام عیار و تشنه ی رقابت و پیروزی خواهیم بود یا صرفا یک راننده ی دوم و پشتیبان لکلرک؟

اگر فراری او را تنها به عنوان یک راننده ی دوم بخواهد، براون معتقد است که این بدترین تصمیم است زیرا در نهایت ساینز، لکلرک را تحت فشار خواهد گذاشت و قطعا او در تمام مسابقات خود به دنبال جایگاه بهتر است.

براون در آخرین مصاحبه ی خود گفت:

من فکر می کنم کارلوس واقعاً در فراری خوب پیش برود و مطمئنا تمام تلاش خود را می کند تا سطح رانندگی اش را ارتقاء دهد، بی شک او در فراری حسابی لكلرك را تحت فشار می گذارد. کارلوس مسلما برای فراری راننده ی درخشانی خواهد بود. اگر آنها ماشین خوبی در اختیار او قرار دهند، فکر می کنم کارلوس می تواند به قهرمان فصل تبدیل شود.

کارلوس ساینز - بحرین 2019

کارلوس ساینز – بحرین 2019

ساینز اولین سکوی خود در فصل گذشته را در برزیل به دست آورد؛ همچنین به مک لارن کمک کرد تا در جدول سازندگان فرمول یک جایگاه خود را ارتقاء دهد و در رده بندی رانندگان به مقام 6 برسد. براون بر این باور است که فراری می‌تواند راننده‌ای را پیدا کند که سازگار و قابل ‌اطمینان باشد.

وی همچنین افزود:

عملکرد او خیلی بهتر از آنچه ما انتظار داشتیم بود و بدیهی است که اگر به کارلوس و توانایی هایش اعتماد نداشتیم، هرگز با او قراردادی امضا نمی کردیم. کارلوس واقعاً در پیست هیچ اشتباهی نکرد. اگر به عقب نگاه کنید، به خصوص در بحرین به یاد دارم [در سال ۲۰۱۷]، که در آن حادثه ی احمقانه کارلوس اشتباهی نکرد و دقیقا روزهایی که اتومبیل تور روسو را می راند نهایت سعی خود را می کرد تا از اشتباه دور باشد. شما هیچ یک از خطاهایی را که از یک راننده جوان انتظار دارید در کارلوس ساینز مشاهده نمی کنید.

براون ادامه داد:

او یک جوان بالغ بود همچنین یک راننده ی سریع؛ اما اجازه دهید فراموش نکنیم که او شروع ضعیفی در ابتدای فصل داشت؛ که البته در گرندپری استرالیا تحت تاثیر تصادف رابرت کوبیتسا و پخش شدن قطعات فیبر کربنی اتومبیلش در پیست، لاستیک کارلوس پنچر شد و از کسب امتیاز باز ماند. او به خوبی با لندو نوریس کار می‌کرد. در کنار این که خیلی سریع است، همچنین یک راننده ی تیمی است، من هیچ وقت زمانی که لندو و کارلوس در پیست نزدیک یکدیگر بودند، احساس اضطراب نکردم.

در بعضی از تیم های دیگر زمانی که هم تیمی ها به یکدیگر نزدیک می شوند، به نظر می رسد که هر دو راننده رفتاری شبیه آهن ربا دارند.

لندو نوریس و کارلوس ساینز - مک لارن 2019

لندو نوریس و کارلوس ساینز – مک لارن 2019

حضور ریکاردو در مک لارن هیجان انگیز خواهد بود

زک براون که پیشتر در سال 2018 یک بار دنیل ریکاردو را از دست داده بود اظهار داشت که دیگر بیش از این نمی تواند برای حضور مرد استرالیایی هیجان زده باشد.

مدیران مک لارن با توجه به این که در سال 2018 نیز ریکاردو را برای صندلی اتومبیل خود مد نظر داشتند، برای فصل 2021 به سراغ او رفتند .

در سال های اخیر همواره رنو موتور های مک لارن را تامین می کرد و مسیری که این دو تیم طی سال ها در کنار یک دیگر طی کرده بودند بسیار پر فراز و نشیب بود است؛ در سال اخیر بعد از خبر لغو تامین موتور مک لارن توسط رنو در سال ۲۰۲۱ و اعلام مرسدس به عنوان تامین کننده ی جدید، بزرگ ترین خبر حال حاضر پیرامون این دو تیم به پیوستن دنیل ریکاردو راننده ی فعلی رنو به مک لارن اختصاص یافته است.

در فصل 2019 ریکاردو تصمیم گرفت از ردبول جدا شده و به رنو بپیوندد . اگر چه در آن زمان این اتفاق نقل و انتقال بزرگی محسوب می شد اما این مسئله خیلی طرفداران مرد استرالیایی را خوشحال نکرد . در حقیقت رنو به لحاظ آماری در جدول مسابقات سال 2019 در مقابل مک لارن باخت و باعث شد ریکاردو مجددا به گزینه های پیش روی خود نگاه کند .

با خالی شدن یک صندلی در مک لارن برای فصل ۲۰۲۱، درست زمانی که کارلو ساینز اعلام کرد که قصد دارد این فصل را با اتومبیل فراری در گرید حاضر شود؛ ریکاردو فرصت را غنیمت شمرد و سریعا در صدد تصاحب صندلی خالی مک لارن برآمد.
مشخصا در این بین مدیرعامل مک لارن، زک براون از همه خوشنود تر است.

وی در مصاحبه ی اخیرش گفت:

ما دو سال پیش به دنبال دنیل رفتیم و فکر می کنم به سختی او را از دست دادیم . پس این نشان میدهد که ما مدت طولانی به دنبال او بودیم. بدیهی است که پس از آن که با یک دیگر به توافق نرسیدیم، او به رنو رفت، و سپس ما کارلوس و لندو را آوردیم که حقیقتا در این مدت کار خارق العاده ای انجام داده اند.

دنیل ریکاردو

دنیل ریکاردو

وی ادامه داد:

در حال حاضر قرارداد ما با کارلوس به اتمام رسیده و مسلما او بهترین تصمیم را برای خودش می گیرد . باز هم تکرار می کنم؛ کارلوس در این مدت خارق العاده بوده . اما در حال حاضر ما به عنوان تیمی که هفت عنوان قهرمانی به دست آورده ایم، باز هم به سمت آینده حرکت می کنیم و سعی بر آن داریم که بدون توقف به توسعه ی تیم خود ادامه دهیم.

براون پیش بینی می کند که ریکاردوی ۳۰ ساله و نوریس جوان یکی از هیجان‌انگیزترین مسابقات در سال آینده را ترتیب خواهند داد.

وی افزود:

من فکر می‌کنم که ترکیب دنیل و لاندو در مک لارن برای فصل آینده کم نظیر و بسیار جذاب خواهد بود.

9 دیدگاه

 1. Jingooz

  0

  0

  دوستان به نظرتون دنیل ریکیاردو در مکلارن بهتر از ساینز نتیجه میگیره یا لندو‌نوریس جوان با تکیه بر خودباوری، توکل و پشتیبانی بومی در تیم ریکیاردو رو شکست میده ؟

  • BAHRAM

   3

   0

   فصل ۲۰۲۱ مکلارن با پیشرانه مرسدس مسابقه خواهددداد احتمالا ماشین سال بعد مکلارن قویتر از امسال باشه حالا اگر ریکاردو با ماشین سال اینده بیشتر از ساینز امتیاز بگیره که نمیشه گفت از ساینز بهتر بوده

 2. Jingooz

  2

  1

  ممنون از نظرات سروران گرامی
  منم به شخصه با هر دو نظر شما دوستان موافقم ولی دلیل نمیشه که حمایت از راننده بومی رو فراموش کنیم
  به امید روزی که راننده نیمچه ایرانی گرید یعنی لطیفی به بالاترین مدارج ترقی برسه و پرچم کشورمون رو در دنیا برافراشته کنه…

  • siamak

   1

   1

   بزرگوار ، مثل اینکه ذهن شما خیلی مشوش و درگیر مسائل متعدده !
   تیتر خبر در مورد به چالش کشیدن لکلرک توسط ساینز در فراری بود ! … سوآل شما در چند کامنت قبل راجع به اینست که دنیل ریکیاردو در مک لارن بهتر عمل خواهد کرد یا لندو نوریس !؟… و حالا نتیجه گیری شما از نظرات دوستان منتج به اظهار امیدواریتان در مورد نیکولاس لطیفی در ویلیامز وحمایت از راننده ” بومی !!! ” . !!!!……..
   خدا وکیلی هرچه فکر میکنم نمیتوانم ارتباط منطقی بین اینهمه سوژه پراکنده از هم برقرار کنم . راستش هنگ کردم !

   • Jingooz

    1

    1

    سیا جان ممنون از دقت نظرتون در رابطه با تحلیل پست های این خبر !
    هرچند با کلیات نظرتون موافقم و تعلق خاطر حضرتعالی رو به شارل جوان ما رو درک میکنم.ولی دلیل نمیشه که نظرات موافق و مخالف دوستان دیگه رو در نظر نگیریم.
    این خبر دارای ابعاد مختلفی بود که خوشحال میشیم همه دوستان در نظرسنجی مربوطه نیز شرکت کنند….
    یا علی.

   • Jingooz

    0

    0

    مجید * ممنون از حسن توجهتون
    حالا پرچم هم تکون نده عیبی نداره مهم ملیت و رگ و ریشه است که اسم و فامیل ایرانی در مسابقات خودنمایی کنه…

   • Jingooz

    2

    0

    حالا پرچم هم تکون نده عیبی نداره مهم ملیت و رگ و ریشه است که اسم و فامیل ایرانی در مسابقات خودنمایی کنه…

دیدگاه خود را بیان کنید